Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Lia26

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Το είδα το εστιατόριο που παρέθεσες αλλά θεώρησα πως είναι για ένα απλό γεύμα η' δειπνο.μην εξάπτεσαι.....
 

Lia26

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Λοιπόν,το πλάνο έχει ως εξής (προς το παρόν),
22/12 Άφιξη Μιλάνο το απόγευμα και ξεκούραση τριγυρνώντας απο 'δω και από ΄κει.
23/12 Μιλάνο- Βενετία(με πιθανή διανυκτέρευση εκεί,αλλά δεν είναι σίγουρο)
24/12 Μιλάνο- Βερόνα η' Βενετία- Βερόνα(αν γίνει η διανυκτέρευση που λέγαμε)
25/12 Μιλάνο
26/12 Μιλάνο- Lugano η' Bergamo

Τι λέτε? Να αλλάξω κάτι?
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Να τα αλλάξεις όλα...

Δεν πάει ο κόσμος μονοήμερη καρντιά μου στη Βενετία από Μιλάνο... ούτε γυρίζει πίσω για να ξαναπάει την άλλη μέρα στο Μπέργκαμο... ούτε πάει χειμωνιάτικα στο Λουγκάνο...

Έχω την εντύπωση ότι δεν έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου τι θες να κάνεις... ξεκαθάρισε το και ξαναγράψε...
 

Lia26

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Αυτό που θέλω να κάνω είναι να γυρίσω όσο πιο πολλά μπορώ..
Και για Βενετία έγραψα (αλλά μάλλον δεν το πρόσεξες) ότι είναι πιθανό να διανυκτερεύσω εκεί..
Πες μου εσύ πάνσοφε Traveller τι θα έκανες έσυ σε διάστημα 5 ημερών
Είμαι όλη...μάτια!!!!!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
δεν είναι προτιμότερο να δεις λιγότερα μέρη αλλά πιο ολοκληρωμένα...παρά να ξεπετάξεις τόσες περιοχές στα γρήγορα;
γούστα είναι βέβαια αυτά...;)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αυτό που ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις είναι δεις όσο το δυνατόν λιγότερα... ο καιρός και η εποχή δεν είναι για πολλά πολλά... εγώ λοιπόν πρώτα απ΄όλα, αν ήμουν στην θέση σου δεν θα πήγαινα Χριστουγεννιάτικα στο Μιλάνο...

Αυτό βέβαια έχει ελάχιστη σημασία για σένα... πάμε λοιπόν παρακάτω... λογικά έχεις δύο επιλογές...

Η πρώτη λέει Βενετία... κάτσε μια μέρα στο Μιλάνο και μετά πάρε το τρένο και πήγαινε στη Βενετία... έχει νόημα να πας χειμώνα Βενετία... της πάει και η ομίχλη και η βροχή...

Η δεύτερη λέει Μιλάνο και Μπέργκαμο... κάτσε στο Μιλάνο και μετά, αν έχει καλό καιρό πάρε το τρένο ή το λεωφορείο και πήγαινε ημερήσια στο Μπέργκαμο... αν πάλι μιλήσεις με την τύχη σου και ο καιρός παραείναι καλός τράβα και ένα Κόμο...

Αυτά θα έκανε ο "πάνσοφος" traveller... τώρα τι θα κάνει η "άσχετη" Lia26 είναι δικό της θέμα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom