Ισπανία Μετακινήσεις στη Bαρκελώνη

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
το μετρό αρχίζει στις 5.00 και θέλει από εκεί που είσαι μια ώρα με τις αλλαγές συν όταν θα φτάσεις
εκεί θα πρέπει να μετακινηθείς προς τις αναχωρήσεις και να αλλάξεις όροφο.
Αν υπολογίσεις ότι 5.00 φεύγει από το τέρμα και θέλει 15-20 λεπτά να έρθει στην στάση σου, υπολόγισε
6.30 με 6.45 στην καλύτερη περίπτωση θα είσαι εκεί. Αν σε βολεύει με την πτήση σου, πάρτο.
 

osyman

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Οπότε θα βγάλω στην μικρή κανονικά την T- casual card? νομίζω οτι η Τ-10 καταργήθηκε σωστά?
 

osyman

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επειδή φτάνω μετά τα μεσάνυχτα φαντάζομαι η καλύτερη επιλογή είναι το ταξι σωστα? Πόσο περίπου θα στοιχίσει έως το ibis meridiana? Νομίζω για την επιστροφή στο αεροδρόμιο που είναι μεσημέρι η T casual δίνει κάποιες επιλογές . Συγκεκριμένα λέει ότι ισχύει για the RENFE train from the Airport and the TMB busses from the airport. Μπορώ να χρησιμοποιήσω κάτι από αυτά για να πάω από ibis στο αεροδρόμιο?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
φαντάζομαι η καλύτερη επιλογή είναι το ταξι σωστα?
Πιστεύω κανένα 40αρι θα χρειαστείς για το ταξί που είναι η ευκολότερη λύση την ώρα που φτάνεις.
Εναλλακτικά δες το Cabify .Κατέβασε την εφαρμογή και δες ακριβώς το κόστος . Τα ξενοδοχείο σου είναι από την άλλη μεριά της πόλης και δεν μπορώ να σου πω με ακρίβεια.
η T casual δίνει κάποιες επιλογές . Συγκεκριμένα λέει ότι ισχύει για the RENFE train from the Airport and the TMB busses from the airport.
Δεν ξέρω που το είδες, αλλά στο σάιτ του ΤΜΒ γράφει..
Not valid for Aeroport T1 and Aeroport T2 metro stations on line L9 Sud.
T-casual Barcelona Metro Bus Tickets | Transports Metropolitans de Barcelona
Αν έχεις κάποιο σάιτ που γράφει κάτι άλλο, δείξε το μου σε παρακαλώ.
To T Casual μπορεί να χρησιμοποιηθεί στο λεωφορείο νο 46, όμως ξεκινάει από την πλατεία Ισπανίας.
Θα πρέπει να πάρεις το μετρό L1 από την στάση Fabra i Puig (που είναι κοντά στο ξενοδοχείο σου )και να κατέβεις στην στάση Πλ.Ισπανίας για να πάρεις το λεωφορείο. Είναι λίγο γολγοθάς.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
Η σελίδα που σου έβαλα είναι η επίσημη των μεταφορών της Βαρκελώνης. ΤΜΒ
Στην άλλη που μου έβαλες ,έχω κατά καιρούς βρει λάθη και την αποφεύγω.
 

osyman

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Στην σελίδα που μου είπες αν στις κάρτες πατήσεις view more υπάρχει και η T-familiar card. Μήπως συμφέρει περισσότερο από το να πάρουμε 3 casual? Και αν τελειώσουν οι 7 διαδρομές παίρνουμε άλλη μία (10€). Και πως θα περνάμε? Θα την δίνει ο ένας στον άλλο μετά το πέρασμα?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.743
υπάρχει και η T-familiar card.
Ναι όντως υπάρχει. Είναι καινούρια. Δεν την έχω χρησιμοποιήσει και δεν έχω άποψη.
Θα πρέπει να δεις στο περίπου πόσες είναι οι συνολικές σου μετακινήσεις και να δεις αν σε συμφέρει.
 

osyman

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Παραθέτω απάντηση της ΤΜΒ, σχετικά με την κάρτα T-casual για να να βοηθηθούν οι επόμενοι: "Yes, T-casual is valid for R2N to the airport".
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.239
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom