Γενικά Με ποσες αεροπορικες εταιρειες εχουμε πεταξει και ποια ηταν η καλυτερη??

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
:lol::lol::lol:
Που να βλεπες και το σερβις σε PanAm (οσοι το προλαβανε). Απλα αισχος. Για την Iberia ψιλοσυμφωνω, αλλα δυστυχως ολοι συγκρινουμε τις Ευρωπαικες με τις Ασιατικες και τις Μεσης Ανατολης που οι περισσοτερες ειναι κορυφαιες.

Η μεγαλυτερη αλλαγη νοοτροπιας που εχω δει παντως ειναι απο τη τρισαθλια Olympic Airways (στα τελευταια της) στην Olympic Air. Μπραβο τους.[/QUOTE
Χαιρομαι που επιβεβαιωνεις οτι η Ολυμπιακη στα τελευταια της ηταν κακη.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.716
Likes
11.300
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εγώ έβαλα απλά τις αγαπημένες μου...αν έβαζα κάθε καμμένη που έχω πετάξει...δε τις θυμάμαι κι όλας...:D
Καλά, κι εγώ που τις έβαλα υποτίθεται όλες, σιγά-σιγά μου έρχονται διάφορες ξέμπαρκες, όπως ας πούμε μία στην Κένυα που ούτε που θυμάμαι πώς την έλεγαν.

Καλές εντυπώσεις έχω, εκτός από τη Lufthansa που προανέφερα, από την British Airways. Εν γένει δεν μου έχει κάνει κάποια εταιρεία απελπιστικά άσχημη εντύπωση (εκτός από την KLM βέβαια και την ανεκδιήγητη παλιά Ολυμπιακή. Και να μην ξεχάσω και την πτήση που έκανα σχετικά πρόσφατα Μόντρεαλ-Αθήνα με Air Canada-operated by Continental-όπου η πρώτη μου σκέψη όταν μπήκα μέσα ήταν "Θα διασχίσει ΑΥΤΟ το σκάφος τον Ατλαντικό;":shock:. Δεν χαλάρωσα λεπτό).
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.042
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και να μην ξεχάσω και την πτήση που έκανα σχετικά πρόσφατα Μόντρεαλ-Αθήνα με Air Canada-operated by Continental
Air Canada operated by Continental ???? Πολύ εντυπωσιακό! Υπήρχε τέτοια πτήση? Είσαι σίγουρη? Μήπως είχε ενδιάμεσο σταθμό στο Newark, κοντά στη ΝΥ? Θυμάσαι ημερομηνία?
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.716
Likes
11.300
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Air Canada operated by Continental ???? Πολύ εντυπωσιακό! Υπήρχε τέτοια πτήση? Είσαι σίγουρη? Μήπως είχε ενδιάμεσο σταθμό στο Newark, κοντά στη ΝΥ? Θυμάσαι ημερομηνία?
Ουσιαστικά πέταξα Newark-Αθήνα με ενδιάμεσο το Μόντρεαλ. Το Newark-Μόντρεαλ με Continental και το Μόντρεαλ-Αθήνα με Air Canada operated by Continental. Ημερομηνία: 10/09/2011. Πτήση CO-8576.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
+1

Η μεγαλυτερη αλλαγη νοοτροπιας που εχω δει παντως ειναι απο τη τρισαθλια Olympic Airways (στα τελευταια της) στην Olympic Air. Μπραβο τους.
Ένα μήνα πριν κλείσουν και επίσημα οι Ολυμπιακές Αερογραμμές το 2009 πέταξα μαζί τους στο ATH-LHR. Κορυφαίο αεροσκάφος και άνεση (Α340), κορυφαίο φαγητό, φιλικότατο πλήρωμα. Δεν είδα τίποτα τρισάθλιο!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Olympic (Airways & Air & Airlines), Macedonian Airlines, Aegean, Cronus, Astra, Easyjet, Thomas Cook, British Airways, Air France, Lufthansa, KLM, Swiss, Iberia, SAS, Etihad, Balkan Air, Alitalia, Czech Airlines, Copa, Virgin Atlantic, TUIfly.

Καλυτερη Etihad

Χειροτερες Balkan Air, Czech και Alitalia

Για τις αεροσυνοδους της Aegean συμφωνω 100% με Φενια και Γκτσου
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Και μετά αναρωτιέστε ρε που χάθηκαν οι γυναίκες.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Λοιπόν έχουμε και λέμε απ'όσο θυμάμαι: Aegean, Olympic (πριν και μετά), Alitalia, Easyjet, Ryanair, Air France, Egypt Air, Emirates, Precision Air (Zanzibar), Delta, Singapore, Thai, Cebu Air (Boracay), Air Lanca, Air Asia κλπ... Μακράν καλύτερες όλες τις ανατολής και χειρότερη νομίζω Air France για διηπειρωτικό ταξίδι...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.046
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom