ΗΠΑ Νέα Υόρκη - Απορίες

Ster1996

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Εντάξει Ευχαριστώ πολυ :D Ελπίζω να δέχονται χρεωστική λοιπόν....γιατι πιστωτικές δεν...
 

Ster1996

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επίσης εμείς μιας και δεν θα κάνουμε πολλά ψώνια, σκεφτόμαστε να πληρώνουμε παντού με μετρητά. Θα υπάρχει πρόβλημα??
 
Last edited by a moderator:

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Δεν πιστεύω ότι αν δεν έχεις πιστωτική κάρτα μαζί σου να μη δώσουν το δωμάτιο! σε πολλά ξενοδοχεία στην Ευρώπη μου έχουν ζητήσει πιστωτική και επειδή δεν είχα τους έδωσα μετρητά ως εγγύηση τα έβαλαν σε ένα φάκελο και μου τα επέστρεψαν φεύγοντας. Κανονίστε να έχετε και κανένα 300 παραπάνω αερα για αυτό το λόγο...
 

Ster1996

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Μαααλιστα...ευχαριστω πολυ....θα το κανονισουμε που θα παει...

Κατι τελευταίο...σκεφτομαστε να παμε σε κάποιον αγώνα...είτε μπειζμπολ........είτε NBA(ιδανικα)...ξερετε κάποιο καλόο αξιόπιστο σάιτ για να βρούμε εισητήρια?
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.189
Likes
4.046
Μαααλιστα...ευχαριστω πολυ....θα το κανονισουμε που θα παει...

Κατι τελευταίο...σκεφτομαστε να παμε σε κάποιον αγώνα...είτε μπειζμπολ........είτε NBA(ιδανικα)...ξερετε κάποιο καλόο αξιόπιστο σάιτ για να βρούμε εισητήρια?
https://www.ticketmaster.com/
 

geomax13

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ (DONE)
Μαααλιστα...ευχαριστω πολυ....θα το κανονισουμε που θα παει...

Κατι τελευταίο...σκεφτομαστε να παμε σε κάποιον αγώνα...είτε μπειζμπολ........είτε NBA(ιδανικα)...ξερετε κάποιο καλόο αξιόπιστο σάιτ για να βρούμε εισητήρια?
Γειά σου φίλε εγώ είμαι νέα Υόρκη τώρα και μένω manhattan στο new Yorker hotel κ ένα μπορώ να σου πω σαν τοποθεσία είναι απίστευτο πάω έρχομαι πάνω κάτω χαμός όλα δίπλα σου κ όλες οι στάσεις στα πόδια σου... Με το που έκανα check in και το hotel ήταν πληρωμένο μου ζήτησαν πιστωτική κ με χρέωσαν για τυχόν χρεώσεις 270 $ τα οποία θα μου τα επιστρέψουν είπαν.. Σε όλα τα ξενοδοχεία υπάρχει κάποιος φόρος για την διαμονή που μου το ζήτησαν όταν πήγα... Αλλά στην κράτηση μου είδα κατά τύχη έναν αστερίσκο που έλεγε από Νοέμβριο μέχρι Μάρτιο δ τα πληρώνεις... Όταν του το έδειξα ξεροκαταπιε κ το έπαιζε Κινέζος... Εννοείτε πως δ πλήρωσα...φυσικά δ υπάρχει θέμα να πληρώνεις μόνο μετρητά... Εγώ πληρώνω τα πάντα μετρητά εκτός από τα ψώνια Οπότε ψαξου... Αύριο Σάββατο πάω nba nets vs Celtics.. TA εισητηρια τα πήρα εγώ από Viagοgo... Ψαξου....
 

Ster1996

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Τέλεια...ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες...από πιο σάιτ έκλεισες ξενοδοχείο εσύ ? και μήπως θυμάσαι πόσο σου είπαν ότι είναι ο φόρος(γιατι εμάς πέφτει και μάρτιο και λογικά θα τον πληρόσουμε)?

Επίσης μόλις τσέκαρα τόσο για New York Knicks όσο και για τους Nets και δυστυχώς τις ημερομηνίες που πάμε εμείς δεν παίζουν εντός έδρας!!!! Προτείνεται κάνα άλλο αθλητικό γεγονός ? ή δεν αξίζει τον κόπο?
 
Last edited by a moderator:

geomax13

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ (DONE)
Τέλεια...ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες...από πιο σάιτ έκλεισες ξενοδοχείο εσύ ? και μήπως θυμάσαι πόσο σου είπαν ότι είναι ο φόρος(γιατι εμάς πέφτει και μάρτιο και λογικά θα τον πληρόσουμε)?
Booking... Γύρω στα 11$ την ημέρα νομίζω... Φίλε αυτά είναι γούστα αν το άθλημα το καταλαβαίνεις κ σ αρέσει πας... Μπέιζμπολ δ θα πήγαινα εγώ προσωπικά ποτέ γιατί δ το καταλαβαίνω... Άλλοι είναι το αγαπημένο τους αυτά είναι γούστα αλλά για εμένα πρέπει να πας κάπου έτσι για την ατμόσφαιρα.. Κάτι θα βρεις... Χόκεϊ μπέιζμπολ ράγκμπι κάτι....
 

Ster1996

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Μάλιστα...καλως λοιπόν θα ψαχτω για κάνα ράγκμπι.
Καλα να περάσετε και περιμένουμε story με την εμπειρία και συμβουλες :D
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.540
Μάλιστα...καλως λοιπόν θα ψαχτω για κάνα ράγκμπι.
Φιλε να ξερεις το ραγκμπι εχει κοντα 3 ωρες σε ανοιχτο γηπεδο, χωρις να ξερεις αν βρεχει η χιονιζει και με αναμενομενο κρυο εκεινη την εποχη. Εφοσον δεν βρισκεις μπασκετ μια προταση που σου κανω ειναι να ψαξεις ice hockey NY Rangers ή NY Islanders. Θα παρεις μια γευση απο κλειστο γηπεδο χοκει με την αναλογη ατμοσφαιρα. Καλο προγραμματισμο.
 

Ster1996

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Και εγω προς ice hockey μας βλέπω τελικά....ακριβώς εξαιτίας του λόγου που προανέφερες φίλε.

Ρε παιδία...ακόμα όμως δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτός ο φόρος που έχει το ξενοδοχείο και στον χρεώνουν εκέι. Το λέω γιατι έκανα κράτηση για το YOTEL με ταξιδιωτικό και μου είπαν ότι είναι όλα μέσα στην τιμή(από άποψη φόρων), εκτός από έναν φόρο ταξιδιώτη που πληρώνουμε στο ξενοδοχείο κατά την άφιξη ή το τσεκ άουτ και είναι κάτι σαν 3 ευρώ το άτομο την διανυχτέρευση.... Όπότε αν ισχύει κάτι τέτοιο...θα βγούμε κάπως εκτός budget...μιας και ήδη έχουμε και άλλες φθηνότερες επιλογές(μιας και το YOTEL είναι σε πολύ καλο σημείο και είπαμε χαλάλι).

Και απλά μου φαίνεται περίεργο...γιατι με την Booking που δοκίμαζα δεν ανέφερε κάτι για τέτοιου είδους φόρο.
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Πάντως εγω που θα μείνω στο long island περιοχή διπλα στο μάνχαταν απο 3 εως 15 μαρτιου,ενώ δέν είχε φόρους διαμονής το hostel,εδώ και 2 μήνες έχουν προστεθεί κανονικότατα στο booking!!!!Είναι μία περιοχή με ραγδαία ανάπτυξη πλέον και ανοίγουν πολλά νέα ξενοδοχεία,και απο τις ακρίβες της Νέας υόρκης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.127
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom