Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

stratis

Member
Μηνύματα
93
Likes
31
Καρφίτσα σε ευχαριστώ.
Εννοώ για αποσκευές κτλ π.χ θυμάμαι την τελευταία φορά ήταν μια βαλίτσα μέχρι 20κ με Aegean και οτι πάρεις πάνω στο αεροπλάνο.. λέω μηπως επειδή θα είναι προσφορά υπάρχει καμία διαφορά!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Το petas (και νομιζω ολα αυτα τα σαιτ)δεν γραφουν τετοιες λεπτομερειες.Αυτα θα τα δεις στο σαιτ της aegean.Ομως,εχει συμβει να δω σε κρατηση με airfrance και κρατηση μεσω petas,διπλα στο δρομολογιο μια βαλιτσα με ενα χι πανω...αρα ηταν εισιτηριο,χωρις δωρεαν αποσκευες.
Τωρα,αμα δεν ειχε κατι τετοιο,δεν νομιζω,οτι εχεις προβλημα με τις αποσκευες.
Μπορεις,ομως,αυριο πρωι,να τους κανεις ενα τηλεφωνο,να βεβαιωθεις.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το petas (και νομιζω ολα αυτα τα σαιτ)δεν γραφουν τετοιες λεπτομερειες.Αυτα θα τα δεις στο σαιτ της aegean.Ομως,εχει συμβει να δω σε κρατηση με airfrance και κρατηση μεσω petas,διπλα στο δρομολογιο μια βαλιτσα με ενα χι πανω...αρα ηταν εισιτηριο,χωρις δωρεαν αποσκευες.
Τωρα,αμα δεν ειχε κατι τετοιο,δεν νομιζω,οτι εχεις προβλημα με τις αποσκευες.
Μπορεις,ομως,αυριο πρωι,να τους κανεις ενα τηλεφωνο,να βεβαιωθεις.
τσαμπα τηλεφωνο. το petas δεν εχει σχεση με τις ταριφες καθε εταιρειας. μια αποσκευη δικαιουται οπως σε ολες τις πτησεις της εταιρειας.
η δε Air France εχει την ταριφα Μινι που δεν δικαιουσαι δωρεαν αποσκευη. αλλα ειναι τοσο χαμηλη που εβαλε σε μπελαδες λιγδοεταιρειες. αλλα αλλη συζητηση αυτη.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Δεν ειναι περιεργο,ολα ειναι ανταγωνισμος....παντως το petas ειναι πολυ καλη εταιρια.
Ποιους ορους θελεις να δεις?
Ναι φοβερή εταιρεία ... Ειδικά όταν δεν ειδοποιει , ότι έχει ακυρωθεί η πτήση σου και ειδικά όταν τους παίρνεις 200 τηλ για να βρεις άκρη ...
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Καρφίτσα σε ευχαριστώ.
Εννοώ για αποσκευές κτλ π.χ θυμάμαι την τελευταία φορά ήταν μια βαλίτσα μέχρι 20κ με Aegean και οτι πάρεις πάνω στο αεροπλάνο.. λέω μηπως επειδή θα είναι προσφορά υπάρχει καμία διαφορά!

Μια αποσκευη δικαιούσαι μεχρι 20 κιλακια και η δευτερη ειναι 12 ευρω (20€ αεροδρομιο) αν την πληρωσεις μεσα απο της Aegean το σαιτ. Η χειραποσκευη πρεπει να ειναι μεχρι 8 κιλα (αλλα καμια φορα δεν ασχολουνται, αναλογως που θα πεσεις)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μια αποσκευη δικαιούσαι μεχρι 20 κιλακια και η δευτερη ειναι 12 ευρω (20€ αεροδρομιο) αν την πληρωσεις μεσα απο της Aegean το σαιτ. Η χειραποσκευη πρεπει να ειναι μεχρι 8 κιλα (αλλα καμια φορα δεν ασχολουνται, αναλογως που θα πεσεις)
οι τιμές αυτές που λες ειναι για εσωτερικό. για Λονδίνο που ενδιαφερεται ειναι διαφορετικές: 25Ε.
κ 40 στο αεροδρομιο.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
οι τιμές αυτές που λες ειναι για εσωτερικό. για Λονδίνο που ενδιαφερεται ειναι διαφορετικές: 25Ε.
κ 40 στο αεροδρομιο.

εισαι πολυ σωστος. Δεν διαβασα τον προορισμο....... λαθος μου.

Και για περισσοτερες πληροφοριες στο παρακατω λινκ:

http://el.aegeanair.com/hrisimes-pl...uon/epitrepomena-oria-aposkeuonheiraposkeuon/
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.060
Likes
41.247
Ναι φοβερή εταιρεία ... Ειδικά όταν δεν ειδοποιει , ότι έχει ακυρωθεί η πτήση σου και ειδικά όταν τους παίρνεις 200 τηλ για να βρεις άκρη ...
Και όταν σου κάνουν στραβή με το όνομα στο εισιτήριο και δεν σηκώνουν το τηλέφωνο ποτέ...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Και όταν σου κάνουν στραβή με το όνομα στο εισιτήριο και δεν σηκώνουν το τηλέφωνο ποτέ...
Σου έχω και άλλο καλύτερο .... Περνάς ένα ολόκληρο βράδυ στο JFK για να πάρεις μια εσωτερική πτήση και απο το desk της αεροπορικής σου λένε ότι εμείς δε μπορούμε να σας βάλουμε στην πτήση μιλήστε με τον agent στην Αθήνα ( και ο agent/petas δε το σηκώνει )
 

stratis

Member
Μηνύματα
93
Likes
31
Παιδιά εγώ έκλεισα από το petas για Λονδίνο τα βρήκα (μετα προσφοράς) απο τα άλλα περίπου 15ε φθηνότερα μια απλή πτήση Λονδίνο μετ'επιστροφής δεν πιστεύω να έχω κανένα πρόβλημα απο αυτά που διαβάζω; κάτι ακόμα μπήκα πρώτα σε ένα site αλλο για να κάνω την κράτηση και μου έβγαλε οτι δεν υπάρχουν θέσεις για το Μεσημεριανό ATH-LHR στις 20.11 και μετα στο petas μου είχε οτι απέμειναν 2 θέσεις για το ATH-LHR στις 20.11 πως γίνεται αυτό; ?!?! δεν "ενημερώνονται" απο το ίδιο πληροφοριακό σύστημα της A3 ?
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Παιδιά εγώ έκλεισα από το petas για Λονδίνο τα βρήκα (μετα προσφοράς) απο τα άλλα περίπου 15ε φθηνότερα μια απλή πτήση Λονδίνο μετ'επιστροφής δεν πιστεύω να έχω κανένα πρόβλημα απο αυτά που διαβάζω; κάτι ακόμα μπήκα πρώτα σε ένα site αλλο για να κάνω την κράτηση και μου έβγαλε οτι δεν υπάρχουν θέσεις για το Μεσημεριανό ATH-LHR στις 20.11 και μετα στο petas μου είχε οτι απέμειναν 2 θέσεις για το ATH-LHR στις 20.11 πως γίνεται αυτό; ?!?! δεν "ενημερώνονται" απο το ίδιο πληροφοριακό σύστημα της A3 ?
εγώ όλα μου τα ταξίδια μέσω του petas τα έχω κλείσει και μέχρι στιγμής δεν είχα πρόβλημα. Οπότε μην αγχώνεσαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.296
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom