Βουλγαρία Μπάνσκο - Βουλγαρία

lucky03

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Το πιασα παιδιά! Κ ευχαριστώ παρα πολύ!! Θέλουμε δε θέλουμε θα μάθουμε σκι! Όχι πραγματικά, και αυτό το θέλουμε! Αν όντως δεν προταθεί κατι καλύτερο, θα φάμε πολύ χιόνι!! Καλά ταξίδια!!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Για σκι είναι πολύ καλή επιλογή όταν έχει χιόνι.
Εμείς έτυχε να πάμε Χριστούγεννα και δεν είχε πολύ χιόνι.
Πολύ ωραία επιλογή είναι και το χωριό Banja (πέντε χμ. από το Bansko) με θερμά λουτρά.
 

athanasiatso

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
οι τιμες οι οι εξης για να παρεις το λιφτ το ατομο ειναι 28λεβα δηλ 14 ευρω πανε ελα λογικο νες καφε σε πλαστικο πανω στο χιονοδρομικο ειναι 3 λεβα και ακουστε τωρα το θεικο αν θελεις με γαλα 6 λεβα!!!!!!! το γαλα προφανως ειναι απο δεινοσαυρο 5.000.0000 ετων το νερο το μικρο μπουκαλι 4 λεβα δηλ 2 ευρω εχουν ξεφυγει εντελως δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναπατησω το ποδι μου ποτε σε ενα εστιατοριο μας καταεκλεψαν πληρωσαμε 245 λεβα!!!!!!! δηλ 120 ευρω!!!!!!!! για 1 κιλο αρνακι 1 κοτσι χοιρινο 1 σαλατα 2 κρασια!!!! πηγα τωρα στις 25/12/2012
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
μήπως και τα αρνάκι ήταν 5.000.000 ετών και γι'αυτό το πληρώσατε τόσο ακριβά????:xmas_lol::xmas_lol:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.919
Likes
40.746
οι τιμες οι οι εξης για να παρεις το λιφτ το ατομο ειναι 28λεβα δηλ 14 ευρω πανε ελα λογικο νες καφε σε πλαστικο πανω στο χιονοδρομικο ειναι 3 λεβα και ακουστε τωρα το θεικο αν θελεις με γαλα 6 λεβα!!!!!!! το γαλα προφανως ειναι απο δεινοσαυρο 5.000.0000 ετων το νερο το μικρο μπουκαλι 4 λεβα δηλ 2 ευρω εχουν ξεφυγει εντελως δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναπατησω το ποδι μου ποτε σε ενα εστιατοριο μας καταεκλεψαν πληρωσαμε 245 λεβα!!!!!!! δηλ 120 ευρω!!!!!!!! για 1 κιλο αρνακι 1 κοτσι χοιρινο 1 σαλατα 2 κρασια!!!! πηγα τωρα στις 25/12/2012
Και που την καταγγείλατε την κλεψιά;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.964
Likes
12.003
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
οι τιμες οι οι εξης για να παρεις το λιφτ το ατομο ειναι 28λεβα δηλ 14 ευρω πανε ελα λογικο νες καφε σε πλαστικο πανω στο χιονοδρομικο ειναι 3 λεβα και ακουστε τωρα το θεικο αν θελεις με γαλα 6 λεβα!!!!!!! το γαλα προφανως ειναι απο δεινοσαυρο 5.000.0000 ετων το νερο το μικρο μπουκαλι 4 λεβα δηλ 2 ευρω εχουν ξεφυγει εντελως δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναπατησω το ποδι μου ποτε σε ενα εστιατοριο μας καταεκλεψαν πληρωσαμε 245 λεβα!!!!!!! δηλ 120 ευρω!!!!!!!! για 1 κιλο αρνακι 1 κοτσι χοιρινο 1 σαλατα 2 κρασια!!!! πηγα τωρα στις 25/12/2012
Γιατι λες πως σας καταεκλεψαν; Πληρωσατε παραπανω απο τις τιμες καταλογου;
 

athanasiatso

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Και που την καταγγείλατε την κλεψιά;
δεν μπορουσαμε να βγαλουμε ακρη ξαφνικα ο σερβιτορος ενω μιλουσε λιγα ελληνικα κ αγγλικα ως δια μαγειας τα ξεχασε !!!! πηγαμε στο ξενοδοχειο κ τα ειπαμε στη κοπελα που εχει το ξενοδοχειο μολις ειδε την αποδειξη κοντεψε να παθει εμφραγμα μας ζητησε 1000 φορες συγνωμη για αυτο που μας συνεβη επισης η αποδειξη μας ειπε οτι ειναι μαιμου εκανε μια φωτοτυπια της αποδειξης τι αλλο να κανεις δεν μπορεις να βγαλεις ακρη καλυτερα να ρωτατε στο ξενοδοχειο για το που θελετε να πατε αυτοι ξερουν να σας πουν

Μήπως τα κρασιά ήταν εκλεκτής σοδιάς;
τα κρασια εκαναν 30 ευρω δηλ γυρω 60 λεβα

Γιατι λες πως σας καταεκλεψαν; Πληρωσατε παραπανω απο τις τιμες καταλογου;
ο τιμοκαταλογος ηταν στα βουλγαρικα δεν ειχαν στα αγγλικα μας ειπαν ομως αυτο που ειδα επειδη ειχαν κ φωτο διπλα ηταν παραδειγμα το αρνακι 28 λεβα δηλ 14 ευρω ο σερβιτορος πηρε με χαμογελα τον καταλογο και επεμενε στο αρνακι ηξερε λιγα ελληνικα κ λιγα αγγλικα μαλλον ηξεραν τι καναν δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως !!!!! αλλωστε μιλαμε για τιμες βουλγαριας τα 245 λεβα ειναι ο μισθος του μηνα δεν θελει πολυ μυαλο για να καταλαβεις οτι μας κατακλεψαν !!!!!ειναι σαν να πας στη ταβερνα του κυρ- μητσου εδω στη ελλαδα να φας τα συγκεκριμενα φαγητα κ να σου ερθει ο λογαριασμος 1000 ευρω!!!!!! και το τρελο ηταν οτι οταν τους λεγαμε τι λογαριασμος ειναι αυτος ξαφνικα ξεχασαν κ τα ελληνικα κ τα αγγλικα!!!!!!

μήπως και τα αρνάκι ήταν 5.000.000 ετών και γι'αυτό το πληρώσατε τόσο ακριβά????:xmas_lol::xmas_lol:
αυτο δεν το σκεφτηκα μαλλον εχεις δικαιο
 

alaniaris

Member
Μηνύματα
58
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταυλάνδη και Ινδονησία
Οι άνθρωποι έχουν ξεφύγει πραγματικά... Κάθε χρόνο ακούω και όλο πιο κουφά πράγματα. Δυστυχώς γι'αυτούς πάνε να σφάξουν την κότα που κάνει χρυσά αυγά, απο την απληστία τους και το τέλος σ'αυτό το παραμύθι του Αισώπου είναι γνωστό. Φίλοι Βούλγαροι βάλτε μυαλά γιατί σας βλέπω να καταλήγετε σαν τους νεο-έλληνες ιδιοκτήτες παρακμιακών greek-tavern σε ελληνικά νησιά τη δεκαετία του '90
 

lucky03

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Πήγαμε λοιπόν... Αρχικά, θα σας πω τα θετικά! Το παρεακι τα σπασε! Γνωρίσαμε εκει κ άλλη παρεα οποτε ο,τι μας έτυχε το διακωμωδουσαμε! Το χοτελ πολύ καθαρό ευτυχώς! Φάγαμε σε ένα παραδοσιακό εστιατόριο μέσα στο Μπανσκο πολύ ωραίες γεύσεις, μεγάλη ποσότητα, ευγένεια στην εξυπηρέτηση κ πολύ φτηνά! Ψωνισαμε πολύ πολύ οικονομικά στο Ρασλοκ. Το τοπίο δεν υπάρχει στο χιονοδρομικό και γενικότερα!! Το λιφτ, το σαλέ.. Τα έλατα!!! Μάθαμε snowboard με δάσκαλο, μας άρεσε κ θα το ψάξουμε κ για Ελλάδα! Κάναμε σπα στο χοτελ, κατι το οποίο ήταν αναγκαίο μετά το κρύο!! Γενικώς γελάσαμε πολύ! Δεν πετάξαμε τα λεφτά μας! Είχαμε κ περιορισμένο budget! Τωρα τα αρνητικά, στο χοτελ οι εργαζόμενοι ήταν παρά πολύ εώς εξωφρενικά αγενείς. Το φαγητό μέσα μέτριο. από διασκέδαση δεν βρήκαμε κατι αξιόλογο. Πολύ κακή συνεννόηση ταξιδιωτικού-ξενοδοχείου! Δεν έχει πολλά πράγματα να κάνεις! Δλδ θα ξαναπηγαιναμε μόνο για το χιονοδρομικό που ευτυχώς μας άρεσε! Το πούλμαν ήταν τραγική εμπειρία! Θα πηγαίναμε με αυτοκίνητο την επόμενη!
Συμπέρασμα.. Χιονοδρομικό δαγκωτό, snowboard δαγκωτό, παραδοσιακο φαγητό δαγκωτό, καλή διάθεση δαγκωτό, φωτογραφίες από το τοπίο δαγκωτό, οικονομία δαγκωτό, σπα στο χοτελ απαραιτήτως δαγκωτό, καλή παρέα ασυζητητί δαγκωτό!!!!!
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
παιδιά, σε τουριστικά μερη (και γενικά δλδ) ΠΟΤΕ μην παραγγέλνετε χωρίς τιμοκατάλογο! Και αν σας τον φέρει, σημειώστε αναλυτικά τις τιμές στο κινητό σας!!!!!!!!!! Κι εγω την έχω πατήσει, αλλά όχι για διαφορά τέτοιων τιμών. Εκεί θα έκανα τρελή φασαρία.........

Επίσης, έχω παρατηρησει ότι στις χώρες με διαφορετικό νόμισμα και πολύ τουρισμό, αυτό το πανηγυράκι κοροιδιας παίζει πολύ! Ή μας νομίζουν για ζάμπλουτους ή για χαζούς ή και για τα δύο!
 

kostas kav

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα και απο μένα να πώ και λίγα πράγματα για το Μπάνσκο,
πάω πολλά χρόνια για σκί εκεί αν και ήταν φτηνός προορισμός τώρα πλέον δεν είναι.
Προχτές γύρισα απο κεί και τα λίφτ τα πήγανε 63 λέβα δηλ.33 ευρουδάκια,μόλις το άκουσα τρελάθηκα αν είναι να δίνω 66 ευρώ για να κάνω σκί κάθομαι και εδώ και είμαι και μια χαρά!!!!!!!!!!
Απο θέμα ανθρώπων είναι οι ποιο αγενείς που έχω συναντήσει ποτέ και έχω ταξιδέψει σε πολλά μέρη,απο θέμα φαγητού όπως είπαν και οι παραπάνω πιάνουν κ.....ο:mad::mad::mad::mad::mad::mad:!!!!!Η πίστες απεριποίητες με μεγάλες πέτρες στην επιφάνεια της πίστας άστρωτες το οποίο δεν αξίζουν ούτε στο μισό τα λεφτά τους!
Χαρακώσαμε και τα πέδιλα μας ευτυχώς που είχα νοικιάσει για να δικιμάσω κάτι καλύτερο και δεν είχα τα δικά μου!!!:clap:
Γενικά η γνώμη μου και μόνο η γνώμη μου είναι ΄τι δεν αξίζει να πάει κάποιος εκεί και εννοείτε ότι δεν θα ξανα πάω εγώ προσωπικά.Αυτά!!!!!!!
Σας ευχαριστώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom