Αυστρία Γερμανία Μοναχο - Σαλτσμπουργκ

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Έκανα το ίδιο ταξίδι με αμαξι κ πραγματικά αξίζει τον κόπο και η διαδρομή αλλά κ το να επιλέξεις να κινηθείς με αυτοκίνητο μιας και θα κερδίσεις πολύ χρόνο..Οι τιμές τους είναι πάρα πολύ καλές...
 
Last edited:

AntigoniM

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Το bayern ticket μπορεί να εκδοθεί και από το αεροδρόμιο και ισχύει για μία ημέρα. Αν είστε οικογένεια μέχρι 5 άτομα σας συμφέρει αυτό το εισιτήριο. Επικυρώνεται μόνο μια φορά αλλά θα πρέπει να γράψετε χειρόγραφα επάνω στο εισιτήριο τα ονόματα των ατόμων που ταξιδεύουν μαζί σας. Ισχύει και για την επιστροφή από το Salzburg αν επιστρέψετε την ίδια μέρα.
Είμαστε οικογένεια 4 ατόμων με παιδιά κατω των 15 ετών,όμως δεν θα επιστρέψουμε την ίδια μέρα.Θα μείνουμε 4 μέρες στο Salzburg.Το εισητήριο της επιστροφής μπορώ να το βγάλω με την άφιξή μας στο Μόναχο ? ή μήπως εκδίδετε και στο Salzburg ?
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Είμαστε οικογένεια 4 ατόμων με παιδιά κατω των 15 ετών,όμως δεν θα επιστρέψουμε την ίδια μέρα.Θα μείνουμε 4 μέρες στο Salzburg.Το εισητήριο της επιστροφής μπορώ να το βγάλω με την άφιξή μας στο Μόναχο ? ή μήπως εκδίδετε και στο Salzburg ?
Θα μείνετε 4 ημέρες στο Salzburg κ πόσες στο Μοναχο;
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Πολύ ωραίο ταξίδι αν και νομίζω είναι υπερβολικά πολλές οι μέρες για Σαλτσμπουργκ γτ θα μπορούσατε να δείτε κ Νυρεμβέργη και το κάστρο Νιουσταιν και να έχετε γεμίσει με εικόνες...Αφού θα μείνετε 4 ημέρες Σαλτσμπουργκ κ δεν θα μετακινηθειτε δεν αξιζει να νοικιάσετε αυτοκίνητο που σου είχα προτείνει νωρίτερα γιατί εκεί θα τα κάνετε όλα με τα πόδια..Να περάσετε όμορφα έχετε χρόνο για να οργανώσετε την εκδρομή είναι νωρίς ακόμα...
 

AntigoniM

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Πολύ ωραίο ταξίδι αν και νομίζω είναι υπερβολικά πολλές οι μέρες για Σαλτσμπουργκ γτ θα μπορούσατε να δείτε κ Νυρεμβέργη και το κάστρο Νιουσταιν και να έχετε γεμίσει με εικόνες...Αφού θα μείνετε 4 ημέρες Σαλτσμπουργκ κ δεν θα μετακινηθειτε δεν αξιζει να νοικιάσετε αυτοκίνητο που σου είχα προτείνει νωρίτερα γιατί εκεί θα τα κάνετε όλα με τα πόδια..Να περάσετε όμορφα έχετε χρόνο για να οργανώσετε την εκδρομή είναι νωρίς ακόμα...
Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Το ξέρω ότι είναι πολλές μέρες για το Salzburg αλλά πάμε για να δούμε φίλους που μετακόμισαν μόνιμα εκεί.Γι αυτό αφιερώνουμε τόσες μέρες. .......ωστόσο σκεφτομαστε αν μας βγει να πάμε και Innsbruck αλλά θα το δούμε εκεί.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.926
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Το εισητήριο της επιστροφής μπορώ να το βγάλω με την άφιξή μας στο Μόναχο ? ή μήπως εκδίδετε και στο Salzburg ?
Στο Μόναχο μπορείς να το βγάλεις επιλέγοντας την ημερομηνία που θέλεις. Στο Salzburg δεν ξέρω αν μπορείς να το εκδώσεις, αν και μου φαίνεται πολύ λογικό να μπορείς.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
ή μήπως εκδίδετε και στο Salzburg ?
To '12 το είχα αγοράσει από μηχάνημα στο μικρότερο σταθμό της Παλιάς Πόλης (Salzburg Altstadt) άρα λογικά θα το πούλαγαν και στον κεντρικό. Επίσης το περίεργο ήταν νομίζω 1 ευρώ φθηνότερο απ' ότι το αγόρασα στο Μόναχο αν και μιλάμε για το ίδιο εισιτήριο.
 

Farfalla5

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα,

Είμαι νέο μέλος και δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως λειτουργεί η σελίδα αλλά μου αρέσουν πολύ οι συζητήσεις που έχω διαβάσει.
Έχω απορία σχετικά με ένα ταξιδάκι που προσπαθώ να οργανώσω : από Μόναχο για Σαλτσμπουργκ είναι καλύτερα να κλείσω τρένο on line από πριν ή να φτάσω εκεί και να τα εκδοσω στο σιδηροδρομικό σταθμό ;
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Εχει πολύ συχνά δρομολόγια απ ότι θυμάμαι, δεν χρειάζεται να βγάλεις απο τώρα. Επισης μπορείς να ρωτήσεις στις πληροφορίες, σου βγάζουν χαρτι με το επόμενο δρομολόγιο. Αν πατε 2 ή παραπάνω ατομα δες το bayernticket που ισχύει και για Σαλζμπουργκ (δεν περιλαμβάνει τα γρήγορα τρένα). Ριξε μια ματια στο bahn.de!

Αν θες ρίξε μια ματια και στην ιστορία μου
 

Farfalla5

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Εχει πολύ συχνά δρομολόγια απ ότι θυμάμαι, δεν χρειάζεται να βγάλεις απο τώρα. Επισης μπορείς να ρωτήσεις στις πληροφορίες, σου βγάζουν χαρτι με το επόμενο δρομολόγιο. Αν πατε 2 ή παραπάνω ατομα δες το bayernticket που ισχύει και για Σαλζμπουργκ (δεν περιλαμβάνει τα γρήγορα τρένα). Ριξε μια ματια στο bahn.de!

Αν θες ρίξε μια ματια και στην ιστορία μου
Ευχαριστώ πολύ !
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.961
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα,

Είμαι νέο μέλος και δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως λειτουργεί η σελίδα αλλά μου αρέσουν πολύ οι συζητήσεις που έχω διαβάσει.
Έχω απορία σχετικά με ένα ταξιδάκι που προσπαθώ να οργανώσω : από Μόναχο για Σαλτσμπουργκ είναι καλύτερα να κλείσω τρένο on line από πριν ή να φτάσω εκεί και να τα εκδοσω στο σιδηροδρομικό σταθμό ;
Αν το κλείσεις από πριν (και δεν θες bayernticket κλπ) είναι πιο φτηνά (19.90 ή και λιγότερο έναντι €32.00 φιξ τιμή επιτόπου για το one way). Δες στο www.bahn.de το πόσο πιο φτηνά θα είναι για σένα τη μέρα που το θες (επιτόπου πληρώνεις πάντα την ακριβότερη από τις τιμές που θα δεις - flexpreis). Το κακό βέβαια είναι ότι με προκράτηση δεν έχεις δυνατότητα ελιγμών. Αν το χάσεις για κάποιο λόγο, το έχασες.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom