Ιταλία Νάπολι το Πάσχα

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Piazza Bellini ωραία είναι, αλλά μη σκας που δεν πρόλαβες...Πολύ ωραία και περιεκτικά τα λες! Άντε και σε άλλα ταξίδια σύντομα εύχομαι!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.730
Likes
14.977
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες,ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες.
 

johnuniversal

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Costiera Amalfitana-Napoli-Capri

Σχεδιαζω ενα ταξιδακι οικονομικο, οσο γινεται στις περιοχες αυτες.Και ερωτω: ποιος ειναι κατα την γνωμη σας ο καλυτερος τροπος να παω εκει;Με καραβι απο Πατρα,αφιξη στο Μπαρι,μεταβαση οδικως με το αμαξι μου στην περιοχη;Η αεροπορικως στη Ναπολη και ενοικιαση αυτοκινητου εκει;Το δευτερο βεβαια ειναι αρκετα ακριβοτερο,φθηνοτερο δε, απο το να παω ακτοπλοικως με καμπινα.. Το πρωτο ειναι αρκετα οικονομικο,στην οικονομικη θεση,πολυ κουραστικο ωστοσο...Τι θα κανατε εσεις;;; Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σχεδιαζω ενα ταξιδακι οικονομικο, οσο γινεται στις περιοχες αυτες.Και ερωτω: ποιος ειναι κατα την γνωμη σας ο καλυτερος τροπος να παω εκει;Με καραβι απο Πατρα,αφιξη στο Μπαρι,μεταβαση οδικως με το αμαξι μου στην περιοχη;Η αεροπορικως στη Ναπολη και ενοικιαση αυτοκινητου εκει;Το δευτερο βεβαια ειναι αρκετα ακριβοτερο,φθηνοτερο δε, απο το να παω ακτοπλοικως με καμπινα.. Το πρωτο ειναι αρκετα οικονομικο,στην οικονομικη θεση,πολυ κουραστικο ωστοσο...Τι θα κανατε εσεις;;; Σας ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας!
ε δεν λες πόσο χρόνο έχεις στη διάθεσή σου. αν έχεις >1ο μέρες συμφέρει πλοίο.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.730
Likes
14.977
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
για να μην ανοίγω καινούριο ποστ, επαναφέρω αυτό για να πώ οτι σκέφτομαι και εγώ ένα ταξιδάκι για το πάσχα που έρχετε.12-16απριλ.(νομίζω οτι φέτος οι καθολικοί έχουν πάσχα μια βδομάδα νωρίτερα)
αεροπλάνο θεσ/νικη-ρώμη-νάπολι,ενοικίαση αυτοκ. και εκδρομές σε όσα περισσότερα μέρη προλάβουμε.(αμάλφι,ποσιτάνο-σορέντο-κάπρι-ισκια κλπ.)
η ερώτηση μου είναι στο πιά πόλη ή χωριό να επιλέξω για διαμονή ώστε να είμαι στο κέντρο περισσότερων ενδιαφερόντων περιοχών.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Μαλλον θα μοιρασεις το χρονο σου αναμεσα στην Αμαλφιτανα και τη Ναπολη ! υπαρχουν και πιο ειδικοι απο μενα αλλα νομιζω, καλυτερα να αφησεις Καπρι και Ισκια για αλλη φορα. Εγω το εκανα 3 νυχτες Ναπολη και μια Αμαλφιτανα...
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.730
Likes
14.977
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Ελενα κατ'αρχας σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου.κι'εγώ τους ειδικούς περιμένω.
εγώ μάλλον θα κάνω 3 νύχτες Αμαλφιτάνα και ίσως 1 Νάπολη,προτιμώ την ύπαιθρο και όχι τις μεγάλες πόλεις.πές μου όμως τι ενδιαφέρον υπάρχει στη Νάπολη για να αρχίσω να τα βάζω σε μιά σειρά.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καλημέρα,
και δε θα πας να δεις την Πομπηια κλπ;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.730
Likes
14.977
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και βέβαια θα πάω,απλά λέω να μη μένω σε μεγάλη πόλη.να μένω π.χ. ποσιτάνο,γιάυτό περιμένω και τις προτάσεις των ειδικών.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
και βέβαια θα πάω,απλά λέω να μη μένω σε μεγάλη πόλη.να μένω π.χ. ποσιτάνο,γιάυτό περιμένω και τις προτάσεις των ειδικών.
Ωραία,περιμένουμε λοιπόν, γιατί κι εγώ λέω να πάω με τα παιδιά την Πρωτοχρονιά.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.730
Likes
14.977
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
άντε μπράβο λοιπόν,να προηγηθείς εσύ και μετά εγώ να τα βρώ έτοιμα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. και εκδρομές σε όσα περισσότερα μέρη προλάβουμε.(αμάλφι,ποσιτάνο-σορέντο-κάπρι-ισκια κλπ.)
2. η ερώτηση μου είναι στο πιά πόλη ή χωριό να επιλέξω για διαμονή ώστε να είμαι στο κέντρο περισσότερων ενδιαφερόντων περιοχών.
1. 1 μέρα Costiera, 1-2 Νάπολη, 1/2 Πομπηία, Κάπρι λίγο δύσκολα, αν το θες πολύ, όμως γίνεται ημερήσιο. μάλλον μεινε στα πρώτα. να ευχαριστηθείς πρώτα απ' 'ολα την Costiera, ένα από τα τοπ5 ωραιότερα μέρη της χώρας.
2. εξαρτάται εννοείται και από το μπάτζετ. ωραιότερα Ποζιτάνο, μακραν. και ακριβότερα βέβαια.. βολικότερα Νάπολη, Σορρέντο, Castellamare di Stabia. το τελευταίο αποτελεί και την οικονομικότερη και βολικότερη ίσως, γεωγραφικά περιοχή για το συνδυασμό Νάπολη-Κοστιέρα.
το Πάσχα είναι 8/4/12.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.032
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom