ΗΠΑ Νεα Υόρκη, έτσι απλά

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Ευχαριστούμε πάρα πολύ GTS είναι τοσο σημαντικά όλα αυτά!! τα εκτύπωσα ήδη για να το χω σκονάκι στην τσάντα μου!!
Θέλω να σε ρωτήσω κάτι για το βράδυ όμως.. μπορείς να κυκλοφορείς άνετα μετα τις 10:00 ας πουμε? στο μετρό μπαινουμε κανονικά ή τα αποφευγουμε και πέρνουμε ταξί το βράδυ??
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.790
Likes
18.285
Ευχαριστούμε πάρα πολύ GTS είναι τοσο σημαντικά όλα αυτά!! τα εκτύπωσα ήδη για να το χω σκονάκι στην τσάντα μου!!
Θέλω να σε ρωτήσω κάτι για το βράδυ όμως.. μπορείς να κυκλοφορείς άνετα μετα τις 10:00 ας πουμε? στο μετρό μπαινουμε κανονικά ή τα αποφευγουμε και πέρνουμε ταξί το βράδυ??
Κανονικότατα, μη φοβάσαι τίποτα...πήραμε το μετρό και στις 2 τα ξημερώματα και δεν νιώσαμε στιγμή ανασφαλείς....βέβαια, αυτά όσο είσαι στο Manhattan, δε λέμε για κανά Bronx ή Harlem. Κανονικός κόσμος ήταν στα βαγόνια, κόσμος που έβγαινε ή γύριζε από νυχτερινή διασκέδαση. Παίρναμε και ταξί βέβαια, αλλά λόγω κούρασης κυρίως.

Επιπλέον, οι δρόμοι παντού έχουν κίνηση, κόσμο, δε συνάντησα ερημιές, ούτε περίεργο κόσμο να κυκλοφορεί.
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Ουφ ωραία γιατί μας τρόμαξαν κάποιοι!! Μας είπαν οτι μετρό θα χρησιμοποιούμε μέχρι τις 9!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.790
Likes
18.285
Ουφ ωραία γιατί μας τρόμαξαν κάποιοι!! Μας είπαν οτι μετρό θα χρησιμοποιούμε μέχρι τις 9!!
Μάλλον δε πήγαν ούτε οι ίδιοι μετά τις 9 να το διαπιστώσουν, γιατί τους το είχαν πει άλλοι κτλ κτλ. Έτσι πάνε αυτά συνήθως....εμείς κάθε μέρα μετά τις 9-10 παίρναμε μετρό να κατέβουμε προς Village...
 

highlander

Member
Μηνύματα
72
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Ουφ ωραία γιατί μας τρόμαξαν κάποιοι!! Μας είπαν οτι μετρό θα χρησιμοποιούμε μέχρι τις 9!!
Μην σας πιάνει άγχος. Εμείς μέχρι τις 00:00 από midtown για soho δεν συναντήσαμε κανένα πρόβλημα (άντε να δω πότε θα τελειώσω και εγώ την ιστορία μου!)
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
Ναι ναι πότε θα την τελειώσεις?? και μπαίνω κάθε μέρα να δω μήπως έχεις συμπληρώσει κάτι!!!
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Αυτό με τα κινητά το παρατήρησα τις 10 μέρες που ήμουν εκεί.
Όλοι τους με τα Blackberry ( κινητά σαν τα δικά μας δεν είδα πουθενά )

Πολύ καλή η περιγραφή σου.

I LOVE NY !!!!!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παρα πολυ καλη περιγραφη της πολης.
Θα προτεινα να μεταφερθει και στο travelpedia.Θα ηταν πολυ χρησιμο για ολους μας.
 
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη again :P
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αμερικής
Καταρχάς να ζήσετε Gts, να είστε πάντα ευτυχισμένοι.
Πάρα πολύ καλή η περιγραφή σου και κατατοπιστική, στα μέσα Αυγούστου θα πάω ΝΥ (ναι θα είμαστε από τους τυχερούς :haha: που θα νιώσουν την ζέστη που αναφέρεις, στο πετσί τους για τα καλά για 12 ημέρες!!) Αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα είναι που αναφέρεις τόσα μαγαζιά για φαγητό!!! Λέω να βασιστώ στη γνώμη σου και να επισκεφτώ αρκετά από αυτά.
Απ' ότι κατάλαβα δεν πήγατε καμιά κοντινή εκδρομή. Σκέφτομαι μήπως πάμε ημερήσια Φιλαδέλφεια ή Ουάσινγκτον με το τρένο. Πιστεύεις ότι δεν θα έπρεπε να σπαταλήσουμε καμία μέρα μακριά από ΝΥ?
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.790
Likes
18.285
Καταρχάς να ζήσετε Gts, να είστε πάντα ευτυχισμένοι.
Πάρα πολύ καλή η περιγραφή σου και κατατοπιστική, στα μέσα Αυγούστου θα πάω ΝΥ (ναι θα είμαστε από τους τυχερούς :haha: που θα νιώσουν την ζέστη που αναφέρεις, στο πετσί τους για τα καλά για 12 ημέρες!!) Αυτό που με χαροποίησε ιδιαίτερα είναι που αναφέρεις τόσα μαγαζιά για φαγητό!!! Λέω να βασιστώ στη γνώμη σου και να επισκεφτώ αρκετά από αυτά.
Απ' ότι κατάλαβα δεν πήγατε καμιά κοντινή εκδρομή. Σκέφτομαι μήπως πάμε ημερήσια Φιλαδέλφεια ή Ουάσινγκτον με το τρένο. Πιστεύεις ότι δεν θα έπρεπε να σπαταλήσουμε καμία μέρα μακριά από ΝΥ?
Στις 12 μέρες μπορείς να "σπαταλήσεις" τουλάχιστον 1 για καμιά εκδρομή...αλλά πήγαινε και δες αν το θες κι όλας, μπορεί να μη θέλεις να αποχωριστείς καθόλου τη ΝΥ :lol:
 

harmim

Member
Μηνύματα
56
Likes
9
Παιδια πριν μια εβδομαδα γυρισα απο το 11ημερο ταξιδι μου στο Manhattan.Ενα μονο θα σας πω.Μετα απο αυτο το ταξιδι δεν με απασχολει κανενας αλλος προορισμος διοτι πιστευω οτι μετα απο αυτο τα εχω δει ολα.Ελπιζω η απαντηση μου να καλυψε οποιους ενδοιασμους εχετε για το συγκεκριμενο ταξιδι.
Υ.γ :Οι 11 διανυκτερευσεις μου εφτασαν ισα,ισα και με ανεση εκανα ολα οσα ηθελα.
Παρτε χρηματα μαζι σας και ετοιμαστητε για ατελειωτα ψωνια μιας και οι τιμες σε αμερικανικες μαρκες ειναι εξεφτελιστικες.
Και κατι τελευταιο:Για οποιον θελει να ζησει μια αξεχαστη εμπειρια και να φτασει στα ορια τοτε να επισκεφθει το παρκο SIX FLAGS GREAT ADVENTURE στο Jackson και να μπει στο Kingda Ka.Ειναι το ψηλοτερο και γρηγοροτερο rollercoaster στη γη.
Kingda Ka: Great Adventure
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.703
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom