Μονιμη κατοικια στο εξωτερικο??

Θα φεύγατε από την Ελλάδα για μόνιμη κατοικία έξω?

  • Ναι, όπου φύγει φύγει.

    Votes: 162 85,3%
  • Όχι, θα μείνω εδώ.

    Votes: 28 14,7%

  • Total voters
    190

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Εγώ έχω νοικιάσει ένα δυαράκι στο Σούνιο 3 τέταρτα από την Αθήνα και το έχει σιχαθεί η ψυχή μου, γιατί δεν πάμε πια εκδρομές όπως παλιά τα ΣΚ. Αν πάρεις εξοχικό θα πρέπει να πηγαίνεις κιόλας τουλάχιστον μία το χρόνο. Όσο ωραίο και να είναι ένα μέρος δεν νομίζω ότι καμμιά ταξιδιάρα ψυχή σαν και εμάς μπορεί να πηγαίνει συνέχεια.
 

fidi

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΩΝΙΑ
Εγώ δεν θα αγόραζα στο εξωτερικό αλλά για ενοικίαση θα το σκεπτόμουν σοβαρά, μου έβαλαν πρόσφατα την ιδέα στη Ταυλάνδη, και η αλήθεια ήταν ότι με προβλημάτισαν αρκετά. Είναι πολύ φθηνά σε σχέση με την Ελλάδα και η ζωή που μπορείς να κάνεις πλούσια
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Εγώ δεν θα αγόραζα στο εξωτερικό αλλά για ενοικίαση θα το σκεπτόμουν σοβαρά, μου έβαλαν πρόσφατα την ιδέα στη Ταυλάνδη, και η αλήθεια ήταν ότι με προβλημάτισαν αρκετά. Είναι πολύ φθηνά σε σχέση με την Ελλάδα και η ζωή που μπορείς να κάνεις πλούσια
Δλδ, ενοικίαση διαμερίσματος για 1 μήνα πχ?
Για πες, για πες...! :D
 

Lifesparker

Member
Μηνύματα
65
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Δανια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
GEIA!

Γεια σας!!!

εχω τοσο καιρο να γραψω....
μιλαμε αιωνες.
καποιοι δεν θα με θυμουνται καν.αλλωστε ειχα συντομη παρουσια.

ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

ΣΟΥΗΔΙΑ!
:clap:
 

tania

Member
Μηνύματα
203
Likes
179
Επόμενο Ταξίδι
δεν ξέρω!
Ταξίδι-Όνειρο
Το επόμενο ταξίδι
Για τη Σουηδία έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αναφορικά με το κοινωνικό κράτος και την μέριμνα για τον πολίτη. Καμία σχέση με την Ελλάδα δηλαδή. Νομίζω έκανες πολύ καλά.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Γεια σας!!!

εχω τοσο καιρο να γραψω....
μιλαμε αιωνες.
καποιοι δεν θα με θυμουνται καν.αλλωστε ειχα συντομη παρουσια.

ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

ΣΟΥΗΔΙΑ!
:clap:
Καλώστονε κι ας άργησες. Ελπίζουμε σε πιο συχνή επικοινωνία.
Γράψε μας πως ειναι τα πράγματα εκεί, για να δουμε και την οπτική του Έλληνα κατοίκου εξωτερικού και να τα συγκρίνουμε με τα λίγα που είδαμε ως επισκέπτες.
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Lifesparker ΕΥΓΕ! Είναι θέμα μηνών να βρεθώ και εγώ μόνιμα σε εκέινα τα μέρη, με μεγαλύτερη πιθανότητα για Νορβηγία.Πες μας δύο λόγια για τη Σουηδία και τη ζωή εκεί, για ποιο λόγο πήγες (σπουδές, ειδικότητα, εύρεση εργασίας , κάτι άλλο).....μετάφερέ μας νέα από πολιτισμένα κράτη.
 

yerosh

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Koh Samui (?)
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Πήγα φέτος Καναδά και εντυπωσιάστηκα. Το σκέφτομαι σοβαρά να μετακομίσω εκεί.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ηρεμήστε !!!!!!! και όλοι εμείς ??????????
τι θα κάνετε στους πάγους ???????????
 

agelada

Member
Μηνύματα
59
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Β. Περού -Εκ-Γκαλάπαγκος
εγώ έχω ζήσει 6 χρόνια στις ΗΠΑ και παρόλο που δεν ταίριαξα σε αυτή η χώρα, θεωρώ ότι είναι μια από τις σημαντικότερες εμπειρίες της ζωής μου. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα, όσοι δεν έχετε οικογένειες, παιδάκια, σκυλάκια κλπ έστω και για ένα μικρό διάστημα φύγετε για κάπου αλλού, θα κερδίσετε πολλά....
 

koyk

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη
Θα μπορουσα να μεινω σε οποιαδηποτε <<πολιτισμενη>> η <<απολιτιστη>> χωρα σαν ξενος,πρωτα απο ολα για την εμπειρια και κατα κυριο λογο για να μη ζω και αισθανομαι μεσα στο πετσι μου αυτη τη βαρβαροτητα τη φαυλοτητα και την ιδιοτελεια του απιστευτου Ελλαδικου χωρου.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Θα μπορουσα να μεινω σε οποιαδηποτε <<πολιτισμενη>> η <<απολιτιστη>> χωρα σαν ξενος,πρωτα απο ολα για την εμπειρια και κατα κυριο λογο για να μη ζω και αισθανομαι μεσα στο πετσι μου αυτη τη βαρβαροτητα τη φαυλοτητα και την ιδιοτελεια του απιστευτου Ελλαδικου χωρου.
ώχχχχχχχ καλυφθείτε !!!!! έρχεται και άλλο πύρ !!!!!
παιδιά τις επόμενες εκλογές ακυρώστε τους !!!!!!!!!!! γιατί αλιώς η βαρβαρότητα ,η φαυλοτητα και η ιδιοτέλεια ...θα γίνει ανυπαρξία ....
καλά koy δεν έγινε και τίποτα ,το πετρέλαιο τσίμπησε λίγο ...:roll:
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.414
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom