Μαλδίβες Μαλδίβες... 11-17/8/2008

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ονειρεμένο Ταξίδι
αλασκα και σκανδιναβια
απιστευτο... το 2007 πηγαμε γαμηλιο με το αντρα μου στο sun island οσα περιγραφεις τα ζησαμε και μεις. ολα ολα. η πτηση με το υδροπλανο θυμαμαι ποσο τελεια εμπειρια ητανε. αχ!αναμνησεις.αντε να δουμε θα ξαναπαμε ποτε??
 

kounamoutas7

Member
Μηνύματα
6
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ-ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Επειδη σκεφτομαι να παω για εθελοντικη εργασια στις Μαλβιδες μηπως ξερει κανεις τι κατασταση επικρατει εκει? (Μην κρινεται μονο απο το τουριστικο μερος της χωρας...)
Επειδη λεω να παω με την κοπελια, ειναι αυστηρα τα πραγματα εκει οσον αφορα τις αντιληψεις τους, μιας και ειναι μουσουλμανικη χωρα...
Γιατι καπου διαβασα οτι τα ρουχα των γυναικων ας πουμε πρεπει να ειναι μεχρι το γονατο και να μην προκαλουν και τετοια....
ευχαρστω προκαταβολικα
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Πολυ ωραια περιγραφη!!!:clap:
 

jina123

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Αρχικά ευχαριστώ για την υπέροχη περιγραφή σου!Σχεδιάζω να πάω Μαλδίβες τώρα τον Αύγουστο και δεν ήξερα ποιο ξενοδοχείο να διαλέξω ήμουν ανάμεσα στο Sun island και στο Kuredu!Mετα απο αυτά που διαβασα ειμαι σιγουρη πως θελω να παω στo sun island!Θα ήθελα ομως να σε ρωτησω κατι ακομα!
1)Στην παραλια που κολυμπάς εχει καρχαριακια και σαλαχια?Αν ναι δεν ειναι λιγο επικινδυνα?Ενταξει τα καρχαριακια ειναι μικρουλια σχετικα αλλα τα σαλαχια δεν γινεται να σε πειραξουν?Είμαι φοβητσιάρα ,μην με παρεξηγείς!:bleh:
2)Ειμουν σκεπτική για το S.Island επειδη είχα διαβασει καπου οτι ειχαν παει καποιοι και ειχαν γυρισει με 100+ τσιμπίματα!Ισχύει?
3)Θα μπορούσες να μου πεις σε τι τυπο δωματιου εμενες?Εγω θα μεινω σε super deluxe αξίζει?
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ονειρεμένο Ταξίδι
αλασκα και σκανδιναβια
Αρχικά ευχαριστώ για την υπέροχη περιγραφή σου!Σχεδιάζω να πάω Μαλδίβες τώρα τον Αύγουστο και δεν ήξερα ποιο ξενοδοχείο να διαλέξω ήμουν ανάμεσα στο Sun island και στο Kuredu!Mετα απο αυτά που διαβασα ειμαι σιγουρη πως θελω να παω στo sun island!Θα ήθελα ομως να σε ρωτησω κατι ακομα!
1)Στην παραλια που κολυμπάς εχει καρχαριακια και σαλαχια?Αν ναι δεν ειναι λιγο επικινδυνα?Ενταξει τα καρχαριακια ειναι μικρουλια σχετικα αλλα τα σαλαχια δεν γινεται να σε πειραξουν?Είμαι φοβητσιάρα ,μην με παρεξηγείς!:bleh:
2)Ειμουν σκεπτική για το S.Island επειδη είχα διαβασει καπου οτι ειχαν παει καποιοι και ειχαν γυρισει με 100+ τσιμπίματα!Ισχύει?
3)Θα μπορούσες να μου πεις σε τι τυπο δωματιου εμενες?Εγω θα μεινω σε super deluxe αξίζει?

ειχα παει και γω στο sun island το 2007, εμεις μειναμε σε super deluxe, ειχαμε μπροστα μας ακριβως παραλια ιδιωτικη, τελεια... και ξαπλωστρες με τον αριθμο δωματιου μας.

οσο για τους καρχαριες και τα σαλαχια τα ειδαμε σε συγκεκριμενη μερια καμια σχεση με τη παραλια, ητανε πολυ μεσα και τα ταιζανε μπροστα σ'ενα εστιατοριο που ητανε φτιαγμενο πανω στη θαλασσα.
τωρα για το κολυμπι , δε μας τσιμπησε τιποτα, ουτε ειδαμε τιποτα ,αρκει , φανταζομαι να κολυμπας μεχρι εκει που επιτρεπεται...
 

danaoula23

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι?? Ιταλία??...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Τέλειααααααα η περιγραφή!!Ονειρευομαι τη στιγμή που θα μπορέσω να πάω Μαλδίβες!!!
 

gisele

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χάγη
επιδη θελω να παω μαλδιβες αλλα οχι σε 5αστερο ή 4αστερο ξερει κανεις κατι; στο ιντερνετ οσο και να ψαχνω δε βρισκω και εχω απογοητευτει :'( σος καποιος;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.412
Likes
7.739
επιδη θελω να παω μαλδιβες αλλα οχι σε 5αστερο ή 4αστερο ξερει κανεις κατι; στο ιντερνετ οσο και να ψαχνω δε βρισκω και εχω απογοητευτει :'( σος καποιος;

50$/βραδυά...
Δεν θα το έλεγες και ωραίο το κατάλυμα, αλλά αν θες οπωσδήποτε να πας Μαλδίβες...:roll:
Holiday House Velidhoo Holiday House Holiday House Noonu Holiday House Maldives Noonu Velidhoo Vacation Rentals - Rent beautiful holiday house or rent vacation apartment home or advertise your holiday home for free at no charge!
 

gisele

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χάγη
κατι σε καλυβα ηθελα..πιο κοντα στη φυση. καθολου δε με νοιαζει η χλιδη! ευχαριστω! :)
 

gisele

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χάγη
ναι αυτο βλεπω και εγω.. κατι μου λεει οτι θα πρεπει να το καθυστερησω αυτο το ταξιδακι :( θα συνεχισω αν ψαχνω μηπως και..αλλα αποτι μου λες και εσυ τσαμπα χρονος..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom