Με ποιους ταξιδευετε?

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
με τρείς φίλους μου κάνω τα στάνταρ μακρυνά κάθε φθινόπωρο,και τα πιό κοντινα συνήθως μόνη μου.
 

thch81

Member
Μηνύματα
92
Likes
70
Καθώς είμαι 27 ετών και δεν έχω ακόμα οικογένεια και παιδιά, προτιμώ να ταξιδεύω κυρίως στο εξωτερικό με άτομα που αντέχουν το περπάτημα και δεν γκρινιάζουν με το παραμικρό. Επίσης αν θέλουμε να δούμε κάποια διαφορετικά μνημεία σε έναν τόπο και δεν υπάρχει πολύς χρόνος, δεν έχουν πρόβλημα μια μέρα να χωριστούμε και να δει ο καθένας αυτά που θέλει μόνος του.
Αν δεν βρω κάποιον, ταξιδεύω και μόνος μου. Όταν έμενα Αγγλία, ήθελα να πάω Ισλανδία, αλλά δεν έβρισκα παρέα. Έτσι πήγα μόνος μου και τελικά πέρασα τέλεια.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Με φίλους από διάφορα μέρη του κόσμου. Συνήθως στέλνω ένα mail του στιλ "πάω Αφρική για 3 μήνες από το Σεπτέμβριο, έρχεται κανείς;" κι όλο και κάποιος βρίσκεται, αν και συνήθως όχι για όλη τη διάρκεια του ταξιδιού, οπότε τον περισσότερο καιρό ταξιδεύω μόνος.
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Ταξιδεύω πάντα με τον άντρα μου είτε εξωτερικό είτε εσωτερικό , γιατί ταιριάζουν απόλυτα τα γούστα μας και περνάμε τέλεια μαζί. Κάποιες φορές ερχονται και φίλοι μαζί αλλά σπάνια. Αρκετά συχνά παίρνουμε και την κόρη μας μαζί .
 

mary_athens

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο επιτελους!
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Νοτιας Αμερικης
Με το αγορι μου κυριως,ειτε μονοι μας ειτε με παρεα καποιες φορες και με φιλες μου οταν παω καποια ταξιδια κυριως για ψωνια.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Καποιες φορες με "δοκιμασμενους" σε ταξιδια φιλους, καποιες με το συζυγο και αρκετες μονη μου. Ειμαι λιγο ιδιοτροπη σχετικα με ποιον ταξιδευω γιατι εχω κακες εμπειριες
απο "λαθος" συνταξιδιωτες
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
με φιλες μου, καθως ειμαι τυχερη και ταιριαζουν τα γουστα μας, ή με το φιλο μου, επίσης δένουμε μια χαρά στα ταξίδια. δεν θα μπορούσα πότέ να κάνω ταξίδι μόνη μου, πρώτον φοβάμαι, και δεύτερον νομίζω θα βαρεθώ - αν και θαυμάζω πολύ αυτούς που το κάνουν.παράλληλα θεωρώ ό, τι χειρότερο την κακή παρέα, έχω και εμπειρία σε αυτό, όπως όλοι φαντάζομαι..σου χαλάει όλο το ταξίδι και όχι μόνο...θεωρώ πολύ καλή πρακτική να χωρίζεσαι σε κάποια φάση αν θέλει ο ένας να κάνει το ένα κ ο άλλος το άλλο γιατί δεν καταπιέζεται κανείς.
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Με την γυναικα μου παντα τα τελευταια χρονια, χωρις τα παιδια ακομα οταν παμε στο εξωτερικο.Με φιλους το εχω επιχειρησει μια φορα αλλα δεν περασαμε καλα ουτε εμεις ουτε αυτοι.
 

fotiny80

Member
Μηνύματα
60
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Στοκχόλμη;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Με τον άντρα μου και χωρίς τα παιδιά (2,5 και 5 ετών). 350 μέρες τον χρόνο τα έχω μαζί μου. Δικαιούμαι 15 μέρες ηρεμίας!!!!!
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Mε τον άντρα μου , με ή χωρίς παιδιά.Με φίλους και παρέες γενικά δεν το βλέπω. Στις διακοπές δε θέλω καταπίεση ούτε συμβιβασμούς και διαπραγματεύσεις!!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Με τη γυναίκα μου και μερικές φορές και με φίλους.
 

Εύα

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Στις αρχές ταξίδευα με τους γονείς μου όπου λατρεύουν τα ταξίδια, εντός και εκτός Ελλάδος, λίγα πράγματα με φίλες γιατί απλά δεν συμφωνούσαμε στα γούστα και τα τελευταία 5 χρόνια με το έτερο ήμιση όπου πραγματικά ταιριάζουμε απόλυτα σε όλους τους τομείς και ιδιαίτερα στο θέμα των εκδρομών!!! Έχουμε γυρίσει σχεδόν όλη την Ελλάδα και τώρα σιγά σιγά κάνουμε τα πρώτα μας βήματα στην Ευρώπη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.440
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom