Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας παιδια. Έχει κλείσει κανεις απο το otel.com? Βρίσκω καποια ξενοδοχεία πιο φθηνά απο οτι σε αλλα sites. Αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορω να το εμπιστευτω. Αν εχει κλείσει κανεις ας δώσει τα φωτα του. Thanks!
Μπορείς να το επιστευτείς όσο όλα τα booking sites.
 

passa

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Γεια σας παιδια. Έχει κλείσει κανεις απο το otel.com? Βρίσκω καποια ξενοδοχεία πιο φθηνά απο οτι σε αλλα sites. Αλλα δεν ξερω κατα ποσο μπορω να το εμπιστευτω. Αν εχει κλείσει κανεις ας δώσει τα φωτα του. Thanks!
Εγω μεσω αυτου του site ειχα κλεισει για λονδινο τον μαρτιο και δεν ειχα κανενα προβλημα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τελικα,εκλεισα μεσω της hrs.com,που θεωρειται πολυ αξιοπιστη μεσω του hotels combined.
To ξενοδοχειο απευθειας δεν δινει τον τυπο δωματιου που ηθελα,το ιδιο και με booking,λογω μη διαθεσιμοτητας.

Αλλα ολες οι αλλες που προανεφερα,μαζι με expedia,venere δινουν κανονικα.Oι τιμες,παρομοιες.

Αυριο-μεθαυριο θα στειλω μηνυμα στο ξενοδοχειο,για σιγουρια.
καλησπερα! διαβασα οτι εκλεισες με hrs.com και μιας και θελω και γω γιστι μου βγαζει καλες τιμες, ειναι αξιοπιστο το σαιτ? σε ευχαριστω!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.408
Likes
14.383
καλησπερα! διαβασα οτι εκλεισες με hrs.com και μιας και θελω και γω γιστι μου βγαζει καλες τιμες, ειναι αξιοπιστο το σαιτ? σε ευχαριστω!!
Ειναι αξιόπιστο και ειναι επίσημος συνεργάτης της Lufthansa.Το χρησιμοποίησα πολλές φορές.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
καλησπερα! διαβασα οτι εκλεισες με hrs.com και μιας και θελω και γω γιστι μου βγαζει καλες τιμες, ειναι αξιοπιστο το σαιτ? σε ευχαριστω!!

Ειναι αξιοπιστο,αν και το ξενοδοχειο μου εκανε καποια νουμερα.Οι τιμες που εκλεισα παντως για τον τυπο δωματιου απο το hrs.com ηταν οι ιδιες με τα αλλα sites του hotelscombined.
Επισης,χαρακτηριζε το δικλινο standard και εμφανιζε μια τιμη με 100 ευρω (χωρις να λεει κατι για εξτρα δημοτικο φορο) ενω τα αλλα sites ελεγαν 108,χαρακτηριζοντας τα δωματια business.
Τελικα,αποδειχτηκε οτι ηταν ο ιδιος τυπος δωματιου.Παντως, hrs.com στο συνολο δεν εχει βαλει το δημοτικο φορο ενω θα επρεπε.
Η booking.com δεν ειχε το δωματιο που ηθελα,γιαυτο πηγα σε αλλη ιστοσελιδα.Τελικα,η booking ειναι η καλυτερη με τις λεπτομερειες που δινει.Τελος.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ειναι αξιοπιστο,αν και το ξενοδοχειο μου εκανε καποια νουμερα.Οι τιμες που εκλεισα παντως για τον τυπο δωματιου απο το hrs.com ηταν οι ιδιες με τα αλλα sites του hotelscombined.
Επισης,χαρακτηριζε το δικλινο standard και εμφανιζε μια τιμη με 100 ευρω (χωρις να λεει κατι για εξτρα δημοτικο φορο) ενω τα αλλα sites ελεγαν 108,χαρακτηριζοντας τα δωματια business.
Τελικα,αποδειχτηκε οτι ηταν ο ιδιος τυπος δωματιου.Οταν πηγα να κανω την κρατηση,μου εβαλε και το φορο.
Η booking.com δεν ειχε το δωματιο που ηθελα,γιαυτο πηγα σε αλλη ιστοσελιδα.Τελικα,η booking ειναι η καλυτερη με τις λεπτομερειες που δινει.
σε ποιο σημειο σου βγαζει ακριβως τον φορο? αφου δωσεις τα στοιχεια της καρτας σου?
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ας βοηθησει καποιος παρακαλω που εχει υποψη του απο hrs.com. λοιπον εκανα την κρατηση μου χτες ολα καλα και ολα ωραια, μου ηρθε και το email επιβεβαιωσης ολα καλα μεχρι εκει. ειπα ομως να στειλω και στο ξενοδοχειο που εκανα κρατηση να τους ρωτησω αν ειναι ολα οκ. και μου ερχεται απαντηση οτι εχει γινει η κρατηση αλλα τα στοιχεια της καρτας μου δεν ειναι σωστα ή η καρτα μου ειναι ακυρη, πραγμα το οποιο δεν ισχυει γιατι πηγα στην τραπεζα και η καρτα μου ειναι μια χαρα. μου ζητουν λοιπον να τους στειλω αλλη καρτα ή να ξαναγρψω τα στοιχεια μου. πηρα και την hrs και μου ειπε να επικοινωνησω με την τραπεζα μου. οποτε τι κανω? μηπως φταει το γεγονος οτι η καρτα μου δεν ειναι πιστωτικη αλλα χρεωστικη? παντα με αυτην κλεινω ομως! αν μπορει να βοηθησει κανενας, ακουω γιατι εχω μπλοκαρει λιγο!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ειναι αξιοπιστο,αν και το ξενοδοχειο μου εκανε καποια νουμερα.Οι τιμες που εκλεισα παντως για τον τυπο δωματιου απο το hrs.com ηταν οι ιδιες με τα αλλα sites του hotelscombined.
Επισης,χαρακτηριζε το δικλινο standard και εμφανιζε μια τιμη με 100 ευρω (χωρις να λεει κατι για εξτρα δημοτικο φορο) ενω τα αλλα sites ελεγαν 108,χαρακτηριζοντας τα δωματια business.
Τελικα,αποδειχτηκε οτι ηταν ο ιδιος τυπος δωματιου.Παντως, hrs.com στο συνολο δεν εχει βαλει το δημοτικο φορο ενω θα επρεπε.
Η booking.com δεν ειχε το δωματιο που ηθελα,γιαυτο πηγα σε αλλη ιστοσελιδα.Τελικα,η booking ειναι η καλυτερη με τις λεπτομερειες που δινει.Τελος.

δες αν θες αυτο που εγρψα παρακατω μιας και αναφερθηκες σε νουμερα του ξενοδοχειου.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Κατι παρομοιο ηταν και σε μενα,με καρτα συνδεμενη με λογαριασμο μου.Στο τελος μου ειπαν οτι δε χρειαζεται να τους στειλω τα στοιχεια,αφου τα ειχαν μεσω της hrs.com.Εκτυπωσα και τα e-mails τους.
Δεν ξερω βεβαια γιατι μου εστελνε το ξενοδοχειο τη φορμα του,αφου τους ενημερωσα οτι ηταν μεσω hrs.com.Ως τοτε μου ελεγαν να τους στειλω τα στοιχεια με fax ενω τα ειχαν.

Πως ακριβως,σου το ειπαν για την καρτα,απο το ξενοδοχειο;
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
σε ποιο σημειο σου βγαζει ακριβως τον φορο? αφου δωσεις τα στοιχεια της καρτας σου?
Η hrs.com δεν λεει για τον εξτρα δημοτικο φορο 8 ευρω ανα νυχτα.Ενω το ξενοδοχειο,το λεει σαφως.Επισης και οι αλλες ιστοσελιδες ελεγαν οτι ο φορος ειναι εξτρα.Αρα ειναι θεμα της hrs.
Απλως αλλη φορα,δεν θα ξανακλεισω μαζι τους.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
796
Likes
280
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
δηλαδη πλεον του ποσου που μου κρατησε η hrs.com το ξενοδοχειο θα με χρεωσει και δημοτικο φορο? δεν επρεπε να με ενημερωσει η hrs? μου εχει στειλει μειλ το ξενοδοχειο οτι εχει γινει κρατηση, αλλα δεν μπορουν να παρουν τα χρηματα απο την πιστωτικη μου καρτα ειτε γιατι ειναι ακυρη ειτε γιατι εχω βαλει λαθος στοιχεια και μου ζητουν να τους στειλω ξανα τα στοιχεια ή να τους δωσω αλλη καρτα. ειναι ασφαλες αυτο? και αναρωτιεμαι αν ηταν ακυρη θα δεχοταν η hrs την καρτα μου? πηγα φυσικα στην τραπεζα και η καρτα μου ειναι μια χαρα. ποιος ευθυνεται τωρα η hrs ή το ξενοδοχειο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.710
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom