Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ε μια κ αρχισατε τα εστιατόρια να πω κ γω ένα αγαπημένο μου κ σε ωραίο σημείο στη south bank Clink Street Restaurants | Places to Eat Chichester | Bill's ωραίο φαγητό κ ωραίο περιβάλλον...βέβαια είναι κανονικό εστιατόριο με τις ανάλογες τιμές...κ απ ότι βλέπω στο σάιτ έχει κ σπέσιαλ μενού για τα Χριστούγεννα που θέλει κ ο @spyros91
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σε ευχαριστώ! Αν ξέρεις και κάποιο καλό για ανήμερα Χριστουγέννων πες μου!
Δεν έχω φάει ποτέ έξω Χριστούγεννα, δεν ξέρω τι είναι ανοιχτό και τι όχι! Αν είσαι κέντρο και δεις ανοιχτό κανένα μπέργκεραδικο μπες να φας.

Ωραία είχα φάει εδώ
Olle Korean Barbecue
+44 20 7287 1979
Olle Korean Barbecue · 88 Shaftesbury Ave, London W1D 6AY, Royaume-Uni αλλά δεν ξέρω αν θα είναι ανοιχτό τα Χριστούγεννα, μπορείς να μπεις στη σελίδα του να δεις. Είναι Korean bbq, διαλέγεις τι θες και τα ψήνεις εσύ.

Υ.γ: Επίσης πολύ ωραία έχω φάει και εδώ και έχει και πολύ καλό κλίμα μέσα και είδα πως έχει και Χριστουγεννιάτικο μενού κτλ κτλ. https://www.lordnelsonsouthwark.com/
 
Last edited:

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Σας ευχαριστώ παιδιά! @taxidiara Το bill's δεν έχει διαθεσιμότητα δυστυχώς, από προχθές που το είδα.... ( Μόλις μου απάντησαν σε ένα email και είναι κλειστό τελικά ανήμερα)
 
Last edited:

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Σας ευχαριστώ παιδιά! @taxidiara Το bill's δεν έχει διαθεσιμότητα δυστυχώς, από προχθές που το είδα.... ( Μόλις μου απάντησαν σε ένα email και είναι κλειστό τελικά ανήμερα)
Πολλα μέρη είναι κλειστά ανήμερα γιατι δεν υπάρχουν και μεσα μεταφοράς εκείνη τη μερα. Ολο το Λονδίνο νεκρώνει. Εστιατόρια ξενοδοχείων ειναι ενα safe bet αν και θα ειναι τσιμπημενα. Επισης τσεκαρε opentable, bookatable kai fork.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Και μια ακόμα ερώτηση γιατί έχω τρελαθεί με τις απεργίες τους.. πετάω 24 από Αθήνα και επιστρέφω 31. Από stansted. Διάβασα κάτι για απεργίες στις δυνάμεις των συνόρων. Να αγχωθω για την πτήση μου???
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Και μια ακόμα ερώτηση γιατί έχω τρελαθεί με τις απεργίες τους.. πετάω 24 από Αθήνα και επιστρέφω 31. Από stansted. Διάβασα κάτι για απεργίες στις δυνάμεις των συνόρων. Να αγχωθω για την πτήση μου???
Για την πτήση σου δεν νομίζω αλλά προετοιμάσου για μεγάλες ουρές στον έλεγχο διαβατηρίων.
 

eva@travel

Member
Μηνύματα
52
Likes
9
Γνωρίζει κάποιος πόσο εύκολα βρίσκεις εισιτήρια σε κρουαζιέρα, tower bridge και shard? Δεν ξέρω τι να κάνουμε με τον καιρό. Δηλαδή με παίρνει να τα αφήσω και να κλείσω last minute αναλόγως του καιρού ή πρέπει να τα έχουμε από πριν κλεισμένα? Μιλώ για 29-2 Γενάρη. Έχω κλείσει μόνο το τζάμπα στο sky.

Επίσης, υπάρχουν καφέ με θέα ψηλά ή σε ουρανοξύστες που δεν απαιτούν κράτηση να μπορούμε ευέλικτα να πάμε για έναν καφέ όταν βολέψει? Έχω βρει μόνο το καφέ της πινακοθήκης, και το rooftop που μάλλον θέλει κράτηση? Κάπου εδώ μέσα έπεσα και σε άλλα φανταστικά σημεία αλλά προσπάθησα να κάνω κράτηση(πχ στο oxxo) και θέλουν στοιχεία πιστωτικής. Όλα έτσι είναι?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Γνωρίζει κάποιος πόσο εύκολα βρίσκεις εισιτήρια σε κρουαζιέρα, tower bridge και shard? Δεν ξέρω τι να κάνουμε με τον καιρό. Δηλαδή με παίρνει να τα αφήσω και να κλείσω last minute αναλόγως του καιρού ή πρέπει να τα έχουμε από πριν κλεισμένα? Μιλώ για 29-2 Γενάρη. Έχω κλείσει μόνο το τζάμπα στο sky.

Επίσης, υπάρχουν καφέ με θέα ψηλά ή σε ουρανοξύστες που δεν απαιτούν κράτηση να μπορούμε ευέλικτα να πάμε για έναν καφέ όταν βολέψει? Έχω βρει μόνο το καφέ της πινακοθήκης, και το rooftop που μάλλον θέλει κράτηση? Κάπου εδώ μέσα έπεσα και σε άλλα φανταστικά σημεία αλλά προσπάθησα να κάνω κράτηση(πχ στο oxxo) και θέλουν στοιχεία πιστωτικής. Όλα έτσι είναι?
Για κρουαζιέρα , μπες στο groupon, έχει μια σε προσφορά με 7 λίρες!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Αν σας έλεγα να επιλέξετε ανάμεσα σε camden και Greenwich για μια δίωρη βόλτα, τι θα επιλέγατε? Έχω ετοιμάσει το πρόγραμμα μου με βάση τις ιστορίες των συμφορουμιτων, και ίσως δεν χωρέσουν και τα δύο... Επίσης souvenir σε φυσιολογικές τιμές θα βρω??
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αν σας έλεγα να επιλέξετε ανάμεσα σε camden και Greenwich για μια δίωρη βόλτα, τι θα επιλέγατε? Έχω ετοιμάσει το πρόγραμμα μου με βάση τις ιστορίες των συμφορουμιτων, και ίσως δεν χωρέσουν και τα δύο... Επίσης souvenir σε φυσιολογικές τιμές θα βρω??
Αναλόγως τι θες να δεις, τι εποχή θα πας, εννοώ αν βρέχει/έχει κρύο κτλ κτλ.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Θα είμαι εκεί 25-30 του μήνα..
Νομίζω πως έχεις μέρες για να πας και βόλτα και στα δύο. Το πρωί μια βόλτα στο camden και το μεσημέρι βόλτα στη χριστουγεννιάτικη αγορά του Greenwich και γυρνάς πάλι κεντρικά είτε με dlr είτε με πλοίο κάνοντας και βόλτα στον Τάμεση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.338
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom