Μεγαλύτερη αυθημερόν εκδρομή στο εξωτερικό

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
και οδηγος λεωφορειου δεν κανει αυτο το δρομολογιο, 2200 km ??????? μαλλον κατι δεν παει καλα χρονικα δεν μας βγαζει.
βαλε μια παραμετρο , να πληρωνει ο ιδιος το ταξιδι. μονο τοτε εχει ενδιαφερον.
Παιδιά γράψτε λάθος τα χιλιόμετρα είναι περίπου 1733 836 από Αλεξανδρούπολη και 897 άπό Σόφια έγινε μέσα στον Ιανουάριο με 2 οδηγούς για επαγγελματικό λόγο, ο δρόμος από Αλεξανδρούπολη είναι πιο εύκολος . Πάντως ήταν μεγάλο πακέτο και εγώ πήγα απλά για βόλτα :D αα!! και ούτε οδήγησα δεν ήθελα το έπαιζα τουρίστρια, και 2 μέρες μετά που γυρισαμε έριξε τρελό χιόνι στην Βουλγαρία και συνεργάτης μας δεν μπορούσε να γυρίσει Ελλάδα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Galati- Buzeu- Ploiesti- Targoviste- Rucar- Bran- Brasov- Valenii de Munte- Ploiesti- Buzeu- Galati

περίπου 750χλμ.
Αυτό μετράει μεν, αλλά κάτι έχει πάρει το αυτί μου και για ένα FRA-ATH-FRA....

FRA=Rhein-Main Flughafen, Frankfurt-am-Main, Deutschland.
ATH=Διεθνής Αερολιμήν Αθηνών Ελευθέριος Βενιζέλος, Αθήνα, Ελλάδα.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για καφέ? είσαι καλά?
για μπύρες πήγαμε!
την πρώτη φορά πήγαμε KTW-WAW μέσω CRL κι μετά πήγαμε μόνο για μπύρες (6 ευρώ το αεροπορικό πάνε έλα, δε κάνει ούτε το ταξί Κηφισιά - Ολυμπιακό Χωρίο )
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μιλάμε για αυθημερόν πάντα έτσι;

Επίσης με τους κωδικούς αεροδρομίων δεν τα πάω καλά.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
αυθημερόν πάντα
πρώι με W!zz Air κι επιστροφή με Ryanair
(CRL=Charleroi, Brussels South, KTW=Katowice, WAW=Warsaw)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Απο εξωτερικο δεν εχω καποιο αρκετα τρελο,αλλα εσωτερικο εχω το Αθηνα-Ηρακλειο με καραβι και την ιδια μερα παλι πισω αρκετες φορες και επισης Αθηνα-Βολος εφυγα απο Αθηνα 12 ωρα το βραδυ και ημουνα πισω 8 ωρα το απογευμα ...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Απο εξωτερικο δεν εχω καποιο αρκετα τρελο,αλλα εσωτερικο εχω το Αθηνα-Ηρακλειο με καραβι και την ιδια μερα παλι πισω αρκετες φορες και επισης Αθηνα-Βολος εφυγα απο Αθηνα 12 ωρα το βραδυ και ημουνα πισω 8 ωρα το απογευμα ...
Θυμάμαι τουλάχιστον 4 φορές τα τελευταία χρόνια να κάνω το ATH-HER-ATH αυθημερόν, αλλά μόνο μια φορά ήταν εκδρομή - κάποιοι ξέρουν :) ).
Αλλά πάντα αεροπορικώς....
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Θυμάμαι τουλάχιστον 4 φορές τα τελευταία χρόνια να κάνω το ATH-HER-ATH αυθημερόν, αλλά μόνο μια φορά ήταν εκδρομή - κάποιοι ξέρουν :) ).
Αλλά πάντα αεροπορικώς....

καλά κι εγώ το είχα κάνει με την Athens Airways
Σαλόνικα για Μπουγάτσα, φραπέ, τρίγωνο, τσουρέκι κι καλαμάκι, σε λέω ναουμ!

(no offence e?!)
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Αυτό μετράει μεν, αλλά κάτι έχει πάρει το αυτί μου και για ένα FRA-ATH-FRA....

FRA=Rhein-Main Flughafen, Frankfurt-am-Main, Deutschland.
ATH=Διεθνής Αερολιμήν Αθηνών Ελευθέριος Βενιζέλος, Αθήνα, Ελλάδα.
:haha::haha::haha: Μέγα Taver τα σέβη μου!!! προσπαθώ να το απομακρύνω ως ενδεχόμενο αλλά παίζει! Τον Νοέμβριο λοιπόν έχουμε 1816x2=3.632χλμ μέσα σε 7 ώρες! Με το ίδιο αεροπλάνο άμα-λάχει! FRA-ATH-FRA:D

ps Ελπίζω τουλάχιστον να μην το κάνω μόνος μου.....
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.906
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Θυμάμαι τουλάχιστον 4 φορές τα τελευταία χρόνια να κάνω το ATH-HER-ATH αυθημερόν, αλλά μόνο μια φορά ήταν εκδρομή - κάποιοι ξέρουν :) ).
Αλλά πάντα αεροπορικώς....
Ναι και εγω τουλαχιστον 4 ... τον τελευταιο χρονο :p
Αεροπορικως μονο σε περιπτωσεις γαμων ή βαφτισης .. απογευμα κατω και το πρωτο πρωινο την επομενη ...
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Ε αυτό το ATH-HER-ATH το χω κάνει κι εγώ.Έκατσα 5 ώρες HER και πίσω, με αεροπλάνο εννοείται.Επίσης έχω κάνει και το αντίθετο.ΗΕR-ΑΤΗ-ΗΕR για καφέ 6 ώρες παραμονή στην Πρωτεύουσα και πάλι πίσω.Αλλά δε νομίζω να θεωρείται και τόσο μακρινό ταξίδι.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ε αυτό το ATH-HER-ATH το χω κάνει κι εγώ.Έκατσα 5 ώρες HER και πίσω, με αεροπλάνο εννοείται.Επίσης έχω κάνει και το αντίθετο.ΗΕR-ΑΤΗ-ΗΕR για καφέ 6 ώρες παραμονή στην Πρωτεύουσα και πάλι πίσω.Αλλά δε νομίζω να θεωρείται και τόσο μακρινό ταξίδι.

εσυ σταμάτα να λές τέτοια γιατι βλέπω στο τέλος τα αυτιά σου να βγαίνουν έξω απο το avatar :haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.379
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom