Ιταλία Μιλάνο...η πόλη που διχάζει!!

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Κοριτσάκι μου άπαιχτη η ιστοριούλα σου :clap:!!! Σκέτη απόλαυση!!! Τα λες τόσο ωραία και διασκεδαστικά...ταυτίστηκα με αυτή τη φίλη σου την S :bleh: :haha:!
Πολύ ωραίο το Μιλανάκι σου...με ψήνεις ''άγρια'' τώρα :D!!! Φαίνεται ιδανικό για μια 4ήμερη εξόρμηση, συνδυάζει λίγο απ'όλα...
Τα Χριστούγεννα ενδείκνυται ως προορισμός?
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Για δες...πως σου φαίνεται;;; ;)

 
Last edited by a moderator:

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Eυχαριστούμε, ευχαριστούμε.... :)
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Στο Μιλάνο πήγα ερχόμενος από Βενετία όπου έμεινα 3 μέρες.όπως είναι λογικό μου φάνηκε πολύ λίγο και τελείως ουδέτερο.
Μια μεγαλούπολη χωρίς χρώμα και όπως σωστά είπε ο samion χωρίς ιστορικό κέντρο και όντως πάρα πολύ μουντή και βροχέρη.Απ την άλλη ο κολλητός μου όπως λέει θα ήθελε να μένει εκεί και οτι του άρεσε περισσότερο απ τη Βενετία!

Α και για να μη ξεχνιόμαστε και είμαι εκτός κλίματος :roll::lol::clap::shock::haha::bleh::D:cool::rolleyes::(:);):p:mad:
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Για δες...πως σου φαίνεται;;; ;)

:xmas_cheesygrin: :xmas_biggrin: Μ'αρέσειιιιι μ'αρέσει πολύ με χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα!!! Σ'ευχαριστώ για το βιντεάκι αγάπη μου...
 
Last edited by a moderator:

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λιουμπλιάνα
Αχ, κι εγώ το αγάπησα πολύ το Μιλάνο, είναι μια σύγχρονη πόλη με ιταλική φινέτσα, γραφικές γωνιές και όμορφα μέρη να επισκεφτείς. Να 'σαι καλά που ανέβασες και το link με την εκκλησία Sant' Ambrogio γιατί τη βρήκα κλειστή όταν πήγα και μου έμεινε απωθημένο. Ευτυχώς όμως βρήκα εισιτήρια για τη Santa Maria della Grazie και είδα τον Μυστικό Δείπνο. Τα panzerotti απ'το Luini δεν μου άρεσαν και τόσο, πιο πολύ ευχαριστήθηκα το φαγητό στο Biancolatte και το Princi. Και εννοείται ότι είναι μια πόλη που πολύ ευχαρίστως θα ξαναπήγαινα. Όπως και στο Λονδίνο, γούστα είναι αυτά!! ;)
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αχ, κι εγώ το αγάπησα πολύ το Μιλάνο, είναι μια σύγχρονη πόλη με ιταλική φινέτσα, γραφικές γωνιές και όμορφα μέρη να επισκεφτείς. Να 'σαι καλά που ανέβασες και το link με την εκκλησία Sant' Ambrogio γιατί τη βρήκα κλειστή όταν πήγα και μου έμεινε απωθημένο. Ευτυχώς όμως βρήκα εισιτήρια για τη Santa Maria della Grazie και είδα τον Μυστικό Δείπνο. Τα panzerotti απ'το Luini δεν μου άρεσαν και τόσο, πιο πολύ ευχαριστήθηκα το φαγητό στο Biancolatte και το Princi. Και εννοείται ότι είναι μια πόλη που πολύ ευχαρίστως θα ξαναπήγαινα. Όπως και στο Λονδίνο, γούστα είναι αυτά!! ;)
Αχ η εκκλησία του Sant'Ambrogio είναι πραγματικά πολύ όμορφη και η περιοχή εκεί γύρω είναι ίσως η αγαπημένη μου...Δεν έχω καταλήξει ακόμα (και δε νομίζω να καταλήξω ποτέ) στο ποια περιοχή στο Μιλάνο αγαπώ περισσότερο... Καθεμιά έχει κάτι που μου αρέσει πολύ οπότε... :roll:
Σαφώς και θα ξαναπάω Μιλάνο δεν ξέρω κ εγώ πόσες φορές και για ποιούς λόγους κάθε φορά, αλλά το σίγουρο είναι ότι θα ξαναβρεθώ εκεί... Σχετικά με το Λονδίνο, σαφώς και υπάρχουν πάρα πολλά άτομα που το λατρεύουν και σαφώς ήμουν πολύ κακιά μαζί του στα προηγούμενα ποστ μου, αλλά μια αυτοί οι Αγγλοι που κάπως μου κάθονται βρε παιδί μου, μια η μουντάδα, μια η παρέα που δεν ηταν και η καλυτερη συν το γεγονος οτι οντως θα μπορουσα να παω 2 φορες Ιταλία αντι αυτού (εκεί το χαβά μου εγω!!:bleh::haha:) ε, δεν ηθελε και πολύ να σχηματίσω άσχημη εντύπωση...Είμαι πολύ προκατειλλημένη σε κάποια θέματα, το αναγνωρίζω!! :bleh: Και βασικά όλα μα όλα είναι θέμα γούστου και όσο πιο πολλά και διαφορετικά γούστα υπάρχουν τόσο πιο ενδιαφέρον είναι να συζητάμε..Τί νόημα θα είχε αν σε όλους μας άρεσαν τα ίδια πράγματα;; Πωπω θα είχα πεθάνει από πλήξη!! :haha::haha:
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
845
Likes
761
voulina said:
Αχ, κι εγώ το αγάπησα πολύ το Μιλάνο, είναι μια σύγχρονη πόλη με ιταλική φινέτσα...
Αυτο ειδικα σημερα μην το λετε! Υπαρχει μια απαισια μυρωδια κοπριας στην ατμοσφαιρα της πολης (κεντρικες ζωνες)! Αν βρω λινκ θα σας το παραθεσω. Παντως χρειαζεται μανταλακι στην μυτη!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αυτο ειδικα σημερα μην το λετε! Υπαρχει μια απαισια μυρωδια κοπριας στην ατμοσφαιρα της πολης (κεντρικες ζωνες)! Αν βρω λινκ θα σας το παραθεσω. Παντως χρειαζεται μανταλακι στην μυτη!!
Ωχ ναι;; Άσχημοοο που ακούγεται... Φανταζομαι για εσενα που το ...μυρίζεις!! Και που οφείλεται αυτό, ξέρουμε;; Δώσε μας το λινκ αν βρεις...Θα το ψάξω και εγώ βεβαια...
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
845
Likes
761
Italitsa said:
Ωχ ναι;; Άσχημοοο που ακούγεται... Φανταζομαι για εσενα που το ...μυρίζεις!! Και που οφείλεται αυτό, ξέρουμε;; Δώσε μας το λινκ αν βρεις...Θα το ψάξω και εγώ βεβαια...
Δεν εχω καποιο λινκ ακομα. Μα στο twitter με hashtag Milano, odore, puzza, letame και λοιπα αλλα ωραια, παιρνεις μια ιδεα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom