Μονιμη κατοικια στο εξωτερικο??

Θα φεύγατε από την Ελλάδα για μόνιμη κατοικία έξω?

  • Ναι, όπου φύγει φύγει.

    Votes: 162 85,3%
  • Όχι, θα μείνω εδώ.

    Votes: 28 14,7%

  • Total voters
    190

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
εγω θελω ενα σπιτι στο puerto de la cruz ,tenerife και ενα στο amsterdam.ετσι για να εχω μια εναλλαγη.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
εγω θελω ενα σπιτι στο puerto de la cruz ,tenerife και ενα στο amsterdam.ετσι για να εχω μια εναλλαγη.
Τσιπ ευτυχως που δεν ζητας και πολλα :haha::haha:
Εγω παλι μια αχυρενια καλυβα σε μια ατολη,
και ναχω ενα baby shark,για κατοικιδιο:haha::haha:
Cook islands,one way._
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
ε,ναι μωρε αφου δεν προκειται να γινει αυτο που θελω τουλαχιστον στην φαντασια μου ας εχω πολλα!εξαλλου δεν ζητησα και κανενα baby shark!
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Ωραίο το εξωτερικό αλλά άμα έχεις μόνιμη δουλειά και οικογένεια στο Ελλάντα πώς παίρνεις την απόφαση να φύγεις? Γι' αυτό εξωτερικό μόνο για διακοπές, τουλάχιστον για εμένα. Η Ελλαδίτσα μας είναι καλή κι ας μας πληγώνει συνέχεια. Αμα θελήσω καμιά αλλαγή, το πολύ πολύ να πάρω μετάθεση από την Αθήνα σε άλλο μέρος της Ελλάδας.
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Απο τις πολεις που εχω παει θα διαλεγα το Αμστερνταμ κ την Βαρκελωνη αλλα θα υπερισχυε η πρωτευουσα της Καταλωνιας για το λογω οτι εχει θαλασσα που εχω μεγαλο ερωτα και οτι δεν βρεχει 300 μερες το χρονο οπως στην Ολλανδια.

Η πολη ειναι πανεμορφη και ο λαος μας μοιαζει στη νοοτροπια,οι τιμες ειναι λογικες για το μισθο τους, μπορεις να κανεις περιπατους ,εχει ποδηλατοδρομους ομορφες Ισπανιδες δεν πολυ εχει (η τουλαχιστον ωραια ντυμενες) αλλα εγω θα παρω μια Ανδαλουσιανη με το ροδο στο κεφαλι κ το σαλι στην πλατη να μου χορευει Φλαμενγκο! Ολε!
 
Μηνύματα
74
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
????????
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος λατινικης αμερικης
Γενικα θα ηθελα να ζησω οπουδηποτε στο εξωτερικο. Τοσο καιρο δεν απαντουσα στην ερωτηση γιατι πρωτη μου επιλογη θα ηταν η Κωσταντινουπολη και φοβομουν πως θα σας φανει γελοιο! Τωρα πηρα το θαρρος να γραψω για να πω στην ninita ποσο την ζηλευω!!!!!!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
cannes το μερος που θα επελεγα να μεινω μονιμα.στην ευρυτερη περιοχη εμεινα 8 μερες περσι το καλοκαιρι, και ομολογουμενως εντυπωσιαστηκα.
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
Είμαι μόνιμος κάτοικος Αθηνών και έχω ζήσει ένα μεγάλο χρονικό διάστημα στο San Diego, California (λόγω σπουδών).

Είμαι από τους τυχερούς που έχουν ταξιδέψει αρκετά και στις επιλογές μου για μόνιμη κατοικία θα έβαζα πρώτα την Ταϋλάνδη (κουλτούρα, κλίμα και άνθρωποι) και δεύτερο τον Άγιο Δομίνικο (κλίμα και "αλεγρία")!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
στις επιλογές μου για μόνιμη κατοικία θα έβαζα πρώτα την Ταϋλάνδη (κουλτούρα, κλίμα και άνθρωποι) και δεύτερο τον Άγιο Δομίνικο (κλίμα και "αλεγρία")!
Εγω αντιθετα , πρωτα τον Αγιο Δομηνικο για την 'αλεγρια'.
Εχεις μηπως και συγκριμενη περιοχη που αγαπησες στον Δομηνικο Marco?
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.969
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom