Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

dimistr

Member
Μηνύματα
169
Likes
60
Αν είσαι πλήρως εμβολιασμένος/η να θεωρείς δεδομένο ότι δεν θα χρειάζεται τίποτα άλλο πέραν του πιστοποιητικού εμβολιασμού.
Αν βγει στην ηλικία 30.39 άλλο εκτός από το άστρα θα είμαστε!!! Αλλιώς δυστυχώς δεν βγαίνουν οι εβδομάδες....!!!!!!που θα πάει θα το έχω το πιστοποιητικούλη!!!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Δυστυχώς θέλει και μοριακό για να γυρίσουμε στην Ελλάδα. Με τα μέχρι τώρα δεδομένα. Ακούστηκε, ράδιο αρβύλα μη το δέσεις, pcr βγαίνεις από τη χώρα rapid επιστροφή. Συζητιέται για το πράσινο διαβατήριο. Ένα pcr κι ένα rapid επιστροφή. Εννοείται και αντίστροφα για τους ξένους που θα έρθουν. Είναι υπό σκέψη. Μακάρι να γίνει γιατί το rapid μπορεί να γίνει και λίγο πριν φύγεις στο αεροδρόμιο.
Στη μαλτα περσυ κανανε τσαμπα pcr test σε τουριστες παντως σε δημοσιο νοσοκομειο και τα αποτελεσματα τα χες στις 48 ωρες συνηθως και στα αγγλικα...δε ξερω φετος αν το χουν καταργησει για τουριστες και το εχουν μονο για τους ντοπιους αλλα ψαξτε το λιγο...
 
Last edited:

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
688
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Την πέμπτη θα τα πει όλα ο Θεοχάρης. Υπομονή μέχρι τότε.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
169
Likes
60
Την πέμπτη θα τα πει όλα ο Θεοχάρης. Υπομονή μέχρι τότε.
Τέλεια να μας δώσει οδηγίες!!!!!

Για μαλτα περσυ κανανε τσαμπα pcr test σε τουριστες παντως σε δημοσιο νοσοκομειο και τα αποτελεσματα τα χες στις 48 ωρες συνηθως και στα αγγλικα...δε ξερω φετος αν το χουν καταργησει για τουριστες και το εχουν μονο για τους ντοπιους αλλα ψαξτε το λιγο...
Από Χανιά έχει πτήση Σάββατο τρίτη.... συνολικά λιγότερο από 72 ώρες!!!!!πρέπει με το που φτάσουμε να πάμε για μοριακό!!!!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Από Χανιά έχει πτήση Σάββατο τρίτη.... συνολικά λιγότερο από 72 ώρες!!!!!πρέπει με το που φτάσουμε να πάμε για μοριακό!!!!
Συγνωμη εγω το γραψα λαθος,στη μαλτα καναν τσαμπα pcr test σε ταξιδιωτες και ντοπιους περσυ το καλοκαιρι...φετος δε ξερω τι μπορει να ισχυει...
 

vagelis1978

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Ξέρει κανείς τι γίνεται με την εστίαση στη Βαρκελώνη και γενικά με τα μέτρα αυτή την περίοδο; Σκεφτόμουν να ψάξω αρχές Σεπτεμβρίου για εισιτήρια...
 
Μηνύματα
410
Likes
1.352
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Τριημερο Αγιου Πνευματος εχω κλεισει για Μυκονο 18-21 Ιουνη.Οσο να ναι με προβληματιζει το νησι οσων αφορα τα κρουσματα ,τα μετρα .Μυκονος με κλειστα μαγαζια στια 12 χωρις μουσικη και χωρις συνοστιμο και περατζαδα το νησι ειναι μιση Μυκονος.Δεν ξερω κατα ποσο χιλιαδες κρουσματα θα εχει ως τοτε και τι ανοσια θα υπαρχει στον πληθυσμο.Οτι θα παω και δεν θα ακυρωθει δυσκολα αφου 15 ανοιγουν ολα και δεν τιθεται θεμα για εσωτερικες μετακινησεις.Παρολα αυτα αν θα εχει χαλαρωσει η κατασταση ως τοτε με ενδιαφερει . Ηδη αυριο εμβολιαζομαι παρολα αυτα αντιστοιχα και οι φιλοι και αντιστοιχα η οικογενεια μου και η πλειοψηφια του κοντινου κυκλου μου και με τις 2 δοσεις .
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Τριημερο Αγιου Πνευματος εχω κλεισει για Μυκονο 18-21 Ιουνη.Οσο να ναι με προβληματιζει το νησι οσων αφορα τα κρουσματα ,τα μετρα .Μυκονος με κλειστα μαγαζια στια 12 χωρις μουσικη και χωρις συνοστιμο και περατζαδα το νησι ειναι μιση Μυκονος.Δεν ξερω κατα ποσο χιλιαδες κρουσματα θα εχει ως τοτε και τι ανοσια θα υπαρχει στον πληθυσμο.Οτι θα παω και δεν θα ακυρωθει δυσκολα αφου 15 ανοιγουν ολα και δεν τιθεται θεμα για εσωτερικες μετακινησεις.Παρολα αυτα αν θα εχει χαλαρωσει η κατασταση ως τοτε με ενδιαφερει . Ηδη αυριο εμβολιαζομαι παρολα αυτα αντιστοιχα και οι φιλοι και αντιστοιχα η οικογενεια μου και η πλειοψηφια του κοντινου κυκλου μου και με τις 2 δοσεις .
Δε νομιζω η απαγορευση στις 12 και μαγαζια χωρις μουσικη να συνεχιστουν για πολυ,ηδη διαβασα λενε να το κανουν 12.30 και με μουσικη στα μαγαζια απο 15 Μαιου...και μεταξυ μας λιγες καφετεριες Αθηνα δεν εχουν μουσικη,πολλες εχουν απλα τερμα χαμηλα..απο αυγουστο και 15αυγουστο να δω τι "εξυπνο" μετρο θα σκαρφιστουνε παλι και τι απαγορευση θα βαλουν παλι σαν και περσυ....
 
Μηνύματα
410
Likes
1.352
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Ελπιζω μεχρι τοτε να εχει ηρεμισει η κατασταση καθως και εμβολιασμοι μεχρι τοτε θα εχουν αυξηθει και λογω καλοκαιριας τα κρουσματα θα μειωθουν αν και αμφιβαλω οτι παιζει τοσο ρολο.Το λυπηρο ειναι οτι εδω και ενα μιση σχεδον χρονο αντι να βλεπουμε ταξιδιωτικες ιστοριες μια μετα την αλλη να βλεπουμε πιο πολλα θεματα σοτ thread αυτο και να εχουμε 10 διλημματα αν θα παμε ή οχι ακομα για εκδρομες εντος χωρας.. Μακαρι ολο αυτο να τελειωσει συντομα και να ξαναχουμε υγιεια και πιο πολλα ταξιδια
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Καταλαβαινω οτι σε διαφορα topics αναφέρονται διάφορες πληροφορίες για το που μπορούμε να ταξιδεψουμε και κατω απο ποιο καθεστως(pcr test, rapid test, καραντινες κ.τ.λ), για εξωτερικό αναφερομαι παντα. Μήπως ομως καθως οι συνθήκες καλυτερεύουν κυριως λογω των εμβολιασμών θα μπορούσε να ανοιχτει ενα νεο θέμα οπου θα αναφέρονται οι χωρες οπου η πρόσβαση πλεον ειναι αν οχι ευκολη τουλαχιστον εφικτη. Ετσι οταν καποια χωρα ανοίγει τα συνορα της σε Ελληνες ταξιδιωτες, χωρις να απαιτείται καραντινα, pcr (αντε μεχρι κανα rapid 😊) να ξερουμε πλεον οτι εχουμε την επιλογη να παμε. Η οπως θα ελεγε καποιος αλλος να ξέρουμε οτι δεν παμε απο επιλογή ενω μπορούμε.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom