Ισπανία Μαδριτη

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.809
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Χανεις την αναγκαστικη επισκεψη στο Τολεδο, αλλα καλυτερα να αφηνεις εκκρεμοτητες για να ξαναπας.
Τολέδο το ίδιο κλίμα έχει; ή αντέχεται περισσότερο αρχές Ιουλίου;
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Τολέδο το ίδιο κλίμα έχει; ή αντέχεται περισσότερο αρχές Ιουλίου;
Θα σου απαντήσω μονολεκτικά...."Κόλαση"
Μπορώ να σε βοηθήσω λέγοντας σου, ότι έκανα ένα ταξίδι 12 ημερών των Ιούλιο του 2021. Ειλικρινά ο θεός πρέπει να είχε πει ότι θα βοηθήσω αυτούς τους 2 ανθρώπους, καθώς η θερμοκρασία πότε δεν ξεπερασε τους 28 βαθμούς. Το καταλαβαίνεις Μαδρίτη και Σεβίλλη 3 η ώρα το μεσημέρι και να έχει 28 βαθμούς? Ήταν απίστευτα καλά! Ωστόσο στο τολέδο του έδωσε και κατάλαβε! Έφτασε 41! Καήκαμε πραγματικά.
Γενικά θέλω να πω, μπορεί να υπάρχει η δικιά μου εξαίρεση, αλλά όσοι πήγαν καλοκαίρι Ισπανία και ειδικά Ανδαλουσία και Μαδρίτη το μετάνιωσαν. Εδώ οι δικοί μου στην Ελλάδα δεν πιστεύαν αυτό που γινόταν, και τους έστελνα φωτογραφιές με την θερμοκρασία και τσακωνόμασταν😂
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.809
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Κόρδοβα το έζησα κι εγώ, 40 βαθμοί ήδη από αρχές Ιουνίου. Δεν μπορώ να φανταστώ πώς είναι Ιούλιο
 

paskalis

Member
Μηνύματα
87
Likes
231
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΛΙΠΠΙΝΕΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Η Μαδρίτη, αν δεν επισκεφθείς τα δυο μεγάλα μουσεία Πράδο και Ρέινα Σοφια, που θέλουν από 3-5 ώρες το καθένα, θέλεις δύο γεμάτες μέρες για να την γυρίσεις. Αν πας Τολέδο χρησιμοποίησε το δημόσιο λεωφορείο όχι το τουριστικό, καθότι τα τουριστικα σε αφήνουν πρώτα σε καταστήματα σπαθιών και μετά σου μένει μόλις μία έως δύο ώρες να το γυρίσεις, καθότι έχει πολλά μικρά μουσεία και ναούς με έργα τέχνης.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Επειδη η αναζητηση στο google με δυσκολευει,εχει να μου προτεινει κανεις ξενοδοχειο κεντρικο στη Μαδριτη;;και λεω ξενοδοχειο γιατι θελω(ιδανικα)να κλεισω 3 μονοκλινα...αλλιως θα αναγκαστω για 3κλινο αλλα αν το αποφυγω καλα θα ειναι
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.109
Likes
20.333
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Επειδη η αναζητηση στο google με δυσκολευει,εχει να μου προτεινει κανεις ξενοδοχειο κεντρικο στη Μαδριτη;;και λεω ξενοδοχειο γιατι θελω(ιδανικα)να κλεισω 3 μονοκλινα...αλλιως θα αναγκαστω για 3κλινο αλλα αν το αποφυγω καλα θα ειναι
Hostal Abel Victoriano δες τι μονόκλινα έχει τις ημερομηνίες που θέλεις. Είναι 24ωρου βάσεως, με συγκοινωνία κοντά και δεν ξέρω τι εννοείς κεντρικό αλλά είναι σε μια χαρά τοποθεσία.
 
D

Delmem38110

Guest
★★★★ NH Collection Madrid Gran Vía, Μαδρίτη, Ισπανία
αυτό είναι κεντρικό ξενοδοχείο. Με βάση αυτό και το μπατζετ σου κινείσαι και βρίσκεις εναλλακτικές Στη γύρω περιοχή.
επισης ένα τρίκλινο διαμέρισμα θα έκανε τη δουλειά του. Υπάρχουν πολλά. Και σίγουρα συμφέρει πιο πολύ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Επειδη η αναζητηση στο google με δυσκολευει,εχει να μου προτεινει κανεις ξενοδοχειο κεντρικο στη Μαδριτη;;και λεω ξενοδοχειο γιατι θελω(ιδανικα)να κλεισω 3 μονοκλινα...αλλιως θα αναγκαστω για 3κλινο αλλα αν το αποφυγω καλα θα ειναι
Υπερβολικά ασαφές ερώτημα. Κεντρικό ας πούμε είναι το Hyatt Centric. Γενικά η Gran Via είναι πάντα η νούμερο 1 επιλογή μου για διαμονή στη Μαδρίτη. Αλλά άνετα θα έμενα στο Riu στην plaza de España ή στο Mandarin Oriental Ritz στο Prado ή Palacio del Retiro.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.160
Μηνύματα
882.471
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom