Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

Kyriakosm

Member
Μηνύματα
291
Likes
830
Για να πω και εγώ βρε παιδιά την ιστορία μου.Κλεινω πέντε δίκλινα δωμάτια για βερολινο απο booking.com σύνολο 1500€ για τρεις ημέρες.Το ίδιο ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ μου το έδωσε στο amoma.com 726€ Και τα δυο ξενοδοχεία με πρωινό.παιρνω τηλ το ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ για να δω εαν συνεργάζεται με amoma και μου λένε βεβαίως.Το κλείνω με amoma στα 726€ξαναπαίρνω το ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ για να δω εαν υπάρχει κράτηση.Μου λένε βεβαίως και υπάρχει και μου λένε και τον αριθμό.Τι να πω,εγώ βεβαίως δεν έχω ακυρώσει την κράτηση στο Booking.com.Και τα δυο ειναι με δωρεάν ακύρωση.Τι να πω θα ξανά τηλεφωνήσω στο ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ δεκαπέντε μέρες πριν παω και εαν μου πουν πάλι ο.κ θα ακυρώσω την κράτηση στο booking.Εαν είμαστε τυχεροί θα δουμε.
Σε απαντηση των παραπανω εχω να πω οτι ολα πηγαν περιφημα.Μπορω να πω οτι ολα πηγαν καλυτερα απο το να τα ειχα κλεισει απο booking.Συμπερασμα:εαν καποιος εχει χρονο να κοιταζει ολες τις μηχανες αναζητησης ξενοδοχειων και να τις εμπιστευεται.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.765
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Ήσουν απλά τυχερή! Κι εγώ θα το ξανατολμήσω αν βρω πάλι error fare στο booking έχοντας πάντα ένα plan B και ελπίζω να έχω λίγη από την τύχη σου σε αυτό το θέμα!
Υποθετω οτι δεν παιζει ρολο η μηχανη, γιατι η συνεννοηση εγινε αμεσα με το ξενοδοχειο. Εκλεισα απο hotels αλλα αδιαφορο αφου μιλησα με το ξενοδοχειο, καθως μια "τρυπα" 10 ημερων σε 100+ δωματια θα ηταν τρομερο πληγμα αν εμενε σε error. Ηταν στη διακριτικη τους ευχερεια να κανουν ο,τι θελουν με την κρατηση μου.
Υποθετω αν μου ξανατυχει αυτο θα κανω παλι, δεν εχει νοημα να απαιτεις απο τη μηχανη αναζητησης αν ειναι error. Την προηγουμενη φορα μου προκαλεσε εκνευρισμο και δεν αξιζει τον κοπο. Αλλα μου την εσπασε που ηταν προπληρωμενο και εκαναν τους χαζους για μηνες.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Εχεις καποιο τροπο που βρισκεις τα error fare; Ειναι κατι που επιδιωκεις; Συγνωμη δεν εχω καταλαβει καλα τι παιζει με ολο αυτο. Και φυσικα δεν θα με χαλαγε εαν εβρισκα δωματιο σε τιμη hostel στο Λονδινο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Οχι δεν ειναι κατι που επιδιωκω, γιατι η εκβαση του ταξιδιου δεν εξαρταται απο αυτο. Αλλα μπορω να σου πω πως μου ετυχε: Ξερω ακριβως ποτε εχω αδεια 10 μηνες μετα, ξερω ακριβως που θελω να ταξιδεψω και ριχνω μια ματια τι παιζει με τις τιμες των ξενοδοχειων για να υπολογισω περιπου το κοστος διαμονης. Γενικα για οσους ταξιδευουν δυτικη Ευρωπη, το κοστος του ξενοδοχειου ειναι πιο σοβαρο απο το αν θα βρεις 20 ευρω φτηνοτερα μια πτηση Και τις δυο φορες ετσι μου ετυχε, οχι 2-3 μηνες πριν το ταξιδι..

Το οτι εχω και μιλια για να βγαλω δωρεαν εισιτηριο ειτε απ΄ευθειας ειτε με καποιο συνδυασμο πτησεων που θα εξαργυρωσω μιλια μου δινει αρκετη ευελιξια ωστε να μην εξαρτωμαι απο ακριβα εισιτηρια. Γιατι θα ηταν δωρον αδωρον να εχω φτηνο ξενοδοχειο αλλα ακριβες πτησεις.
 
Last edited:

Birigkokos

Member
Μηνύματα
99
Likes
102
Καλησπερα! Εχει να μου στειλει καποιος με pm λινκς για εκπτωση 10% τις booking? Χρειαζομαι αρκετα!! (12 για την ακριβεια) Ευχαριστω!
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Καλησπερα! Εχει να μου στειλει καποιος με pm λινκς για εκπτωση 10% τις booking? Χρειαζομαι αρκετα!! (12 για την ακριβεια) Ευχαριστω!
Μια φορά μπορείς να πάρεις την έκπτωση του 10%
Πολλές φορές μπορείς να πάρεις τα 15$ εφόσον συστήνεις άτομα που δεν έχουν ξανακάνει κράτηση μέσω booking.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Μια φορά μπορείς να πάρεις την έκπτωση του 10%
Πολλές φορές μπορείς να πάρεις τα 15$ εφόσον συστήνεις άτομα που δεν έχουν ξανακάνει κράτηση μέσω booking.
Μηπως θελει να κανει 12 διαφορετικα accounts για 12 διαφορετικες κρατησεις
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Μηπως θελει να κανει 12 διαφορετικα accounts για 12 διαφορετικες κρατησεις
Τα 12 διαφορετικά accounts απαιτούν 12 διαφορετικά εμαιλ και 12 διαφορετικές κάρτες (χρεωστικές/πιστωτικές) για να σου επιστρέψουν τα χρήματα.
Και 12 εμαιλ να έχεις και 12 ονόματα να δώσεις βλέπουν την κάρτα που γίνετε η επιστροφή. Αν είναι στο ίδιο όνομα δεν σου τα δίνουν.
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
μπορει να παρει 10% απο καθε διαφορετικο λινκ που χρησιμοποιει
Όχι δεν μπορεί να πάρει 10% απο κάθε διαφορετικό λινκ. Θα πάρει 10% απο το πρώτο λίνκ που θα χρησιμοποιήσει και ο αντίστοιχος που του έστειλε το λινκ θα πάρει 15$. Απο τα υπόλοιπα λινκ δεν παίρνει κανείς τίποτα.

Από τους όρους της Booking:
Αν κάποιος φίλος έχει κάνει παραπάνω από μία κράτηση χρησιμοποιώντας τον σύνδεσμο σύστασης (είτε δικό σας είτε άλλου), θα λάβει την επιβράβευση μόνο μία φορά. Δεν θα δοθούν επιβραβεύσεις για άλλες κρατήσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.621
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom