Αυστρία Ιταλία Πολωνία Μόνος σε Βιέννη, Μπρέσια και Βαρσοβία. Τρεις solo ταξιδιωτικές ιστορίες σε μία.

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Ψηλέ... να είχα την ηλικία σου και το χρόνο σου...
Πάλι μας ταξιδεύεις!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.966
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ψηλέ... να είχα την ηλικία σου και το χρόνο σου...
Πάλι μας ταξιδεύεις!
Αυτό για την ηλικία άρχισα να το λέω κι εγώ αισίως, μη νομίζεις... :haha:
Όσο για το χρόνο εντάξει, ευτυχώς τα βολεύω τα τριήμερα δεν έχω παράπονο.
Να είσαι καλά!

@psilos3 το ξενοδοχειο σε ικανοποιησε?? το συστηνεις?
Μιλάς για τη Βαρσοβία να υποθέσω.
Κοίτα, σαν τοποθεσία ναι, νομίζω ήταν ιδανική επιλογή και πολύ κομβικό σημείο για όλα, αν ξαναπηγαινα πάλι προς τα κει θα έμενα.
Σαν ξενοδοχείο όσον αφορά τη τιμή/παροχές έμεινα ευχαριστημένος, ωστόσο σαν μεμονωμένο άτομο και μάλιστα αντρα. Πολύ λιτό, σχετικά καθαρό, τίποτα το ιδιαίτερο όμως, σε μια σχετική παρακμή.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Αυτό για την ηλικία άρχισα να το λέω κι εγώ αισίως, μη νομίζεις... :haha:
Όσο για το χρόνο εντάξει, ευτυχώς τα βολεύω τα τριήμερα δεν έχω παράπονο.
Να είσαι καλά!


Μιλάς για τη Βαρσοβία να υποθέσω.
Κοίτα, σαν τοποθεσία ναι, νομίζω ήταν ιδανική επιλογή και πολύ κομβικό σημείο για όλα, αν ξαναπηγαινα πάλι προς τα κει θα έμενα.
Σαν ξενοδοχείο όσον αφορά τη τιμή/παροχές έμεινα ευχαριστημένος, ωστόσο σαν μεμονωμένο άτομο και μάλιστα αντρα. Πολύ λιτό, σχετικά καθαρό, τίποτα το ιδιαίτερο όμως, σε μια σχετική παρακμή.
ναι σωστα Βαρσοβία ! ειμαι ανάμεσα σε αυτο και σε αλλα 4-5 (ευτυχως υπαρχουν επιλογες και αρκετα οικονομικες στην Βαρσοβια) !!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.966
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
ναι σωστα Βαρσοβία ! ειμαι ανάμεσα σε αυτο και σε αλλα 4-5 (ευτυχως υπαρχουν επιλογες και αρκετα οικονομικες στην Βαρσοβια) !!
Πολλές και οικονομικές επιλογές σωστά, σε ξενοδοχεία αλλά και διαμερίσματα.
Αναλόγως τη παρέα πάντα. Σαν περιοχή κατά τη γνώμη μου πάντως είναι ιδανική.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Πολλές και οικονομικές επιλογές σωστά, σε ξενοδοχεία αλλά και διαμερίσματα.
Αναλόγως τη παρέα πάντα. Σαν περιοχή κατά τη γνώμη μου πάντως είναι ιδανική.
ζευγαρι θα ειμαστε ! πιο πολυ με απασχολεί η περιοχη και η καθαριοτητα!! σε ευχαριστω για την απαντηση! και μια αστεία ερώτηση , να μου πεις την γνωμη σου.. να κλεισω με δωρεαν ακύρωση? σε 10 μερες θα ειμαι εκει..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.966
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
ζευγαρι θα ειμαστε ! πιο πολυ με απασχολεί η περιοχη και η καθαριοτητα!! σε ευχαριστω για την απαντηση! και μια αστεία ερώτηση , να μου πεις την γνωμη σου.. να κλεισω με δωρεαν ακύρωση? σε 10 μερες θα ειμαι εκει..
Ωραία, προτείνω να δεις κάτι καλύτερο τότε.
Η περιοχή είναι αρκετά καλή, τουριστική και πολυσύχναστη, με αρκετά μαγαζιά τριγύρω για πρωινό, φαγητό και ποτό, θα δεις αναλυτικότερα και στα επόμενα κεφάλαια αυτές τις ημέρες.
Οπότε δες για κατάλυμα γύρω από το παλάτι της κουλτούρας και όσο πιο κοντά γίνεται στη Nowy Świat κατά τη γνώμη μου.
Εννοείται με δωρεάν ακύρωση ως τη τελευταία μέρα, στη δυστοπία που ζούμε δε μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα...
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Ωραία, προτείνω να δεις κάτι καλύτερο τότε.
Η περιοχή είναι αρκετά καλή, τουριστική και πολυσύχναστη, με αρκετά μαγαζιά τριγύρω για πρωινό, φαγητό και ποτό, θα δεις αναλυτικότερα και στα επόμενα κεφάλαια αυτές τις ημέρες.
Οπότε δες για κατάλυμα γύρω από το παλάτι της κουλτούρας και όσο πιο κοντά γίνεται στη Nowy Świat κατά τη γνώμη μου.
Εννοείται με δωρεάν ακύρωση ως τη τελευταία μέρα, στη δυστοπία που ζούμε δε μπορείς να είσαι σίγουρος για τίποτα...
εχω διαβασει ηδη την υπεροχη ιστορια σου για Πολωνια ,οποτε ειμαι ενημερωμενος σχετικά!! ευχαριστω!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Εχω μεινει σε διαμερισμα στην Chmielna που εμεινε ο @psilos3 . Η περιοχη ειναι απαιχτη πραγματικα, ολα με τα ποδια. Ομως τα διαμερισματα ειναι πολυ απλα για την τιμη τους.
Τη δευτερη φορα μειναμε σε ενα Ibis, Warszawa Centrum με θεα απο το δωματιο στον Βιστουλα με 20! ευρω το δικλινο. Το uber για το κεντρο κοστιζε 2 ευρω. Εγω θα ξαναεμενα στο δευτερο. Δυνατοτητα για πρωινο, καφε take away, διπλα σε τραμ για παντου, κυριως τραμ παιρναμε σε 3 στασεις στην παλια πολη.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Εχω μεινει σε διαμερισμα στην Chmielna που εμεινε ο @psilos3 . Η περιοχη ειναι απαιχτη πραγματικα, ολα με τα ποδια. Ομως τα διαμερισματα ειναι πολυ απλα για την τιμη τους.
Τη δευτερη φορα μειναμε σε ενα Ibis, Warszawa Centrum με θεα απο το δωματιο στον Βιστουλα με 20! ευρω το δικλινο. Το uber για το κεντρο κοστιζε 2 ευρω. Εγω θα ξαναεμενα στο δευτερο. Δυνατοτητα για πρωινο, καφε take away, διπλα σε τραμ για παντου, κυριως τραμ παιρναμε σε 3 στασεις στην παλια πολη.
Ανάμεσα σε ibis είμαι, σε αυτό που εμεινε ο psilos, και σε ένα leonardo royal ! Ευτυχώς έχει επιλογές για διαμονή . Ειδικά τα ibis είναι τσάμπα..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Ανάμεσα σε ibis είμαι, σε αυτό που εμεινε ο psilos, και σε ένα leonardo royal ! Ευτυχώς έχει επιλογές για διαμονή . Ειδικά τα ibis είναι τσάμπα..
.
Αυτο που σου λεω ειναι διπλα στο ακριβοτερο ibis styles που εχει και εστιατοριο με εκπτωση για μια δυσκολη στιγμη με πολλη βροχη η κρυο πχ.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
870
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
.
Αυτο που σου λεω ειναι διπλα στο ακριβοτερο ibis styles που εχει και εστιατοριο με εκπτωση για μια δυσκολη στιγμη με πολλη βροχη η κρυο πχ.
Ισως βγαίνω off topic και συγνώμη για αυτό , έχω βρει 3 ibis centrum.. ένα ibis styles, ena ibis budget, και ένα απλό ibis.. το ένα δίπλα στο άλλο.. έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ τους? ( Δεν έχω ξαναμεινει σε ibis) ..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.941
Likes
40.786
Στο budget μειναμε. Μια χαρα ειναι, τα γνωστα δωματια των ibis που εχουν ολες τις βασικες ανεσεις. Να ζητησεις ψηλο οροφο με θεα το ποταμι, το τηρουν οπως ειδα.
Το styles εχει πιο ομορφα δωματια και εστιατοριο. Η εξυπηρετηση ιδια. Τριτο δεν υπαρχει, κατι ειδες λαθος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom