Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Αξίζει το κόμο όπως και το λουγκάνο. και τα 2 γίνονται εύκολα μονοήμερες και μετα 3 μέρες μιλάνο πιστεύω πως είναι παραπάνω απο καλά.
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Καλημέρα. 14-17 Αυγούστου θα πάω στο Μιλάνο.
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό ξενοδοχείο το πολύ μέχρι 100€ το βραδυ? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν στο Μιλάνο υπάρχουν νυχτερινά λεωφορεία, όπως στη Ρώμη αλλά και πόσο στοιχίζει περίπου το εισιτήριο του τρένου για Κόμο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!!!
 

zak-rose

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Γυρος της Ελβετιας
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καλημέρα.Είχαμε πάει στο Μιλάνο για τις διακοπές του Πάσχα και εχω να σου προτείνω όσον αφορά για ξενοδοχείο το Hotel Palazzo Delle Stelline στην Corso Magenta 61.Είναι τριών αστέρων αλλά εξαιρετικό.Βρίσκεται σε πολύ κοντινή απο τα παντα με τα πόδια!!!Τα λεωφορεία και γενικώς συγκοινωνίες λειτουργούν αν θυμάμαι καλά εώς τις 1 αλλά άνετα πας παντού με τα πόδια.Το εισιτήριο για Κόμο στοιχίζει 3,60.
 

chriskar83

Member
Μηνύματα
33
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
USA....
Αν πας στο Μιλάνο, μόνο για διακοπές πιστεύω ότι 3 βραδιές είναι υπερ-αρκετές. Όσο για ξενοδοχείο σου συνιστώ να μείνεις στο Starhotel Business Palace. Μπορεί να είναι μακριά από το κέντρο, αλλά βρίσκεται 20 μετρα από στάση μετρό, οπότε μπορείς να είσαι στο duomo και στο stazzione centrale σε 5-10 λεπτά.
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
το μιλανο δουλευει πολυ με business οποτε την περιοδο που πας θα βρης εξαιρετικες τιμες.μην βιαστεις να κλεισεις αν δεν βρεις καλη τιμη θα βγαλουν σιγουρα προσφορες.εγω ειχα κλειση περσι 2 νυχτες στο μελια (5στερο) στα 100 τη βραδια με πρωινο.το συγκεκριμενο ξενοδοχειο ειναι κοντα στο συνεδριακο κεντρο του μιλανου λιγο εξω απο το κεντρο αλλα διπλα στο μετρο.εξαιρετικο πρωινο!!
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
το μιλανο δουλευει πολυ με business οποτε την περιοδο που πας θα βρης εξαιρετικες τιμες.μην βιαστεις να κλεισεις αν δεν βρεις καλη τιμη θα βγαλουν σιγουρα προσφορες.εγω ειχα κλειση περσι 2 νυχτες στο μελια (5στερο) στα 100 τη βραδια με πρωινο.το συγκεκριμενο ξενοδοχειο ειναι κοντα στο συνεδριακο κεντρο του μιλανου λιγο εξω απο το κεντρο αλλα διπλα στο μετρο.εξαιρετικο πρωινο!!

Το έχω δει το ξενοδοχείο που μου λες και μου άρεσε αλλά βγαίνει λίγο ακριβό για τις ημερομηνίες που ψάχνω. Θα περιμένω όμως, όπως μου είπες, μήπως βγει καμία προσφορά.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
291 ευρω για 3 μερες με πρωινο ειναι οκ?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
με αυτά τα λεφτά είναι και το melia 5* δε ξέρω κατά πόσο είναι βολική η περιοχή....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.865
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom