Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Η επιλογη να πληρωσεις εκει ειναι η επιλογη σου. Μπορεις να ρωτησεις με μηνυμα το καταλυμα αν δεχεται καρτα, που θα ηταν απιθανο να μη δεχεται αφου η hotels συνηθως δεν εχει ιδιωτικα διαμερισματα.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
που θα ηταν απιθανο να μη δεχεται αφου η hotels συνηθως δεν εχει ιδιωτικα διαμερισματα.
Μμμμ... δεν είμαι και τόσο σίγουρος.
Δύο από αυτά που έχω κλείσει είναι σίγουρα τύπου πανσιόν, με 2-3 δωμάτια.
Ένας από αυτούς μου έστειλε μήνυμα αν μπορώ να πληρώσω μετρητά, γιατί λέει έχει χαλάσει το Pos.
Οπότε θα επικοινωνήσω μαζί τους για να ρωτήσω για κάρτα, διαφορετικά θα κρατάω μετρητά.

Και για να μαθαίνω, η αρχική επιλογή για πληρωμή εκείνη την ώρα ήταν μέσω Hotels ή κατευθείαν στο κατάλυμα;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Kαλησπέρα. έκανα κράτηση στο booking και θέλω να κάνω άλλη μία για τρίτο άτομο με τη δική μου κάρτα. Θα υπάρχει πρόβλημα αν συνεχίσω ή θα μπερδευτούν στο οτέλ ?Ευχαριστώ

μου βγάζει αυτό το μήνυμα : Έχετε 1 κράτηση για τις ίδιες ημερομηνίες για το επερχόμενο ταξίδι σας από 18 Σεπ έως 21 Σεπ. Παρακαλούμε όσες δε χρειάζεστε ώστε οι οικοδεσπότες σας να κάνουν τον προγραμματισμό τους - και εσείς να εξοικονομήσετε χρήματα!
 
Last edited by a moderator:

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
μου βγάζει αυτό το μήνυμα : Έχετε 1 κράτηση για τις ίδιες ημερομηνίες για το επερχόμενο ταξίδι σας από 18 Σεπ έως 21 Σεπ. Παρακαλούμε όσες δε χρειάζεστε ώστε οι οικοδεσπότες σας να κάνουν τον προγραμματισμό τους - και εσείς να εξοικονομήσετε χρήματα!
Στην αρχη της κρατησης εχει επιλογη η κρατηση ειναι για μενα η οχι (κατι τετοιο)
Αν και αν κανεις τη κρατηση σε αλλο ονομα και βαλεις τη δικια σου καρτα ,δεν νομιζω να εχει προβλημα.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
μου βγάζει αυτό το μήνυμα : Έχετε 1 κράτηση για τις ίδιες ημερομηνίες για το επερχόμενο ταξίδι σας από 18 Σεπ έως 21 Σεπ. Παρακαλούμε όσες δε χρειάζεστε ώστε οι οικοδεσπότες σας να κάνουν τον προγραμματισμό τους - και εσείς να εξοικονομήσετε χρήματα!
Καλησπέρα. Οχι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Απλά υπενθύμιση σου στέλνει το booking για την άλλη κράτηση.

Επίσης μπορείς να επιλέξεις οτι το δωμάτιο ειναι για άλλον όλως γράφτηκε πιο πάνω.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Eυχριστώ παίδες. Ναι, το όνομα του άλλου και κάρτα δική μου
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
237
Likes
1.231
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ματσου πιτσου,περου
Kαλησπέρα. έκανα κράτηση στο booking και θέλω να κάνω άλλη μία για τρίτο άτομο με τη δική μου κάρτα. Θα υπάρχει πρόβλημα αν συνεχίσω ή θα μπερδευτούν στο οτέλ ?Ευχαριστώ

μου βγάζει αυτό το μήνυμα : Έχετε 1 κράτηση για τις ίδιες ημερομηνίες για το επερχόμενο ταξίδι σας από 18 Σεπ έως 21 Σεπ. Παρακαλούμε όσες δε χρειάζεστε ώστε οι οικοδεσπότες σας να κάνουν τον προγραμματισμό τους - και εσείς να εξοικονομήσετε χρήματα!
Δεν υπαρχει κανενα θεμα ,απλα η booking θελει να αποφυγει τις πολλαπλές κρατησεις ,να δεσμεύει δλδ ενα ατομο πολλα καταλύματα μεχρι αν αποφασισει σε ποιο θα παει.
 

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51
Καλημέρα σας,

Όταν θέλετε να κάνετε αναζήτηση για διαθεσιμότητα / τιμές καταλυμάτων, ποιες είναι οι 2-3 βασικές ιστοσελίδες που χρησιμοποιείτε ;

Δεν αναφέρομαι μόνο σε ξενοδοχεία.
Θα με ενδιέφερε η ιστοσελίδα να περιλαμβάνει όλα τα είδη καταλυμάτων.

ΥΓ. λόγω του ότι το παρόν νήμα έχει πλέον ξεπεράσει τις 100 σελίδες (από το 2005 έως σήμερα), θα ήταν καλό όλες οι προτάσεις που έχουν γίνει κατά καιρούς από τα μέλη, να συγκεντρωθούν σε έναν αλφαβητικό πίνακα έτσι ώστε να υπάρχει μία γρήγορη και συνολική εικόνα.
 
Μηνύματα
16
Likes
4
Γεια σας
Θέλω να κλείσω 2 ξενοδοχεία.
Έχει κανείς κωδικό από βοοκινγκ που να μην το χρειάζεται και να μου το δώσει για να έχω κάποια έκπτωση;

Ευχαριστώ
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
198
Likes
908
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Γεια σας
Θέλω να κλείσω 2 ξενοδοχεία.
Έχει κανείς κωδικό από βοοκινγκ που να μην το χρειάζεται και να μου το δώσει για να έχω κάποια έκπτωση;

Ευχαριστώ
Καλησπέρα,δοκίμασε αυτό F9FA4B68 ή αυτό E049e200.Ελπίζω κάποιο απο τα δυο να δουλέψει:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom