Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ας με συγχωρήσει ο Traveller που παίζω το ρόλο του συνηγόρου του (δεν μ' έχει ανάγκη, άλλωστε), αλλά...

Η ευγένεια δεν πρέπει να είναι απο τα δυνατά σου σημεία..
μάθε πρώτα να διαβάζεις και να κατανοείς αυτά που διαβάζεις κοπέλλα μου και μετά κάνε σχόλια σαν το παραπάνω. Αλήθεια, γνωρίζεις τη χρήση και τη σημασία των εισαγωγικών στις λέξεις? Μπααααα...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Είναι πραγματικό λυπηρό που ένα νέο κορίτσι δεν κατανοεί την μητρική της γλώσσα... τα ταξίδια έρχονται σε δεύτερη μοίρα... τίποτε άλλο...
 

Lia26

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Για άλλη μια φορά σας ευχαριστώ για τις ωραιότατες απαντήσεις σας..
όταν ειδικά ο Traveller με ειρωνικότατο ύφος με απεκάλεσε 'καρντιά μου' και μου είπε οτι δεν έχω συνειδητοποιήσει τι θέλω...μάλιστα...

@Babaduma.....θα μπορούσα να σε προσπεράσω και να μην αναφερθώ καν σε εσένα..αλλά να είσαι σίγουρος/η ότι κατανοώ καλύτερα την ελληνική γλώσσα από πολλούς εδώ μέσα..

κρίμα πάντως,γιατί το φόρουμ έχει πληθώρα γνώσεων και εμπειριών και με άτομα σαν κι εσένα,χαλάει..

Γεια σας!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τελικά μπορεί να τα δεις όλα σε αυτό το φόρουμ... στην αρχή ζητάει εστιατόρια... απαντάς και δεν καταλαβαίνει τι της λες... μετά γράφει ένα πρόγραμμα... ζητάει την γνώμη μας... δεν της αρέσει η απάντηση και βεβαίως το ρίχνει στην παλαβή... ούτε έχει καταλάβει τι της γράφω και πως το γράφω... θεωρεί ειρωνεία το ότι δεν έχει συνειδητοποιήσει τι θέλει από το ταξίδι που θα κάνει και αγένεια το "πάνσοφος" και το "άσχετη" με εισαγωγικά...

Η πλάκα βέβαια είναι όταν υποστηρίζει ότι κατανοεί άριστα την Ελληνική!!

Και καλά εγώ φταίω που σου χάλασα τον μύθο του ταξιδιού που σχεδιάζεις, ο babaduma τι σου φταίει που τον βρίζεις?

Είσαι θεά...
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Traveller said:
Τελικά μπορεί να τα δεις όλα σε αυτό το φόρουμ... στην αρχή ζητάει εστιατόρια... απαντάς και δεν καταλαβαίνει τι της λες... μετά γράφει ένα πρόγραμμα... ζητάει την γνώμη μας... δεν της αρέσει η απάντηση και βεβαίως το ρίχνει στην παλαβή... ούτε έχει καταλάβει τι της γράφω και πως το γράφω... θεωρεί ειρωνεία το ότι δεν έχει συνειδητοποιήσει τι θέλει από το ταξίδι που θα κάνει και αγένεια το "πάνσοφος" και το "άσχετη" με εισαγωγικά...

Η πλάκα βέβαια είναι όταν υποστηρίζει ότι κατανοεί άριστα την Ελληνική!!

Και καλά εγώ φταίω που σου χάλασα τον μύθο του ταξιδιού που σχεδιάζεις, ο babaduma τι σου φταίει που τον βρίζεις?

Είσαι θεά...
Πόσο δίκιο έχεις!!!...

Sent from my iPad using Travel Stories
 

elenitsa2012

Member
Μηνύματα
83
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Αυτό που ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις είναι δεις όσο το δυνατόν λιγότερα... ο καιρός και η εποχή δεν είναι για πολλά πολλά... εγώ λοιπόν πρώτα απ΄όλα, αν ήμουν στην θέση σου δεν θα πήγαινα Χριστουγεννιάτικα στο Μιλάνο...

Αυτό βέβαια έχει ελάχιστη σημασία για σένα... πάμε λοιπόν παρακάτω... λογικά έχεις δύο επιλογές...

Η πρώτη λέει Βενετία... κάτσε μια μέρα στο Μιλάνο και μετά πάρε το τρένο και πήγαινε στη Βενετία... έχει νόημα να πας χειμώνα Βενετία... της πάει και η ομίχλη και η βροχή...

Η δεύτερη λέει Μιλάνο και Μπέργκαμο... κάτσε στο Μιλάνο και μετά, αν έχει καλό καιρό πάρε το τρένο ή το λεωφορείο και πήγαινε ημερήσια στο Μπέργκαμο... αν πάλι μιλήσεις με την τύχη σου και ο καιρός παραείναι καλός τράβα και ένα Κόμο...

Αυτά θα έκανε ο "πάνσοφος" traveller... τώρα τι θα κάνει η "άσχετη" Lia26 είναι δικό της θέμα...
που θα προτεινες (αν θελεις βεβαια) αποδραση για χριστουγεννα ή /πρωτοχρονια? για να παίρνουμε ιδέες!!!το μιλανο δεν σου αρεσει γενικα ή η εποχή που επέλεξε η κοπέλα?
 

amantzou

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο αιγαιο
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
αδέφια ειρήνη ημίν...... Από Μιλάνο να πάτε ημερήσια στο Bergamo. Eίπα και ελάλησα. Με 10 ? και μια ωρίτσα όμορφης διαδρομης θα δείτε το υπέροχο και λατρεμένο Bergamo για το οποίο ότι και να υποθεί είναι λίγο.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Πρωτοχρονια στο Μπεργκαμο,λεει;Μαζι με εκδρομη σε καμια γειτονικη πολη;
Traveller;
 

Geos

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους,
Πρόκειται να πάω Μιλάνο μέσα στα Χριστούγεννα ή αρχές Ιανουαρίου. Ξέρει κανείς να μου πει για αξιόλογα χιονοδρομικά κοντά στο Μιλάνο? Αποστάσεις? Συγκοινωνία?

Ευχαριστώ πολύ.:)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους,
Πρόκειται να πάω Μιλάνο μέσα στα Χριστούγεννα ή αρχές Ιανουαρίου. Ξέρει κανείς να μου πει για αξιόλογα χιονοδρομικά κοντά στο Μιλάνο? Αποστάσεις? Συγκοινωνία?

Ευχαριστώ πολύ.:)
Αποφάσισε - Βιέννη θα πας, Μιλάνο, και στα 2, ή σε κανένα από τα 2 (καθώς δεν έχουν χιονοδρομικά κοντά στην πόλη)?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom