Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Για τσάι δεν διαβαζεις τα παραπάνω
δες εδω
Whittard of Chelsea - Tea , Coffee , China , Teapots , Tea Sets
μπηκε στα αγαπημενα... :xmas_wink:

Απέναντι σχεδόν είναι και ενα καλό με σοκολάτες

La Maison du Chocolat - Our Boutiques - London
πολυ μ'αρεσει που τα ξερεις αυτα! :xmas_cheesygrin: αν και αυτο εχει μπει ηδη στα αγαπημενα.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ενα χρησιμο link για την περιοχή της Carnaby street
Υπέροχη γειτονιά με οτι βαζει ο νου σας

Shopping, Fashion - Carnaby London

ειδικά στο μαγαζί της της Skechers ----16 Carnaby street ----
έχει κάτι φοβερά παιδικά ( κοριτσίστικα ) παπούτσια με led που αναβοσβήνουν με το βαδισμα που εχουν κάψει αγορίστικες καρδιές απο πέρσι το χειμώνα στο σχολείο :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:

ιδού
http://www.skechers.com/girls
και τα μαγαζιά

http://www.skechers.com/info/store-locator
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μπα?? μπα??? τωρα προτεινεις και Carnaby ?? Εκει δηλαδη δεν ειναι ακριβα??
Τα παπουτσια που λες , ξερεις ποσο ακριβα ειναι????
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παιδια μου ειχα παει στας Λονδρας πριν πολλα πολλα χρονια το 94.
Και επειδη σκεφτομαι να παω μεσα στους επομενους μηνες ..απο αυτα που διαβαζω τοσην ωρα ....βλεπω οτι πρεπει να παει κανεις με ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ.Πολυ περισσοτερο απο Νεα Υορκη το κοβω.
Μα καλα τι ειναι εκει περα τελοςπαντων ...ο παραδεισος του shopping?
 

dimitra_fra

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
travelcard london

Buy London Travelcards - Get london voucher online for London transport
Μπορώ να αγοράσω τη travelcard online?
δεν χρειάζεται φωτογραφιά μου? πως θα μου τη στείλουν
ενδιαφέρομαι για τη ζώνη 1-2 για 7 μέρες αν και θα μέινω 5.
τι διαφορά έχουν αυτά μεταξύ τους?
London Travelcard Voucher, zones 1-2
London Travelcard Ticket, zones 1-2

μέσα στη τιμή είναι και το τραίνο gatwick expresse ε?

Ευχαριστώ!!!!
 

Jane8

Member
Μηνύματα
49
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Mετανάστευση
Χαιρετώ την παρέα των ταξιδιάρικων ψυχών!!
Όπως και πολλοί άλλοι, νομίζω ότι ήρθε η ώρα για το πρώτο μου ταξίδι. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά το 90% των ανθρώπων που γνωρίζω και αποφασίζουν να κάνουν το πρώτο τους ταξίδι, προτιμούν Αγγλία και ειδικότερα το Λονδίνο. Είναι κάτι σαν την χώρα έναρξης της ταξιδιωτικής τους εμπειρίας. Τυχαίο...?Ποιός ξέρει...
Διάβασα πολλά, ωραία και πολύ κατατοπιστικά πράγματα στα πιο πάνω ποστ και πιστεύω ότι πραγματικά αξίζει κάποιος να μείνει Λονδίνο για τουλάχιστον 1 εβδομάδα, έτσι ώστε να μπορέι να πει μετά, ότι πήρε μια πρώτη καλή γεύση. Βέβαια, απ' ότι κατάλαβα μια φορά στο Λονδίνο= καμία!
Σκέφτομαι να το επισκευτώ είτε τον Φλεβάρη, είτε στα μέσα Μαρτίου. Προς το παρόν η καλή μας EasyJet έχει πολύ καλες τιμές για Μαρτιο,οπότε και προσανατολίζομαι για εκείνη την περιόδο. Προσγείωση στο Gatwick και μετά τρένο για τον σταθμό Victoria.
Επειδή θα φιλοξενούμαι σε σπίτι και θα γλυτώσω αρκετά έξοδα, σκέφτομαι να τα επενδύσω σε κάποιο ταξίδι μέχρι το Greenwich (και να βγάλω την περίφημη φωτογραφία με τα 2 πόδια σε διαφορετικούς μεσημβρινούς!), σε διάφορες pub και φυσικά στη δοκιμή διαφόρων φαγητών.
Φυσικά και στα σχέδια είναι η επίσκεψη σε ορισμένα μουσεία, πάρκα, ο ατέλειωτος ποδαρόδρομος και οι άπειρες φωτογραφίες.
Αυτά για τώρα. Εύχομαι να πάμε όλα καλά και να είμαι σε θέση τους επόμενους μήνες να γράψω την πρωτη ιστορία μου για το Λονδίνο!
 

attreidis

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία,Νέα Υόρκη,Ολλανδία
Χαιρετώ την παρέα των ταξιδιάρικων ψυχών!!
Όπως και πολλοί άλλοι, νομίζω ότι ήρθε η ώρα για το πρώτο μου ταξίδι. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου, αλλά το 90% των ανθρώπων που γνωρίζω και αποφασίζουν να κάνουν το πρώτο τους ταξίδι, προτιμούν Αγγλία και ειδικότερα το Λονδίνο. Είναι κάτι σαν την χώρα έναρξης της ταξιδιωτικής τους εμπειρίας. Τυχαίο...?Ποιός ξέρει...
Διάβασα πολλά, ωραία και πολύ κατατοπιστικά πράγματα στα πιο πάνω ποστ και πιστεύω ότι πραγματικά αξίζει κάποιος να μείνει Λονδίνο για τουλάχιστον 1 εβδομάδα, έτσι ώστε να μπορέι να πει μετά, ότι πήρε μια πρώτη καλή γεύση. Βέβαια, απ' ότι κατάλαβα μια φορά στο Λονδίνο= καμία!
Σκέφτομαι να το επισκευτώ είτε τον Φλεβάρη, είτε στα μέσα Μαρτίου. Προς το παρόν η καλή μας EasyJet έχει πολύ καλες τιμές για Μαρτιο,οπότε και προσανατολίζομαι για εκείνη την περιόδο. Προσγείωση στο Gatwick και μετά τρένο για τον σταθμό Victoria.
Επειδή θα φιλοξενούμαι σε σπίτι και θα γλυτώσω αρκετά έξοδα, σκέφτομαι να τα επενδύσω σε κάποιο ταξίδι μέχρι το Greenwich (και να βγάλω την περίφημη φωτογραφία με τα 2 πόδια σε διαφορετικούς μεσημβρινούς!), σε διάφορες pub και φυσικά στη δοκιμή διαφόρων φαγητών.
Φυσικά και στα σχέδια είναι η επίσκεψη σε ορισμένα μουσεία, πάρκα, ο ατέλειωτος ποδαρόδρομος και οι άπειρες φωτογραφίες.
Αυτά για τώρα. Εύχομαι να πάμε όλα καλά και να είμαι σε θέση τους επόμενους μήνες να γράψω την πρωτη ιστορία μου για το Λονδίνο!
Μία από τα ίδια και εγώ...πριν 2 μέρες έκλεισα εισιτήρια με τη easyjet για μέσα μαρτίου και έχω αρχίσει να ψάχνω από τώρα για το τι να δω...
θα πάω πέμπτη-δευτέρα και η αλήθεια είναι ότι διαβάζοντας τόσες ιδέες εδώ μέσα αναρωτιέμαι τι θα πρωτοπρολάβω...

το Γκρίνουιτς πόσο απέχει από το λονδίνο?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και δεν χρειάζεται να ξωδέψει κανείς πολλές λίρες για να πάει :xmas_wink:.
Χρηστο μ' ολο το θαρρος. Αυτο που κολλαει; διαφωνεις σε κατι που εγραψα ή ειναι προσθετη επισημανση;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.742
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom