Βουλγαρία Μπάνσκο - Βουλγαρία

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Μπήκα είδα τις τιμές στο site τους γιατί να πω την αλήθεια μου φάνηκε απιστευτο να πήγε τόσο...
Αλλά οι άνθρωποι είναι βαθιά νυχτωμένοι....
Τώρα ούτε και για σκί τουλάχιστον για τους Έλληνες που είναι πιστεύω και οι πιο πολλοί επισκέπτες...
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντου
Δυστηχως αρχισαν και στο μπανσκο να κανουν πολλες μαιμουνιες...
Πηγαινω καθε χρονο για σκι ,φετος δεν πηγα ακομα αλλα ενα 3ημερο θα παμε τον φεβρουαριο.

Προσφατα γυρισε μια παρεα φιλων και τους κανανε σκηνικο σε ξενοδοχειο ,δηθεν οτι ηθελαν αλλα 500 ευρω για ενα δωματιο ,ενω ειχαν κλεισει κ ηδη πληρωσει με αλλες τιμες.
Και οταν απειλησαν η παρεα να καλεσουν αστυνομια μιας και ειχαν τα χαρτια χρεωσης και πληρωμης εκει ηρεμησαν και σταματησαν να ζητανε λεφτα.

Οποτε θελει προσοχη στα ξενοδοχεια με εξτρα χρεωσεις.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
amazon said:
Δυστηχως αρχισαν και στο μπανσκο να κανουν πολλες μαιμουνιες...
Πηγαινω καθε χρονο για σκι ,φετος δεν πηγα ακομα αλλα ενα 3ημερο θα παμε τον φεβρουαριο.

Προσφατα γυρισε μια παρεα φιλων και τους κανανε σκηνικο σε ξενοδοχειο ,δηθεν οτι ηθελαν αλλα 500 ευρω για ενα δωματιο ,ενω ειχαν κλεισει κ ηδη πληρωσει με αλλες τιμες.
Και οταν απειλησαν η παρεα να καλεσουν αστυνομια μιας και ειχαν τα χαρτια χρεωσης και πληρωμης εκει ηρεμησαν και σταματησαν να ζητανε λεφτα.

Οποτε θελει προσοχη στα ξενοδοχεια με εξτρα χρεωσεις.
Αφού είσαι τόσο δυσαρεστημένη δεν καταλαβαινω γιατι θέλεις να ξαναπάτε 3ήμερο τον Φλεβάρη.
Μήπως θα έχει αλλάξει κατι ;;;


Πραγματική απορία είναι , μην το πάρεις ως ειρωνία , εξάλλου δεν έχω παει για μα έχω προσωπική άποψη
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
πολύ σωστά τα λέει ο Χρίστος,γιατί δεν πάτε στον Λαιλιά ή στα 3-5 πηγάδια η στο Φαλακρό ή στο Καιμακτσαλάν ή στο Σέλι??????
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
makisg said:
πολύ σωστά τα λέει ο Χρίστος,γιατί δεν πάτε στον Λαιλιά ή στα 3-5 πηγάδια η στο Φαλακρό ή στο Καιμακτσαλάν ή στο Σέλι??????
να απαντησω εγω...
αλλο το βουνο (ασυγκριτα καλυτερο απο οποιοδηποτε ελληνικο) αλλο το χωριο κ η φιλοξενια του..κι αμα εισαι διπλα κ η προτεραιοτητα σου ειναι το σκι, μονοδρομος το Μπανσκο...
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντου
να απαντησω εγω...
αλλο το βουνο (ασυγκριτα καλυτερο απο οποιοδηποτε ελληνικο) αλλο το χωριο κ η φιλοξενια του..κι αμα εισαι διπλα κ η προτεραιοτητα σου ειναι το σκι, μονοδρομος το Μπανσκο...

Nομιζω μα καλυψες πληρως, εξαλου αυτο που εγραψα το εκαναν σε φιλους οχι σε μενα , δυσαρεστημενη με το βουνο εκει δεν ειμαι .
Ισα ισα εκει αξιζει η καρτα που θα βγαλεις στα λιφτ , εδω δεν αξιζει οταν πας στα χιονοδρομικα κ εχουν χαλασμενα λιφτ κλειστες πιστες κτλ...

Απλα ειπα να προσεχετε με τις κρατησεις σας στα δωματια... "οσοι πατε"..
 

kostas kav

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.ΥΟΡΚΗ
Σχετικά με τις πίστες που πήγα την προηγούμενη εβδομάδα ήταν χάλια!!!!!!!!!
Γεμάτο κοτρώνες και άστρωτες και μιλάω για συγκεκριμένες πίστες για την μπλέ απο τέρμα πάνω που ανεβαίνεις!και ένας φίλος που πήγε την Πέμπτη τα ίδια μου είπε ότι ήταν χάλια οι πίστες.
Απλώς έχουν πα΄ρα πολλές πίστες και μακρινές σε απόσταση κάτι που δεν έχουμε στην Ελλαδα:mad::mad::mad:.
Αν και χθές που πήγα 3-5 πηγάδια μια χαρά είναι μου άρεσε πολύ:clap::clap::clap:
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Κούβα
Για να ρωτήσω εδώ λοιπόν μιας και είναι η πιο πρόσφατη συζήτηση για Μπάνσκο. Οικογένεια με δύο (πολύ) μικρά παιδιά, νήπια, που δεν μας ενδιαφέρει καθόλου το σκι, θα ευχαριστηθούμε άραγε μία εκδρομή στο Μπάνσκο; Το σκεφτόμαστε επειδή με ταξιδιωτικό γραφείο (μεταφορά και ξενοδοχείο) είναι αρκετά φτηνό. Σκεφτόμαστε ότι θα είμαστε οκ μιας και εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περπατήσουμε λίγο μέσα στο χωριό, να σταματήσουμε σε καμιά παιδική χαρά (έχει αλήθεια; ), να φάμε κανά φαί σε εστιατόριο και άντε μόλις βραδιάσει να μαζευόμαστε στο καφέ του ξενοδοχείου να παίζουμε επιτραπέζια ή κάτι τέτοιο. Αν υπάρχουν και θερμαινόμενες πισίνες στα ξενοδοχεία, ίσως ρίξουμε και καμιά βουτιά αφού στις μικρές αρέσει να κολυμπάνε. Και ίσως να κάνουμε και βόλτα με το λιφτ , χωρίς να κατεβούμε όμως;
Αν είναι να σπάσουμε τα νεύρα μας όμως, να το αφήσουμε. Τι γνώμη έχετε; Να σημειώσω ότι είμαστε από Πάτρα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν μας ενδιαφέρει καθόλου το σκι, θα ευχαριστηθούμε άραγε μία εκδρομή στο Μπάνσκο;
Καθολου. Θα περασετε μεγαλη ταλαιπωρια με τοσο μικρα παιδια για ποιο λογο? Στο Μπανσκο αξιζει το βουνο μονο, δηλ σκι. Μην κανετε το λαθος. Πηγαινετε πχ Καρπενησι σε χοτελ με πισινες, σπα κ πολυ πιο ενδιαφεροντες περιπατους.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.615
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Το Μπάνσκο εκτός από το παλιό χωριό που έχει μια γραφικότητα το υπόλοιπο είναι απλά ένα τουριστικό πανηγύρι....αξίζει η ανάβαση με τη γόνδολα κ οποίος μπορεί στην επιστροφή να βγει από τον αυτοκινητόδρομο στην περιοχή kresna και να φάει στην Grandesnicha στις ταβερνες επάνω στο δρόμο...κρέατα της περιοχής σε τιμές βουλγαρικής επαρχίας...
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Κούβα
Ευχαριστώ παιδιά. Θα το ξανασκεφτούμε άρα, ίσως κοιτάξουμε για μία εκδρομή εντός Ελλάδας όπως πρότεινε ο Samion.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom