Μονιμη κατοικια στο εξωτερικο??

Θα φεύγατε από την Ελλάδα για μόνιμη κατοικία έξω?

  • Ναι, όπου φύγει φύγει.

    Votes: 162 85,3%
  • Όχι, θα μείνω εδώ.

    Votes: 28 14,7%

  • Total voters
    190

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.971
Likes
9.389
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το'ξερα:lol: με τη Σαμανα εχω ενα θεμα..απο οσα μερη εχω παει (λιγα βεβαια) ηταν και παραμενει το ομορφοτερο που εχω δει!
 

Ninita

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΛΑΤΙΝΙΚΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Ευδοκία γιατί δεν το έλεγες για την Κωνσταντινούπολη? Εγώ το λέω και το κραυγάζω...από όπου έχω ταξιδέψει είναι το αγαπημένο μου μέρος! Έχει μια τρομερή γοητεία (ξέρω ξέρω...γούστα είναι αυτά... :ο))) Βέβαια εγώ θα πάω για σπουδές εκεί (μαθαίνω τουρκικά εδώ και 2 χρόνια,και είπα να το προχωρήσω λίγο ) αλλά δεν
με χαλάει καθόλου :ο)))
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ninita φτιαξε τον χαρτη σου. μπραβο σου που τολμας να μετοικησεις στην Πολη.οι περισσοτεροι επιλεγουν ευρωπαικες πολεις.
 

Ninita

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΛΑΤΙΝΙΚΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Τον έφτιαξα ! Ακόμα έχω λίγα πορτοκαλί .Που θα πάει...θα τον...πορτοκαλιάσω σιγα-σιγά ! :ο)))
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.376
Likes
6.888
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Ninita φτιαξε τον χαρτη σου. μπραβο σου που τολμας να μετοικησεις στην Πολη.οι περισσοτεροι επιλεγουν ευρωπαικες πολεις.
Οντως γενναία επιλογή!:cool:

Φαίνεται δεν εχει δει το Εξπρες του Μεσονυχτίου που πιάνουν τον πρωταγωνιστή του εργου στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης οι τουρκικές αρχές και μετά αρχίζει ενας εφιάλτης:haha::D.
Το έργο βασίζεται σε πραγματικά γεγονότα που καταγράφτηκα στο ομώνυμο βιβλίο.
 

Ninita

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΛΑΤΙΝΙΚΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Για καλή μου τύχη δεν την έχω δει την ταινία αλλά μια που το αναφέρεις θα πάω να την νοικιάσω... να δω τι με περιμένει στην πόλη με το που φτάσω...θα μου βάλουν και βραστά αυγά κάτω απ'τις μασχάλες λες ?? :D
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Κι εγω για σεμιναριο στη γλωσσα πηγα κι εμεινα ενα μηνα. Ηταν υπεροχα!!! Αν δεν με περιμενε ο ανδρας μου στην Θεσσαλονικη δεν νομιζω πως θα γυρνουσα ποτε! Στο tomer ή στο dilmer θα πας?
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Μην τρομάζετε την κοπέλα με το Εξπρες του Μεσονυκτίου και ας μην ξεχνάμε πως ο πρωταγωνιστής στην ταινία δεν ήταν και με άδεια χέρια ... όλο και κάτι απαγορευμένο κράταγε προς την έξοδο!!
Συμφωνώ πάντως για την Κωνσταντινούπολη με όλους σας και για την γοητεία που εκπέμπει και συμπληρώνω το καταπληκτικό της φαγητό και τα γλυκά φυσικά!
 

Ninita

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΛΑΤΙΝΙΚΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ
Στο dilmer θα πάω ... θα πάω για 2 μήνες και αν μου αρέσει θα κάτσω κι άλλο! Εσύ που πήγες? στο dilmer ή στο tomer? να σε ρωτήσω ... χρειάστηκες βιζα για να σπουδάσεις εκεί ? Πάντως παιδιά έχω φάει φρίκη με τις τιμές...είναι αρκετά ακριβά να νοικιάσεις κωνσταντινούπολη...προβλέπεται τρελό ξεπαράδιασμα! (ωραία λέξη και αυτή) ! Εσύ που έκατσες για ένα μήνα πόσο πλήρωνες νοίκι?
Μην ανησυχείτε...δεν τρομάζω...θα πάω έτοιμη για όλα...θα πάρω και κανένα αλεξίσφαιρο καλού κακού...ποτέ δεν ξέρεις ! :p
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
μονιμη κατοικια εξωτερικο!να ξερατε ποσο συχνα το σκεφτεται ο συζηγος τωρα τελευταια!με ολα αυτα τα οικονομικα μετρα στην ελλαδα θελουν να μας κανουν φτωχους!
ειχαμε μια οικονομικη ανεση να πηγαινουμε κανενα ταξιδι ετσι οπως το πανε θα δουλευουμαι για την εφορια.τελος παντων εγω σκεφτομαι πολυ σοβαρα τα καναρια για μονιμη κατοικια εξω τωρα στη τενεριφη ή στα γκραν καναρια δεν ξερω,αμα ερθει η ωρα θα το δω.
εχω παει και στα δυο και μαλιστα 2 φορες ειναι τοσο ωραια!α να σημειωθει χωρις γκρουπ και τετοια μονοι μας παντα.
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ωραια και αλλος για καναρια!να μαζευτουμε ρε παιδια και να φυγουμε κατα γκρουπακια αν ειναι !!!
 

dpierr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
μια ειναι η χωρα για να μετακομισω, Σουηδια και συγκεκριμνα Γκοτεμποργκ.
Εαν δεν ημουν παντρεμενος θα ειχα φυγει χτες, και η γυναικα μου ψηνετε αλλα δεν θελει να αφησει τους γονεις τις και μολις ηρθε το μωρο και ετσι το βλεπω λιγο δυσκολο για το επομενο διαστημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.239
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom