Μεγαλύτερη αυθημερόν εκδρομή στο εξωτερικό

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Galati- Buzeu- Ploiesti- Targoviste- Rucar- Bran- Brasov- Valenii de Munte- Ploiesti- Buzeu- Galati

περίπου 750χλμ.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λέμε με επιστροφή στην έδρα αυθημερόν,όχι το μακρύτερο ταξίδι ρε παιδιά.

Αν μετρήσουμε κι επαγγελματικά ο Γιώργος πήρε κεφάλι νομίζω.Στα αναψυχής σας έχασα.

Αλλά αυτό το Νάουσσα-Βάρνα-Νάουσσα οδικώς δεν χωνεύεται ρε παιδί μου.
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Λέμε με επιστροφή στην έδρα αυθημερόν,όχι το μακρύτερο ταξίδι ρε παιδιά.

Αν μετρήσουμε κι επαγγελματικά ο Γιώργος πήρε κεφάλι νομίζω.Στα αναψυχής σας έχασα.

Αλλά αυτό το Νάουσσα-Βάρνα-Νάουσσα οδικώς δεν χωνεύεται ρε παιδί μου.
και οδηγος λεωφορειου δεν κανει αυτο το δρομολογιο, 2200 km ??????? μαλλον κατι δεν παει καλα χρονικα δεν μας βγαζει.
βαλε μια παραμετρο , να πληρωνει ο ιδιος το ταξιδι. μονο τοτε εχει ενδιαφερον.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.044
Likes
1.653
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Οδικώς έχω πάει αρκετές φορές αυθημερόν Ορεστιάδα – Κων/πολη – Ορεστιάδα, κάπου 600 km συνολικά. Αεροπορικώς η μοναδική εκδρομή που έχω κάνει στο εξωτερικό αυθημερόν, είναι η Ρίο – Μπραζίλια – Ρίο κοντά 2000 km. Μέτρια πράγματα δηλαδή. Εκεί όμως που μπορώ να διεκδικήσω τα πρωτεία είναι η … μικρότερη !!:haha: εκδρομή στο εξωτερικό. Πριν χρόνια είχα μια δουλειά κοντά στο Τελωνείο Καστανέων. Όπως είχα μαζί και το διαβατήριο κάποια στιγμή πέρασα στην Τουρκία και αγόρασα αφορολόγητα τσιγάρα και ποτά από το freeshop. Έκανα μια βόλτα μέχρι το χωριό Κάραγατς και σε 10 λεπτά ξανακάμουν στο τελωνείο. Δεν είχε περάσει κανείς ενδιάμεσα και έτσι ο Τούρκος τελωνιακός έβαλε στο κιτάπι του απλώς ομοιωματικά κάτω από το όνομά μου που είχε γράψει προ ολίγου, με ένδειξη «Έξοδος». Διάρκεια ταξιδιού 20 λεπτά-διαδρομή 6 χιλιόμετρα.:D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.844
Likes
19.046
και οδηγος λεωφορειου δεν κανει αυτο το δρομολογιο, 2200 km ??????? μαλλον κατι δεν παει καλα χρονικα δεν μας βγαζει.
βαλε μια παραμετρο , να πληρωνει ο ιδιος το ταξιδι. μονο τοτε εχει ενδιαφερον.
Το ενδιαφέρον είναι νομίζω όταν το έχει κάνει κάποιος για αναψυχή και ως επιλογή, όχι ως δουλειά. Εκεί φαίνεται και η τρέλα του για τον τελικό προορισμό...π.χ. του ταβέρ είναι αντιπροσωπευτικό (μεταξύ άλλων φυσικά για να μην τους αναφέρω όλους)..άξιοι-άξιοι!!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
2.892
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Δεν το βρίσκω απαραίτητο.Την απόσταση έβαλα μόνο ως προαπαιτούμενη και το εξωτερικό βέβαια,γιατί στην Ελλάδα όλοι έχουμε κάνει παλαβομάρες νομίζω.

Προς το παρόν taver και dva srca είναι στήθος με στήθος.Λίγο που το έψαξα προηγείται ο dva srca με 1084km άθροισμα εναντίον 1000km just του taver με το αιγυπτιακό.

Για εξέπληξέ μας με το αεροπορικό σου,προφανώς.

σημείωση: υπολογίζω πάντα οδική χιλιομετρική απόσταση ασχέτως του μέσου που χρησιμοποιήθηκε



μπα...δεν ηταν εντος 24ωρου
ειχα παει θεσνικη - ζυριχη - birmingham και πισω αλλα τωρα που το καλοσκεφτηκα με τις αναμονες ειχα περασει το 24ωρο
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
H μακρύτερη διαδρομή κερδίζει τίποτις??
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Wien Westbanhof - Hamburg Altona - Wien Westbanhof.
Χιονοθύελλα στο Αμβούργο, οι δρόμοι κλειστοί, μετρό καπούτ, δεν μπορώ να πάρω ούτε ταξί, και η μόνη επιλογή, το επόμενο τρένο για επιστροφή στη Βιέννη στην διπλανή gleis (αποβάθρα).
Επιλογή για να μη παγώσω και να κοιμηθώ κάπου ζεστά.
Δεν ξέρω τα χιλιόμετρα, πάντως είναι πολλά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.400
Likes
9.332
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
τί πρόλαβες να κάνεις στη Σιάν σε μια μέρα; Terracotta Army και πίσω στο αεροδρόμιο να υποθέσω;
λίγο οφ τόπικ..πολλά προλαβαίνεις σε 10 ώρες που έμεινα περίπου. ε πόσο να μείνεις στον στρατό? 2 ώρες κ κάτι κ μετά τουρ πόλης κλπ.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Νομίζω είναι κατατοπιστική η λέξη εκδρομή.Δεν πας εκδρομή να κλείσεις ένα deal.Τώρα αν το κλείσεις και κάνεις και μια βόλτα,και πάλι ο σκοπός δεν ήταν η αναψυχή γιατί αν δεν ήταν η μπίζνα στη μέση δεν θα πήγαινες καθόλου.

Συνοψίζοντας,κριτήρια είναι η αναψυχή ως πρόθεση και η χιλιομετρική απόσταση ανεξαρτήτως μέσου όπως την καταμετρά το google maps σε οδικό ως κοινή αναφορά για όλους (αφού ούτε αεροπορικώς δίνει πληροφορίες,ούτε γνωρίζουμε τα δρομολόγια που ακολουθούν τα αεροπλάνα).

Γι'αυτό προηγείται ο ThanasisU2 με το Krakow-Charleroi-Krakow=2626km (ήταν για καφέ κι αυτό όπως του Μιλάνου; )
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
Να φτιάξεις δικό σου παιχνιδάκι :bleh::bleh::bleh:
ας ειναι θα καταπιώ και αυτη την προσβολή...:rolleyes:

ταξίδι με το μοτό μου απο χανιά ζάκρο και τούμπαλιν χανιά ..
πριν λίγα χρόνια αυτό βέβαια..
σε χιλιόμετρα δεν ξέρω αλλα η μπουμπού μου έτρεχε με 140 μέσο όρο. :cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.321
Μηνύματα
887.875
Μέλη
38.982
Νεότερο μέλος
panagiotis_skal

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom