Μεγαλύτερη αυθημερόν εκδρομή στο εξωτερικό

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Δεν το ειχα ανακαλυψει αυτο το θεματακι και ηθελα απο καιρο να μοιραστω με καποιον την παρακατω τρελα! Προπερσι στην Ιταλια με φιλο μου που τον ειχε πιασει αμοκ να δουμε τα παντα σε μια μερα, καναμε το εξης: Περουτζια(βαση)-Φλωρεντια-Λουκα-Πιζα-Σαν Τζιμινιανο-Σιεννα.......και τα μεσανυχτα επιστροφη Περουτζια!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
London- Eurodisney (France) - London by train
Paris - Brussels - Paris by train
και για επαγγελματικούς λογους Milan - Innsbruck - Milan by car (850klm..) σκέτη ταλαιπώρια
 

PETROS-TONIA

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΟΡΕΙΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟ(ΟΔΙΚΩΣ)
Οταν ήταν φτηνή η βενζίνη πηγαίναμε αυθημερόν Νάουσα -Μπάνσκο για σκι περίπου 680 χιλ.όταν στα 18χιλ.από το σπίτι μας είχαμε τα 3-5Πηγάδια και το Σέλι....
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν το ειχα ανακαλυψει αυτο το θεματακι και ηθελα απο καιρο να μοιραστω με καποιον την παρακατω τρελα! Προπερσι στην Ιταλια με φιλο μου που τον ειχε πιασει αμοκ να δουμε τα παντα σε μια μερα, καναμε το εξης: Περουτζια(βαση)-Φλωρεντια-Λουκα-Πιζα-Σαν Τζιμινιανο-Σιεννα.......και τα μεσανυχτα επιστροφη Περουτζια!
Άρα δεν είδατε τίποτα.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Θεσσαλονίκη- Ρώμη- Θεσσαλονίκη αεροπορικώς.1762 Χιλιόμετρα το πήγαινε έλα. Τον Νοέμβριο που μας πέρασε.Βασικά πήγαμε την μια ημέρα και γυρίσαμε την άλλη αλλά δεν λείψαμε για πάνω από ένα 24ωρο οπότε ίσως μπορεί να πιαστεί και για έγκυρο ε;:)

Και πέρυσι τον Μάιο Θεσσαλονίκη-Μιλάνο- Θεσσαλονίκη αεροπορικώς .2470 Χιλιόμετρα το πήγαινε έλα.Εδώ ξεπεράσαμε το 24ωρο για καμιά 10-11 ώρες οπότε δεν πιάνεται για έγκυρο αλλά ήθελα να το γράψω:)

Και οι 2 εκδρομές 100% για λόγους αναψυχής.

Με την αφραγκία που υπάρχει από την μία και τις χαμηλές τιμές της Ryanair από την άλλη με βλέπω αν είμαι γερός να κάνω και άλλα τέτοια τρελά:D
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Άρα δεν είδατε τίποτα.
ακριβως! Ξεκινησαμε στις 6 το πρωι απο περουτζια. Καναμε μια βολτα 2 ωρων στο κεντρο της φλωρεντιας(οπου φαγαμε και 2 κλησεις τις οποιες πληρωσα πριν λιγες μερες), καμια ωριτσα στη λουκα, αλλες 2 ωρες στη πιζα(ο πυργος ηταν το μονο αξιοθεατο που μπηκαμε), γρηγορο φαγητο εκει, ενα δυωρο ακομα στο σαν τζιμινιανο με παγωτακι στο χερι και βραδυνη βολτα στη σιενα. Επιστροφη στη Περουτζια μετα τα μεσανυχτα!Σκοτωμα!Ολα αυτα για το χατηρι του φιλου μου καθως εγω τα περισσοτερα τα ειχα επισκεφτει στο παρελθον με την ησυχια μου. Το θυμομαστε και γελαμε πολυ!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
δεν ειναι ταξιδια αυθημερον εξω αλλα ειναι 2 μεγαλα ταξιδια που κρατησαν 24ωρο και κατι παραπανω. Το 2009 καλυψαμε 1600 χιλιομετρα με τρενα,διαρκεια 37 ωρες για να φτασουμε απο γκοα ρατζασταν και στο ιδιο ταξιδι λιγες μερες πριν ειχαμε κανει συνολο 24 ωρες με τοπικο λεωφορειο/ρικσο/ποδια/ταξι/τρενο για να φτασουμε απο Καντμαντου Βαρανασι.....και στις 2 περιπτωσεις μου βγηκε ο πατος αλλα το διασκεδασα
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τρενα:Παρισι-Μπρνο Τσεχια Δεκεμβριος 2010 InterRail .. 4 τρενα(2 TGV,2 IC) -10 C σχεδον σε ολη την διαδρομη,αναχωρηση 07:00 απο Παρισι και αφιξη στο Μπρνο 01:00 .. Μεσω google maps μου βγαινουν 1465 χιλιομετρα ..

Αεροπλανα: 6158 χιλιομετρα-4 αεροπλανα μιας προσφατα χρεωκοπεισας εταιρειας μεσα σε 24 ωρες ακριβως ...

Και βαπορια: Πειραιας-Ηρακλειο,2ωρες στο Ηρακλειο και μετα ξανα Ηρακλειο-Πειραιας ...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Πολύ κλασικό, Θεσσαλονίκη- Αθήνα- Θεσσαλονίκη, για να δω καθηγητή για το μεταπτυχιακό μου για 3 ώρες. :( Σκότωμα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom