Ηνωμένο Βασίλειο Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο Stansted

theo211

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Παιδιά και μετά από paddington μου θα μένουμε πως θα γυρίσουμε πίσω στο αεροδρόμιο stansted;;;
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Παιδιά και μετά από paddington μου θα μένουμε πως θα γυρίσουμε πίσω στο αεροδρόμιο stansted;;;
Είτε με τα λεωφορεία της National Express (υπάρχουν δρομολόγια κάθε μισή ώρα έως και τις 02:00' μετά τα μεσάνυχτα και μετά από τις 05:00' το πρωί) και συνδέουν τον σταθμό του Paddington με το αεροδρόμιο του Stansted.
http://www.nationalexpress.com/en/airports/stansted-airport.aspx

Είτε με το τραίνο Stansted Express, το οποίο όμως φεύγει από το σταθμό Liverpool Street (πρέπει να πάτε εκεί από το Paddington με το μετρό).
https://www.stanstedexpress.com/home
Σας εξυπηρετεί νομίζω καλύτερα το λεωφορείο της National Express.
 

Mariamous

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Καλημέρα και σ' εσένα.
Φαντάζομαι κοιτάζεις στη σελίδα των National Express από το Stansted για τον σταθμό του Paddington. Αν βάλεις στην ώρα αναχώρησης 00:00' θα σου εμφανίσει και τις μεταμεσονύχτιες ώρες (έχει λεωφορείο κάθε μισή ώρα μέχρι τις 02:00' και μετά στις 05:00').
http://coach.nationalexpress.com/nxbooking/journey-list#
Καλημέρα κ σε ευχαριστω πολυ!!!
Πολυ χρήσιμες οι πληροφορίες σου
Θεωρώ οτι θα επανέλθω με περισσότερες !!!!
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Σας ευχαριστω παρα πολυ και τους 2!
Τελικα κλεισαμε στο Vegas Hotel, Pimlico, για οικονομικους λογους.
Η διαδρομη που μου προτεινει το google maps ειναι η εξης: τρενο προς Liverpool street (με Greater anglia), και μετα υπ. σιδηρ. προς Brixton. Μηπως γνωριζετε αν υπαρχει πιο σωστος τροπος να μετακινηθω κ ποιο μεσο/εταιρεια να προτιμησω?
Τελος, ισχυει οτι μπορω να αλλαξω ευρω σε λιρες σε (ελληνικο) ταχυδρομειο?
Ολες οι πληροφοριες κ συμβουλες ευπροσδεκτες!!
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σας ευχαριστω παρα πολυ και τους 2!
Τελικα κλεισαμε στο Vegas Hotel, Pimlico, για οικονομικους λογους.
Η διαδρομη που μου προτεινει το google maps ειναι η εξης: τρενο προς Liverpool street (με Greater anglia), και μετα υπ. σιδηρ. προς Brixton. Μηπως γνωριζετε αν υπαρχει πιο σωστος τροπος να μετακινηθω κ ποιο μεσο/εταιρεια να προτιμησω?
Τελος, ισχυει οτι μπορω να αλλαξω ευρω σε λιρες σε (ελληνικο) ταχυδρομειο?
Ολες οι πληροφοριες κ συμβουλες ευπροσδεκτες!!
Απο Liverpool Street δεν υπάρχει γραμμή που πάει προς Brixton. Ο πιο ευκολος τρόπος είναι να πάρεις την Central προς Ealing Broadway, θα κατέβεις Oxford Circus και απο εκέι θα πάρεις την Victoria Line προς Brixton και θα κατέβεις στη Victoria και απο εκεί με τα πόδια.
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Hugin λαθος μου! Για να τα πω σωστα λοιπον: μου προτεινει με Greater Anglia προς London Liverpool Street, κατεβαινω Tottenham hale, και απο εκει αλλαζω προς Brixton (pimlico).

Επειδη οι πληροφοριες ειναι πολλες κ εχω μπερδευτει καπως,
1- Τα λεωφορεια απο κ προς Stansted δε συμφερουν για πολλους λογους, οποτε τα μονα που μενουν ειναι τα τρενα Stansted express και Greater anglia? Τι βολευει τελικα??
2- Ταξιδευω κανονικα μονο με ταυτοτητα, σωστα?
3- Λιρες κανω στα εδω ταχυδρομεια χωρις χρεωση?
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Hugin λαθος μου! Για να τα πω σωστα λοιπον: μου προτεινει με Greater Anglia προς London Liverpool Street, κατεβαινω Tottenham hale, και απο εκει αλλαζω προς Brixton (pimlico).

Επειδη οι πληροφοριες ειναι πολλες κ εχω μπερδευτει καπως,
1- Τα λεωφορεια απο κ προς Stansted δε συμφερουν για πολλους λογους, οποτε τα μονα που μενουν ειναι τα τρενα Stansted express και Greater anglia? Τι βολευει τελικα??
2- Ταξιδευω κανονικα μονο με ταυτοτητα, σωστα?
3- Λιρες κανω στα εδω ταχυδρομεια χωρις χρεωση?
Είτε πάρεις το Stansted express είτε το Greater Anglia θα κάνεις την ίδια διαδρομή.Βλέπεις τιμές και πράτεις ανάλογα. Αν κατέβεις Tottenham Hale έχεις το πλεονέκτημα οτι θα φτάσεις στο προορισμό σου χωρίς αλλαγές μετρό αλλα θα πρέπει να βγάλεις εισιτήριο μετρό και για ζώνη 1,2 και 3 (5.5 λίρες παραπάνω στο εβδομαδιαίο εισιτήριο). Αν κατέβεις Liverpool Street θα πρέπει να αλλάξεις μετρό στην Oxford Circus που είναι σταθμός που έχει πάντα κόσμο οπότε η μετακίνηση με βαλίτσες δεν θα είναι ευκολη. Εδω θέλεις εισιτηριο μετρο ζωνη 1 και 2. Εγω θα διάλεγα το πρωτο και ας είναι πιο ακριβο. Αν κατέβεις στη προηγούμενη στάση απο το Pimlico στη Victoria νομίζω είσαι λιγο πιο κοντα στο ξενοδοχείο αλλα όπως και να έχει πανω κάτω ίδιες είναι οι αποστάσεις απο τις στάσεις μετρο στο ξενοδοχείο σου.
Αν η ταυτότητα σου έχει λατινικούς χαρακτήρες ταξιδευεις κανονικά.
Λιρες δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις στο ταχυδρομίο. Εγω τραβάω απο ΑΤΜ εκεί απο χρεωστική κάρτα της Εθνικής.
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Σε ΥΠΕΡευχαριστω! ναι, το stansted express θα διαλεξω τοτε, που δε σε περιοριζει κ στα ωραρια, απ'οτι καταλαβα. Να εισαι καλα!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Σε ΥΠΕΡευχαριστω! ναι, το stansted express θα διαλεξω τοτε, που δε σε περιοριζει κ στα ωραρια, απ'οτι καταλαβα. Να εισαι καλα!
Το Stansted Express είναι θηγατρική της Greater Anglia πάντως, η οποία εκτελεί το δρομολόγιο της γραμμής. Απλά τα δρομολόγια μπορείς να τα δεις και στις 2 ιστοσελίδες .
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Hugin λαθος μου! Για να τα πω σωστα λοιπον: μου προτεινει με Greater Anglia προς London Liverpool Street, κατεβαινω Tottenham hale, και απο εκει αλλαζω προς Brixton (pimlico).

Επειδη οι πληροφοριες ειναι πολλες κ εχω μπερδευτει καπως,
1- Τα λεωφορεια απο κ προς Stansted δε συμφερουν για πολλους λογους, οποτε τα μονα που μενουν ειναι τα τρενα Stansted express και Greater anglia? Τι βολευει τελικα??
2- Ταξιδευω κανονικα μονο με ταυτοτητα, σωστα?
3- Λιρες κανω στα εδω ταχυδρομεια χωρις χρεωση?
Γιατί δεν κάνεις το καλύτερο, να πάρεις λεωφορείο προς Victoria, είτε national express είτε airportbusexpress, και να ξεμπερδεύεις με τις αλλαγές;

Ή να πάρεις λεωφορείο μέχρι λεωφορείο μέχρι Kings Cross (λεωφορεία stanstedcitylink) και από εκεί victoria line μέχρι victoria.
 

miss_quality

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Καλησπέρα ,αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος .φτάνουμε stansted 23,30 8/12 και φεύγουμε από catwick 13/12 8.30 .το hotel είναι στην 41 Praed Street.
Σκέφτομαι κλείσουμε με eazybus μέχρι victoria και μετά νυχτερινό λεωφορείο και το αντίθετο .Είναι καλή επιλογή?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.420
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom