Μεγαλύτερη αυθημερόν εκδρομή στο εξωτερικό

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ε,γι'αυτό είπα και εκτός Ελλάδος.Άσε που νομίζω ότι το Αθήνα-Σαλόνικα-Αθήνα είναι μεγαλύτερη απόσταση.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τελικα το Αθηνα-Ηρακλειο μπροστα σε αυτο που εκανα σημερα δεν ηταν τιποτα ..
5:30 το πρωι αναχωρηση απο Αθηνα-Βουδαπεστη,μετα Βουδαπεστη-Κοπεγχαγη,μετα απο την Κοπεγχαγη σε μια μικρη πολη της νοτιας Σουηδιας με τρενο 2:30 ωρες διαδρομη,εκατσα εκει 3 ωρες και μετα πισω ..
Ωρα Ελλαδας αυτη τη στιγμη 00:23 και περιμενω την πτηση μου απο Βουδαπεστη(ειμαι στο αεροδρομιο τωρα) να γυρισω Ελλαδα ..
Βγαλτε εσεις τα χιλιομετρα,αλλα δυστυχως βγαινουν αρκετα ...... :(
 

elle81

Member
Μηνύματα
43
Likes
7
E, για επαγγελματικά ταξίδια έχει και μεγαλύτερες αποστάσεις από το Λονδίνο-Αθηνα. Έχω κάνει Αβάνα-Buenos Aires-Αβάνα για δουλειά (τρεις ώρες δουλειά στο BA και μετά ξανά πίσω) και από τα καλά κάποιων άλλων εποχών ήταν τα μιλάνο-αβάνα-αβάνα με παραμονή 23 ωρών στην Αβάνα... Επίσης, ένα σχετικά πρόσφατο ήταν το Αβάνα-Παναμάς (3 ώρες δουλειά)- Mexico City (4 ώρες δουλειά)-Κανκούν-Αβάνα.
Στην Αβάνα μένεις;:roll:
 

ntaniel

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
δεν ξέρω αν θεωρείτε αυθημερόν το ταξίδι μου αλλα είναι από θεσσαλονίκη Τροντχάιμ και από Τροντχάιμ θεσσαλονίκη σύνολο 7200 χιλιόμετρα πάνε έλα 9 μέρες οδικός!!!και όλα αυτά μονο για να δεις την αγαπημένη σου ομάδαα
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αυθημερόν σημαίνει την ίδια μέρα,οπότε το 9ήμερο ταξίδι σου μάλλον δεν θεωρείται.....αυθημερόν.
 

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
δεν ξέρω αν θεωρείτε αυθημερόν το ταξίδι μου αλλα είναι από θεσσαλονίκη Τροντχάιμ και από Τροντχάιμ θεσσαλονίκη σύνολο 7200 χιλιόμετρα πάνε έλα 9 μέρες οδικός!!!και όλα αυτά μονο για να δεις την αγαπημένη σου ομάδαα

Δεν είναι βέβαια αυθημερόν, δεν παύει να είναι ένα μεγάλο οπαδικό γούστο! Σωστά?:clap:
 

mArW

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
παιδιά γειά σας.. είμαι καινούργια στο forum κ ετοιμάζομαι για βαρκελώνη από 27/12/10 για 8 μερές . σκέφτομαι να κάνω εκδομή στην ανδόρα κ είδα ότι το έχεις κάνει (μάλλον δεν μπήκα στη σωστή ενότητα sorry!!).. μπορείς να μου δώσεις μερικές πληροφορίες για το ταξίδι σου στην ανδόρα.. αν αξίζει να γίνει αυθημερόν ή να βάλω κ μία διανυκτέρευση?, με ποιά μέσα μπορείς να πάς.. τρένο, λεοφωρείο (αν έχετε κ κάποιο link με δρομολόγια θα ήμουν ευγνώμων)? είδα ότι τα πρακτορεία βγάζουν την εκδρομή ημερήσια για shopping.. αξίζει το shopping εκεί ή είναι καλύτερη η βαρκελώνη?
ευχαριστώ εκ των πρωτέρων..
 

atseali

Member
Μηνύματα
28
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβια
Ταξίδι-Όνειρο
βραζιλια
εγω εκανα τις παρακατω αυθημερον μεγαλες εκδρομες: αμστερνταμ ροτερνταμ οστανδη αμστερνταμ. πραγα δρεσδη πραγα.κρακοβια βαρσοβια κρακοβια.λεμεσος κυρηνεια λεμεσος.αμστερνταμ γανδη μπριζ αμστερνταμ.ρωμη φλωρεντια ρωμη κ τελος μαλλον η μεγαλυτερη σε χιλιομετρα περιπου 500, μποντρουμ παμουκαλε μποντρουμ....κ επετε συνεχεια...
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Πρώτο αυθημερόν ταξίδι από Μπρνο (Τσεχίας) στην Μπρατισλάβα (Σλοβακίας) και πάλι πίσω! Επισκεφθήκαμε την Ελληνική Πρεσβεία για μια εξουσιοδότηση...
Δεύτερο αυθημερόν ταξίδι από Κόπερ-Καποδίστρια (Σλοβενίας) στην Τεργέστη (Ιταλίας)...ίσα-ίσα για ένα εσπρεσάκι Illy και πάλι πίσω στην Σλοβενία!

Το ξέρω είναι αρκετά μικρές διαδρομές αλλά εμένα μου άρεσαν και μου έκανε εντύπωση πώς σε λίγες ώρες βρίσκεσαι σε μια άλλη χώρα και μετά πίσω!
Ειδικά για εμένα που ζω Κρήτη βέβαια :xmas_lol:
 

oneirovaths

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
αυθημερον αθηνα-αμστερνταμ?

καλησπερα. εγω δν εχω να προσθεσω ενα ακομα ταξιδι αυθημερον που εχω κανει , αλλα επειδη ετυχε να μου πεσει μια ασχημη περιπτωση κ να θελω σαν τρελος να παω για μια μερα Αμστερνταμ, ελεγα μηπως εχει κανεις απο δω καμια ιδεα. δν θα με νοιαζε η ωρα η η ταλαιπωρια. απλα να μπορουσα να παω αμστερνταμ για μερικες ωρες και μετα να γυρισω πισω οσο γινεται φτηνοτερα. γτ τωρα 140ευρω ειναι κομματακι πολλα για μια μερα. δν μας τρεχουν κι ολας.

οποτε καθως ειδα πολλα αυθημερον εδω , ε ειπα να γραψω κ γω την σκεψη μ μηπως βρεθει κανεις π να το χει κανει. δυστυχως δν ειναι στη φυση της δουλειας μ τα ταξιδια στο εξωτερικο , οπως πολλων τυχερων απο δω , για να μπορεσω να πραγματοποιησω την επιθυμια μ.

εγω εχω σκεφτει μονο 1 πραγμα. αεροπειρατεια:bleh:

καμια αλλη ιδεα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.377
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom