Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τι ψυχραιμία ρε αρχηγέ όταν μας λες ότι "εντάξει μωρέ κάτι γέροι υπογράφουν τα συμβόλαια, δε ξέρουν αυτοί" ; τι είναι αυτά που λες; πού ζούμε, στο 1800; Όταν γράφεις τη γνώμη σου δημόσια σε ένα φόρουμ, πρέπει να είσαι προετοιμασμένος και για κριτική, inter alia σκληρή.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.298
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θεωρώ ότι το Booking είναι αξιόπιστο, αλλά αν καταλήξεις σε ένα ξενοδοχείο το βάζεις στο hotel combined η στο tripadvisor και σου δίνει το site με την μικρότερη τιμή όπου το κλείνεις.
Απο τετοια σαιτ ναι, ενα σωρο. Ακομα και στην Κρητη εχουν ενα τετοιο. Αν ομως ενα βραδυ φτασεις στο ξενοδοχειο σου και δεν βρισκουν την κρατηση η απλα σου πουν ειναι γεματο ποιον θα παρεις?τον κρητικο, τον τουρκο?εκει ειναι η διαφορα, το customer care..
(εντελως ενδεικτικα τα τοπωνυμικα επιθετα...μη θιξω κ κανενα ανευ προθεσης...)
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Απο τετοια σαιτ ναι, ενα σωρο. Ακομα και στην Κρητη εχουν ενα τετοιο. Αν ομως ενα βραδυ φτασεις στο ξενοδοχειο σου και δεν βρισκουν την κρατηση η απλα σου πουν ειναι γεματο ποιον θα παρεις?τον κρητικο, τον τουρκο?εκει ειναι η διαφορα, το customer care..
Μη μου το θυμιζεις αυτο ..... Μου έχει συμβεί στην Αμερική ( είχα κλείσει το χοτελ μέσω booking ) και το ξενοδοχείο μας είπε ότι ηταν overbooked ! Το booking μέσα σε 20 λεπτά μας είχε λύσει το πρόβλημα


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
στα σαιτ πολλα μπορουν να γραφουν.Στην πραγματικοτητα ομως υπαρχουν και οι μη επαγγελματιες.Ειναι να μην σου τυχει.


Administrator
λιγει ψυχραιμια δεν βλαπτει .Αυτα που εχω γραψει δεν ειναι φαντασιωσεις αλλα πραγματικοτητα.
Εγω ο ιδιος οταν καποιο ξενοδοχειο κλεινω το κλεινω μεσω booking γιατι απο ολα μου αρεσει μονο αυτο.Τα αλλα δεν μου αρεσουν.
Μην συγκρινετε τον εαυτος σας που πολλα γνωριζεται με τους ηλικιωμενους που δεν γνωριζουν τιποτα.
Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι μονο
εκτος αν μας απαγορευεται να γραφουμε τις γνωμες σας
Σε παρακαλώ μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί δεν σου αρέσει αυτό? Το θεωρείς απάτη? Συγγνώμη αλλά κάποια πράγματα υπερβαίνουν τη νοημοσύνη μου
 

Georgi1964

Member
Μηνύματα
122
Likes
53
Ναι ομως εγω την γνωμη μου ειπα και πολυ ευγενικα.Δεν μπορω να καταλαβω ποιος ειναι ο λογος να κανουμε μεταξι μας κριτικη για ενα σαιτ που δεν εχω γραψει τοποτε κακο εκτος οτι "Μη επιστρέψιμη τιμή• Περιλαμβάνει πρωινό" και οτι καποιο παιχνιδι πεζεται με τους δικιγορους η τους μεσιτες.
Αυτοι που δουλευουν μεσα μεσα στο booking τα γνωριζουν καλυτερα.
Εγω μονο υποψιαζομαι.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αγαπητέ μου, τι θα πει ποιος ο λόγος να κάνουμε μεταξύ μας κριτική; αν αυτά που γράφεις

α) δε στέκουν ως επιχειρήματα σε τούτο ή σε κανένα γνωστό γαλαξία
β) παραβιάζουν τους όρους χρήσης του site τους οποίους υποτίθεται έχεις διαβάσει και αποδεχθεί (άλλο να γράψεις ότι δε σου αρέσει κάτι που κάνει κάποιος επαγγελματίας και άλλο ότι είναι απατεώνες)

πώς περιμένεις να μην δεχθείς κριτική;
 

Georgi1964

Member
Μηνύματα
122
Likes
53
Σε παρακαλώ μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί δεν σου αρέσει αυτό? Το θεωρείς απάτη? Συγγνώμη αλλά κάποια πράγματα υπερβαίνουν τη νοημοσύνη μου
Και γιατι δεν απαντας στο ερωτημα σου ο ιδιος;
Αφου σου γραφω οτι το booking μου βαζει τετοιους ορορους και η ιδιοκτητρια του στουντιο εχει αγνοια.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι θελετε να υποστηριξετε την booking ;
Η booking ειναι τοσο μεγαλη που νομιζω υποστηρικτες δεν χρειαζεται.

παραβιάζουν τους όρους χρήσης του site τους οποίους υποτίθεται έχεις διαβάσει και αποδεχθεί (άλλο να γράψεις ότι δε σου αρέσει κάτι που κάνει κάποιος επαγγελματίας και άλλο ότι είναι απατεώνες)
Μα αφου δεν γνωριζω πιος ειναι απατεωνας η booking η οι μεσιτες η οι δικηγοροι που ειναι παραβιασει;
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Και γιατι δεν απαντας στο ερωτημα σου ο ιδιος;
Αφου σου γραφω οτι το booking μου βαζει τετοιους ορορους και η ιδιοκτητρια του στουντιο εχει αγνοια.
Δεν γνωρίζω τι δωμάτια κλείνεις πάντως όσες φορές έχω κλείσει με αυτόν τον όρο πάντα μα πάντα ισχύει κατά γράμμα. Ποτε δεν μου παρουσιαστηκε πρόβλημα σχετικά με ασυνεννοησία μεταξύ του ξενοδοχείου και του booking. Αν η ιδιοκτήτρια εκεί που έμεινες εσύ δεν ξέρει τι υπογράφει με το booking είναι δικό της θέμα και το booking δεν φέρει ευθύνη για αυτό.
 

Georgi1964

Member
Μηνύματα
122
Likes
53
Νικο δεν ξερω τι καταλαβες απο αυτα που εχω γραψει ;
Και γιατι υποστηριζεις την booking παλι δεν το καταλαβα,αφου εγω ο ιδιος οταν κλεινω μεσω της booking κλεινω.Αυτο κατι λεει.
Ομως αυτο που δεν μου αρεσει σας το εγραψα.Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Νικο δεν ξερω τι καταλαβες απο αυτα που εχω γραψει ;
Και γιατι υποστηριζεις την booking παλι δεν το καταλαβα,αφου εγω ο ιδιος οταν κλεινω μεσω της booking κλεινω.Αυτο κατι λεει.
Ομως αυτο που δεν μου αρεσει σας το εγραψα.Αλλο το ενα και αλλο το αλλο.

Κοιτα δεν στεκει αυτο που λες, μας λες οτι θεωρεις απατη εναν ορο επειδη ειχες παει σε καποιο στουντιο και η ιδιοκτητρια δεν ηξερε τι υπεγραφε...
 

Georgi1964

Member
Μηνύματα
122
Likes
53
Νικο ας το.
Αν γνωριζεις εσυ καλυτερα απο την ιδιοκτητρια και νομιζεις οτι δεν στεκει που εισαι εξω απο τον χορο(δηλαδη τo booking ) ας το αφησουμε καλυτερα.
Να σε καλα ,δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας για καποιo booking.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Νικο ας το.
Αν γνωριζεις εσυ καλυτερα απο την ιδιοκτητρια και νομιζεις οτι δεν στεκει που εισαι εξω απο τον χορο(δηλαδη την booking ) ας το αφησουμε καλυτερα.
Να σε καλα ,δεν θα χαλασουμε τις καρδιες μας για καποιo booking.
To booking δεν έχει μόνο στούντιο με ιδιοκτήτες που δεν ξέρουν τι υπογράφουν. Είναι και χιλιάδες ξενοδοχεία, αλυσίδων ή μη, που ότι λέει στο booking και στο κάθε booking αυτό ισχύει. Ποτε δεν μου έχει τύχει αλλα να λέει το Booking και άλλα να ισχύουν. Τέλος πάντων ας το λήξουμε εδώ. Δεν πρόκειται να βγει άκρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.234
Μηνύματα
884.522
Μέλη
38.925
Νεότερο μέλος
aggelikik

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom