Ισπανία Μαδριτη

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Το 2021 ηταν μια εξαιρετικα δροσερη χρονια στην Ισπανια, το μονο καλοκαιρι της ζωης μου που δεν εβαλα ανεμιστηρα και κοιμομουν σκεπασμενη. Δεν ειναι δειγμα. Αρχες Ιουλιου Μαδριτη αν πετυχεις κατω απο 35 μες στη μερα θα εισαι τυχερος, εχει πολλη ζεστη, ανετα φτανει 40. Το καλο ειναι οτι δεν εχει καθολου υγρασια βεβαια, οποτε ειναι σημαντικα πιο υποφερτη. Ποτε δε ξερεις βεβαια, αλλα το πιο πιθανο ειναι να ζεσταθεις.
Μου γκρέμισες τα όνειρα με δυο σου προτάσεις.... 😩
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Εμ και συ, Ιουλιο Ισπανια;
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Τι να πω. Αν δεν αντεχεις τη ζεστη κινησου βορεια και παραθαλασσια. Αν εισαι τυχερος μπορει να μην εχουν ξεκινησει οι καλες ζεστες, γιατι εισαι στο οριο. Συνηθως ξεκινουν τελη Ιουνιου.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Τι να πω. Αν δεν αντεχεις τη ζεστη κινησου βορεια και παραθαλασσια. Αν εισαι τυχερος μπορει να μην εχουν ξεκινησει οι καλες ζεστες, γιατι εισαι στο οριο. Συνηθως ξεκινουν τελη Ιουνιου.
Δεν μπορείτε να το καθυστερήσετε λίγο φέτος; 🙄
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.985
Τί να δω στο Πόρτο; Έχει το Πόρτο Πράδο με τη Μάγια ντυμένη και τη Μάγια ξεβράκωτη;;;
Ημερησια απο το Πορτο στη Μαδριτη-Πραδο και πισω με αεροπλανο. Ειναι αναγκη να μεινεις στο καμινι? (43 βαθμοι μας ειχαν τυχει αρχες Ιουλη).
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Εγώ για αρχές Ιούλη μετέφερα κάποια award εισιτήρια πριν 10 μέρες που είχε την προσφορά εξαργύρωσης με τα λιγότερα μίλια (για να μου επιστραφεί η διαφορά) μετά από επικό καβγά με την Aegean που δεν επέτρεπε τις αλλαγές online κατά παράβαση των ίδιων της των όρων...

Ανησυχώ λίγο για τη ζέστη αλλά το φιλοσόφησα... Όλη μέρα μουσεία και το βράδυ τάπας. Αρχίζουν τότε και οι εκπτώσεις, και στην Ισπανία έχει ωραία αγορά με αρχικές τιμές καλύτερες από Ελλάδα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.985
Εγώ για αρχές Ιούλη μετέφερα κάποια award εισιτήρια πριν 10 μέρες που είχε την προσφορά εξαργύρωσης με τα λιγότερα μίλια (για να μου επιστραφεί η διαφορά) μετά από επικό καβγά με την Aegean που δεν επέτρεπε τις αλλαγές online κατά παράβαση των ίδιων της των όρων...

Ανησυχώ λίγο για τη ζέστη αλλά το φιλοσόφησα... Όλη μέρα μουσεία και το βράδυ τάπας. Αρχίζουν τότε και οι εκπτώσεις, και στην Ισπανία έχει ωραία αγορά με αρχικές τιμές καλύτερες από Ελλάδα
Οντως τα μουσεια το μεσημερι ειναι μια παρηγορια. Ομως το βραδυ δεν πεφτει αρκετα η θερμοκρασια για να τρως κανονικα και να πινεις.
Πορτο φορεβερ.
 
  • Like
Reactions: Pel

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.260
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom