Αυστρία Γερμανία Μοναχο - Σαλτσμπουργκ

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπερα.
Αποριες σχετικά με bayern ticket . Δυο ενήλικες κ 3 παιδια με ηλικίες την ημερα ταξιδιου
14 ετων κ 10 μηνων
13 ετων κ 10 μηνων
5 ετων κ 5 μηνων.
Άρα αγοράζω κάρτα για 3 άτομα κ γραφω τα ονοματα των άλλων δυο?
ή καρτα για 2 ατομα κ γραφω ταονοματα των αλλων τριων?
ή την αγοραζω απο κάποιο σταθμό όταν φτασω εκει?
Screenshot_9.jpg
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Screenshot_11.jpg

μετά την αγορά της κάρτας εδω τι διαλέγω? bayern ticket δεν υπάρχει.
Επισης στο επόμενο βήμα υπάρχει στην ουσία 2 κατηγορίες τρένων τα RJX 63/68 kai τα BRB RES. Διαλέγω όποιο βολεύει? Υπάρχει περιορισμός μόνο κάποιο λογο bayern ticket
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή - Παταγονία
View attachment 424890
μετά την αγορά της κάρτας εδω τι διαλέγω? bayern ticket δεν υπάρχει.
Επισης στο επόμενο βήμα υπάρχει στην ουσία 2 κατηγορίες τρένων τα RJX 63/68 kai τα BRB RES. Διαλέγω όποιο βολεύει? Υπάρχει περιορισμός μόνο κάποιο λογο bayern ticket
View attachment 424890
μετά την αγορά της κάρτας εδω τι διαλέγω? bayern ticket δεν υπάρχει.
Επισης στο επόμενο βήμα υπάρχει στην ουσία 2 κατηγορίες τρένων τα RJX 63/68 kai τα BRB RES. Διαλέγω όποιο βολεύει? Υπάρχει περιορισμός μόνο κάποιο λογο bayern ticket
Για να μην παιδεύεσαι το βγάζεις και από τους κατατόπου σταθμούς και μπορεί να περιλαμβάνei maximum 5 άτομα. Άρα 2 ενήλικες και 3 παιδιά είστε καλυμμένοι. Επίσης αφορά τα τοπικά τρένα που αναφέρεις παραπάνω και όχι τα ICE Intercity Express
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Για να μην παιδεύεσαι το βγάζεις και από τους κατατόπου σταθμούς και μπορεί να περιλαμβάνei maximum 5 άτομα. Άρα 2 ενήλικες και 3 παιδιά είστε καλυμμένοι. Επίσης αφορά τα τοπικά τρένα που αναφέρεις παραπάνω και όχι τα ICE Intercity Express
Στο τέλος αυτό θα γίνει...😄 ευχαριστώ πολύ
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
View attachment 424890
μετά την αγορά της κάρτας εδω τι διαλέγω? bayern ticket δεν υπάρχει.
Επισης στο επόμενο βήμα υπάρχει στην ουσία 2 κατηγορίες τρένων τα RJX 63/68 kai τα BRB RES. Διαλέγω όποιο βολεύει? Υπάρχει περιορισμός μόνο κάποιο λογο bayern ticket
Η αγορά έχω την εντύπωση ότι μπορεί να γίνει μέχρι κ 6 μήνες πριν. Δοκίμασε το για πιο σύντομη ημερομηνία. Βάλε δρομολόγιο επιστροφής με ίδια ημερομηνία. Ξετσεκάρισε το show fastest connection και τσεκάρισε το Local transport only, γιατί δεν ισχύει στα ice. Επιλέγεις ηλικίες επιβατών και το no bahn card σε όλα τα ονόματα. Επέλεξε δρομολόγια μετά τις 9 εάν είναι καθημερινή και όχι Σαββατοκύριακο. Η επιλογές των εισιτηρίων και το Bayern ticket θα βγεί στο επόμενο βήμα πριν την πληρωμή. Μετά αν δεν θες να κάνεις εγγραφή continue as guest. Μετά Digital ticket. Τέλος βάζεις τα στοιχέια σου και τα ονόματα επιβατών και πληρωμή.
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπερα.
Αποριες σχετικά με bayern ticket . Δυο ενήλικες κ 3 παιδια με ηλικίες την ημερα ταξιδιου
14 ετων κ 10 μηνων
13 ετων κ 10 μηνων
5 ετων κ 5 μηνων.
Άρα αγοράζω κάρτα για 3 άτομα κ γραφω τα ονοματα των άλλων δυο?
ή καρτα για 2 ατομα κ γραφω ταονοματα των αλλων τριων?
ή την αγοραζω απο κάποιο σταθμό όταν φτασω εκει?
View attachment 424889
Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει κ σε αυτό
 

makania

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας όλους τους ταξιδευτές.Χαίρομαι που μπήκα στη παρέα σας και χρειάζομαι τα φώτα σας.Είμαστε μια πενταμελής οικογένεια και θα ταξιδέψουμε 16-21 ση Γερμανία και συγκέκριμένα στο αεροδρόμιο του memmingen (εκεί είχε σχετικά φτηνά εισιτήρια η ryanair από Κύπρο).Αν και διάβασα αρκετά έχω κάποιες απορίες και σας παρακαλώ να μου πείτε τη γνώμη σας .
Είναι στην ουσία 6 ολόκληρες μέρες γιατί φτάνουμε 8:30 το πρωί.Σκέφτομαι λοιπόν να ενοικιάσουμε αυτοκίνητο(Θεωρώ ότι 5 εισιτήρια τρένου ,μόνο ένα κάτω των 12 δεν συμφέρει) και να πάμε απευθείας salzburg(μου βγάζει ότι είναι 2:40'' η διαδρομή) να μείνουμε εκεί δύο νύχτες.Να επικεφτούμε την πόλη και να πάμε και μια εκδρομή στο halstaat.Στη συνέχεια να μείνουμε μόναχο τις υπόλοιπες τρεις.Φεύγουμε αργά τις 21.
α.Μπορώ να ενοικιάσω με την κανονική άδεια οδήγησης ή χρειάζεται ευρωπαική η κάτι άλλο;
β.Θα είναι πολύ κουραστική η διαδρομή μέχρι το salzburg.Και που θα μπορούσα να κάνω στάση.(Σίγουρα έχει και άλλες ωραίες περιοχές τη Βαυαρία αλλά ένας από τους λόγους που έκλεισα το ταξίδι είναι το salzburg )
γ.Να κρατήσω όλες τις μέρες ο αυτοκίνητο οπότε θα κλείσω διαμονή λίγο έξω από ο Μόναχο για να έχω parking; και έτσι να κάνω κάποια επιπλέον εκδρομή και να επιστρέψουμε με αυτό στο αεροδρόμιο ή να μείνω πιο κεντρικά και να επιστρέψω με τρένο ή λεωφορείο;
δ.Πόσες ημέρες χρειάζεται πιστεύετε το Μόναχο λαμβάνοντας υπόψιν ότι τα αγόρια μου δεν είναι πολύ των μουσείων.
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
α. ποια είναι η κανονική? τι ακριβώς εννοείς?

β.καθόλου κουραστική. 16-21 Ιουλίου? η Αυγούστου? αν θες να δεις διαφορα πρέπει να βγείς από αυτοκινητόδρομο k εκει αλλάζει

γ.εγώ θεωρώ καλύτερα να κρατήσετε το αμάξι

δ.Δύσκολο....εγώ δεν είμαι καθόλου των μουσείων (δεν πήγα σχεδόν ποτε σε κάποιο) οποτε δεν ξέρω...μπορείς με βάση το μοναχο na πάτε καμια εκδρομή στα γύρω...
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Κοιτάξτε για τα ημερήσια εισιτήρια τρένων στη Γερμανία μέχρι 5 ατόμων . Για εσάς που είστε 5 ίσως συμφέρει πολυ.
 

makania

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
α. ποια είναι η κανονική? τι ακριβώς εννοείς?

β.καθόλου κουραστική. 16-21 Ιουλίου? η Αυγούστου? αν θες να δεις διαφορα πρέπει να βγείς από αυτοκινητόδρομο k εκει αλλάζει

γ.εγώ θεωρώ καλύτερα να κρατήσετε το αμάξι

δ.Δύσκολο....εγώ δεν είμαι καθόλου των μουσείων (δεν πήγα σχεδόν ποτε σε κάποιο) οποτε δεν ξέρω...μπορείς με βάση το μοναχο na πάτε καμια εκδρομή στα γύρω...
Ευχαριστώ για την απάντηση. Εννοώ την χάρτινη άδεια γιατί κάτι άκουσα ότι υπάρχει και σε κάρτα όπως η ταυτότητα. 16-21 Ιουλίου. Ξέρεις αν αξίζει να μείνουμε την τελευταία νύχτα στο
Füssen και να επισκεφτούμε το Neuschwanstein;
Επίσης αν έχεις κάτι να μου προτείνεις στο Μόναχο που μπορεί να αρέσει σε έφηβους.Ευχαριστώ.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
αν προλαβαίνεις καλο θα ήταν να αλλάξεις το δίπλωμα....δεν ξέρω πλέον ποσο χρειάζεται...
το Neuschwanstein είναι εντυπωσιακό από έξω αλλα να πας μέσα δεν ξέρω...δεν με είχε εντυπωσιάσει...το Füssen πάντως είναι ωραίο. Όσον αφορά το Μοναχο δεν μπορώ να βοηθήσω...όταν πάω σε πόλεις για τουρισμό ως επί το πλείστον κόβουμε βόλτες + ποτό + φαγητό...
εκτος από το μουσείο της BMW k το olympiapark δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να τους κεντρίσει το ενδιαφέρον
ίσως μια βόλτα στο Zugspitze?
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Επίσης αν έχεις κάτι να μου προτείνεις στο Μόναχο που μπορεί να αρέσει σε έφηβους.Ευχαριστώ.
εκτος από το μουσείο της BMW k το olympiapark δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να τους κεντρίσει το ενδιαφέρον
ίσως μια βόλτα στο Zugspitze?
Το γήπεδο της Bayern! Εννοώ να κάνουν ένα τουρ μέσα όχι μόνο απέξω κ στα σουβενίρ.. Αν τους αρέσει το ποδόσφαιρο φυσικά... Τα δικά μου ανίψια που επίσης είναι έφηβοι, αυτό τους εντυπωσίασε περισσότερο από το Μόναχο :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.801
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom