ΟΜΑΔΙΚΑ vs ΑΤΟΜΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
λοιπον σε καταλαβαινω απολυτα..ειχα κακη εμπειρια και εγω σε καποια συνναλαγη μου με paypal σε αγορα και οχι σε ταξιδι και δεν δικαιωθηκα γιατι δεν ηταν μεσο ebay... επισης ειμαι οπαδος των οργανομενων απο τους λιγο εδω...αν και με σνομπαρουν για αυτο...προβλημα τους...λοιπον εχω παει και μονη μαλιστα πριν 2 μερες γυρισα απο ταξιδι απο ολλανδια που οργανωσα μονη..εχει τα θετικα του εχει και τα αρνητικα του...βρηκα εισητηρια προσφορας και πηγα...χοτελ εκλεισα μεσο booking και ομολογω οτι ηταν χειροτερο απο οτι φαινοταν αλλα τελικα υποφερτο...ευτυχως η παρεα χρησιμοποιησε την καρτα της και οχι εγω.....ψαξε μηπως το οργανωμενο δεν εχει και τοση διαφορα απο το μονος ειδικα αν δεν εχεις βρει εισητηρια προσφορας...γλυτωνεις και απο αρκετο αγχος...καποιες φορες οι διαφορες αν δεν ειναι το ξαναλεω αεροπορικα προσφορας δεν ειναι μεγαλες σε σχεση με αυτα που σε παρεχουν....οσο για αυτους που σου συστηνουν ψυχολογο καλυτερα να πανε οι ιδιοι το χρειαζοναι επειγοντως....καλη επιτυχια σε οτι επιλεξεις
επισης να σου πω οτι με την καρτα της κυπρου ειχα προβλημα δικαιωσεις μια που πρεπει λεει να παραδεχτει ο κλεφτης οτι σε εκλεψε για να δικαιωθεις ...να το εχεις υποψη..εγω ειμαι στην διαδικασια να φυγω απο αυτην...μια που δεν με βοηθησε....αυτα ενημερωτικα
καλέεε (με όλο το θάρρος) βάλε και καμιά παράγραφο.. μου ρθε ζαλούρα με το κατεβατό... :shock:
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
FAMEK for ever... Να φύγεις FAMEK μου αφού υπάρχει πρόβλημα δικαίωσης... άκου εκεί να μην δικαιώνεσαι... Ο αγώνας τώρα δικαιώνετε!!!

Για κάτι τέτοια δηλώνω καψούρης με το forum...

καψουρη ξερω καλους συναδελφους να σου συστησω......
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
καψουρη ξερω καλους συναδελφους να σου συστησω......
FAMEK δέν παίρνεις τόν καψούρη μαζι σου στήν Σουηδία μπάς και δει και αυτός καμιά άσπρη μέρα :haha::haha::haha::haha::haha:

αλλά ξέχασα αυτός θα πάει με τους φίλους του στο Κάιρο

ε ρε που να πιάσουν και οι ζέστες :cool:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Να σας συστήσω έναν καψούρη moderator-σκύλο που διαγράφει μηνύματα;
 

Shifter

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γύρος του Κόσμου
Καλως ηρθες και απο μενα. Τραπεζα Κυπρου για προπληρωμενη. 5 ευρω να τη βγαλεις και 1 ευρω καθε φορα που θα τη γεμιζεις... Τη δεχονται παντου. Τουλαχιστον μεχρι τωρα. Δεν χρειαζετε να οργανωσεις τιποτα απο πριν. Ενα φιλο να σε ακολουθησει και αποφαση. Περσυ το Αυγουστο γυριζαμε Κυανη Ακτη χωρις να εχουμε κλεισει τιποτα και μεναμε με 60-80 ευρω το δικλινο.(μονη εξαιρεση το Σαν Τροπε) Το μονο που θα χρειαστεις ειναι ενα GPS με καινουργιο χαρτη για να βρισκεις ξενοδοχεια, αξιοθεατα... Aν παλι ψαχεις απο πριν πολυ χρησιμο το Google Earth και το Travelstories. :)
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Καλως ηρθες και απο μενα. Τραπεζα Κυπρου για προπληρωμενη. 5 ευρω να τη βγαλεις και 1 ευρω καθε φορα που θα τη γεμιζεις... Τη δεχονται παντου. Τουλαχιστον μεχρι τωρα. Δεν χρειαζετε να οργανωσεις τιποτα απο πριν. Ενα φιλο να σε ακολουθησει και αποφαση. Περσυ το Αυγουστο γυριζαμε Κυανη Ακτη χωρις να εχουμε κλεισει τιποτα και μεναμε με 60-80 ευρω το δικλινο.(μονη εξαιρεση το Σαν Τροπε) Το μονο που θα χρειαστεις ειναι ενα GPS με καινουργιο χαρτη για να βρισκεις ξενοδοχεια, αξιοθεατα... Aν παλι ψαχεις απο πριν πολυ χρησιμο το Google Earth και το Travelstories. :)
Να'σαι καλα.Δε θα μου αρεσε(κι οπωσδηποτε οχι της συζυγου) να γυριζω σε μια ξενη χωρα και να μην εχουμε βρει ξενοδοχειο.Οι οδηγοι της DK ειναι πληρεστατοι για διαμονη και αξιοθεατα.Εφοσον υπαρχει το διαδικτυο,μπορω να καλυφθω.Επισης,θα εχανα τη μιση εκδρομη αν αναγκαζομουνα να παρω αυτοκινητο.
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
παιδια επειδη θελω ναμαι δικαιη να αναφερω οτι σημερα ενημερωθηκα απο την τραπεζα κυπρου οτι δικαιωθηκα και πηρα τα λεφτα μου πισω. αυτα απο μια αγορα μεσο της προπληρωμενης καρτας κυπρου.
βεβαια ειχα και καποιο αποδεικτικο στοιχειο αλλα οχι ολο το ποσο ομως..αλλα φαινοταν οτι ο πωλητης ελεγε ψεματα...
αρα παραμενω τραπεζα κυπρου...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
wrotan ειλικρινά δεν υπάρχει περίπτωση να απογοητευτείς απο κρατήσεις και κλείσιμο εισιτηρίων μέσω internet.μην ακούς τι λένε οι κινδυνολόγοι...ειναι ο νέος τρόπος συναλλαγών και πρέπει να συμβιβαστούμε με αυτό.προσωπικά με έχει ξεκουράσει πολύ,προσέχω απλώς ορισμένα πραγματάκια όπως την εγκυρότητα του site που είναι το πιο βασικό! δυστυχώς άν δεν "συμορφοθούμε" με τα νέα δεδομένα θα μείνομε αρκετά πίσω,τρέχοντας σε πρακτορεία και αφημένοι στου καθενός την διάθεση...
αν το κάνεις μιά φορά θα σου αρέσει και πίστεψέ με,θα σου λύσει τα χέρια.
θα σου πώ ένα μονάχα σύμβολο που ειναι στάνταρ για την εγκυρότητα του site.στον υπολογιστή σου άν δείς ένα χρυσαφί λουκέτο κάτω δεξιά,δώσε την κάρτα σου χωρίς κανένα πρόβλημα...αυτά,και οτι απορίες έχεις θα τις κοιτάζομε όλοι μαζί..εξάλου και μείς τελευταία επιδοθήκαμε σε αυτό το σπόρ !!
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
wotan1975
εγω μεχρι τωρα εχω οργανοσει μονη μου τα ταξιδια που εχω παει λιθουανια-πολωνια-τσεχια και το τελευατοιο στο λονδινο.ολες τις πληροφοριες που χρειαστηκα τις βρηκα στο ιντερνετ με λιγο παραπονο ψαξιμο!
τα ξενοδοχεια μου τα εκλεισα μεσω του booking.com και το εμπιστευομαι απολυτα πλεον.
χρησιμοποιησα παντου πιστωτικη καρτα και δεν ειχα κανενα προβλημα.
η ζωη μου εγινε απλα πιο ευκολη ειδικα στο λονδινο γιατι δεν χρειαστηκε να περιμενω σε καμια ουρα,ακομα και το θεατρο που παρακολουθησαμε το ειχαμε κλεισει απο το ιντερνετ!
και το πιο βασικο???ολα τα εισητηρια που ειχαμε προπληρωσει ηταν πιο φτηνα παρα να πηγαιναμε εκει,οποτε γλυτωσαμε και λεφτα!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγω τα 2 τελευταια hostel που εκλεισα τα πληρωσα μεσω paypal,και αν κοιταξεις σε ενα απο τα μεγαλυτερα δικτυα hostel,το γνωστο Hostels & Youth Hostels Worldwide - Online Bookings στους τροπους πληρωμης συμπεριλαμβανεται και το Paypal..Επισης επειδη κανω πολλες αγορες απο ιντερνετ,σε Ελλαδα και εξωτερικο,εχω παρατηρησει τον τελευταιο καιρο πως διαφοροι τετοιοι τροποι πληρωμης ειναι διαθεσιμοι και σε Ελληνικα site,πχ χθες πηρα ενα μπλουζακι travelstoritiko με πληρωμη μεσω Paypal!Γενικα ειναι χρησιμο να το ξερει καποιος..
Προφανώς βέβαια εξόφλησες όλο το ποσό, έτσι δεν είναι; Εγώ αναφέρθηκα στο κομμάτι της εγγύησης όπου δίνεις την πιστωτική σου κάρτα μεν, αλλά η εξόφληση γίνεται με μετρητά στο ξενοδοχείο.

Σαφώς και είναι ένας από τους πιο διαδεδομένους και ασφαλείς τρόπους πληρωμής το paypal. ;)

FAMEK for ever... Να φύγεις FAMEK μου αφού υπάρχει πρόβλημα δικαίωσης... άκου εκεί να μην δικαιώνεσαι... Ο αγώνας τώρα δικαιώνετε!!!

Για κάτι τέτοια δηλώνω καψούρης με το forum...
:clap::clap::clap:
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Καλα ειμαι ο μονος,οχι μονο που δεν εχει κανει ατομικο ταξιδι αλλα δεν εχει και πιστωτικη καρτα,χαχα?Μου φαινεται οτι θα πρεπει να αναθεωρησω και να βγαλω μια.Και μονο για τα ταξιδια αξιζει!Εχω κανει πλουσια τα πρακτορεια με τα πακετα τους και τα προαιρετικα τους!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.890
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom