• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Νοέμβριο 2016 - Ιανουάριο 2017! Κάντε κλικ εδώ!
  • 11ο επεισόδιο στην εκπομπή μας!! Συναυλίες και Ταξίδια!! - κλικ εδώ

ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

Ppetran

Member
Καλησπέρα. Στο επερχόμενο ταξίδι στην ΝΥ ηθελα να ρωτήσω σχετικά με πρόγραμμα τοπικής τηλεφωνίας/δεδομένων. Τι προτείνετε?
Βρήκα το πρόγραμμα Τ-mobile για 21 ημέρες με 30$ για 1000 λεπτά ομιλίας και 2GB of 4G LTE data και απεριοριστα δεδομένα. Τι λέτε?

Earth Citizen

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα. Στο επερχόμενο ταξίδι στην ΝΥ ηθελα να ρωτήσω σχετικά με πρόγραμμα τοπικής τηλεφωνίας/δεδομένων. Τι προτείνετε?
Βρήκα το πρόγραμμα Τ-mobile για 21 ημέρες με 30$ για 1000 λεπτά ομιλίας και 2GB of 4G LTE data και απεριοριστα δεδομένα. Τι λέτε?
Σε τέτοιες τιμές κυμαίνονται γενικά οπότε μια χαρά το βρίσκω.

Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Να ρωτήσω, αυτό το πρόγραμμα από πού το αγοράζεις??Αν το επιλέξω κι εγώ ταιριάζει η κάρτα με αυτό το πρόγραμμα σε τηλέφωνο samsung ή πρέπει να αγοράσεις και τηλέφωνο??

tol_pap

Member
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Να ρωτήσω, αυτό το πρόγραμμα από πού το αγοράζεις??Αν το επιλέξω κι εγώ ταιριάζει η κάρτα με αυτό το πρόγραμμα σε τηλέφωνο samsung ή πρέπει να αγοράσεις και τηλέφωνο??
Θα πας σε ένα κατάστημα κινητής τηλεφωνίας στη νέα Υόρκη π.χ. t- mobile θα αγοράσεις μια κάρτα sim με ότι πακέτο σε βολεύει και θα την βάλει στο κινητό σου. Προσοχή κάποια κινητά ευρωπαϊκά για να δουλέψουν Αμερική πρέπει να κάνεις κάποια προεργασια να ρωτήσεις εδώ πριν πας εκει

tol_pap

Member
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Τι εννοείς ακριβώς;
Αυτό που διάβασες εννοώ. Το κινητό μου s10 samsung είναι ευρωπαϊκών προδιαγραφών και το manual αναφέρει πως για να δουλέψει Αμερική πρέπει να γίνει μια συγκεκριμένη κλήση σε κάποιον αριθμό.

depy!!!

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ο Θεος ξερει
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ - ΧΙΛΗ
Και το δικο μου το i phone 4 δε δουλευε.

fraulina

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Εμένα πάντως το iphone SE δούλεψε μια χαρά χωρίς να κάνω τίποτα επιπλέον.

taver

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Αυτό που διάβασες εννοώ. Το κινητό μου s10 samsung είναι ευρωπαϊκών προδιαγραφών και το manual αναφέρει πως για να δουλέψει Αμερική πρέπει να γίνει μια συγκεκριμένη κλήση σε κάποιον αριθμό.
??????? Δεν ισχύει κάτι τέτοιο γενικά, ίσως έχεις κλειδωμένη συσκευή ή τίποτα τέτοιο. Ποιόν αριθμό;

Nikos1986

Member
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Τι εννοείς "ευρωπαϊκών προδιαγραφών"; Από το 3G και μετά, όλα τα κινητά λειτουργούν σε όλα τα 3G δίκτυα.

Αν είναι κλειδωμένο, όπως λέει και ο taver, ίσως.

Last edited:

alice~

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Και εμενα,το iPhone 4S που ήταν και πιο παλιό κιολας,μια χαρά δούλευε.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.828
Μέλη
35.504
Νεότερο μέλος
dimagag

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom