Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

alexkat

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Είστε καταπληκτικοί!!! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλους! :D
Θα κοιτάξω τα sites που μου γράψατε. Φοβάμαι μήπως το καθημερινό δίωρο στο τρένο είναι κουραστικό, αλλά από την άλλη δεν μπορείς να τα έχεις όλα!
Μια που φαίνεται ότι είστε γνώστες, τι γνώμη έχετε για το Illford???
 

alexkat

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Α! Να ευχαριστήσω κι όλους όσους μου έχουν στείλει pm αλλά δυστυχώς μέχρι να φτάσω τα 20 μηνύματα δεν μπορώ να στείλω pm:(
 

alexkat

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Ευχαριστω πολυ!:D
Ποτε θελεις να πας? Το εψαχνα κι εγω προσφατα, δε το βρισκω απιθανο εκτος κι αν μου πεις οτι φευγεις την αλλη βδομαδα :bleh:
Όχι, δεν φεύγω την άλλη εβδομάδα. Σκεφτόμουνα για 29/12-5/1 (δύσκολη περίοδος), το γνωρίζω!!! Πολλά από τα οικονομικά δεν έχουν δωμάτια και φαίνεται να είναι πιο εύκολο μετά τις 4/1 που δεν με εξυπηρετεί.
Μήπως να το αφήσω για τώρα και να το οργανώσω για το Πάσχα;;;
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Aν δεν εχει κλεισει ακομα εισητηρια τοτε μαλλον να το αφησεις για τοτε! Πρεπει να υπολογιζεις 250 ευρω για αεροπορικα και πολλα για διαμονη στο κεντρο, και το πιο τελευταιο ξενοδοχειο επειδη ειναι καπως κεντρικα εκεινη τη περιοδο ειναι πανακριβο...
Το πασχα των καθολικων αν δε κανω λαθος συμπιπτει με το δικο μας, οποτε και παλι ακριβα θα'ναι αλλα οσο να'ναι ειναι πιο αργα, εχεις ελπιδες να βρεις κατι οικονομικοτερο. Μπορει να μην εχει λαμπακια και δεντρακια αλλα θα'χει καλυτερο καιρο για περπατημα... :)
 

alexkat

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κλείσει ακόμα τα αεροπορικά. Με easy jet τα βρήκα 202?
Σκεφτόμουνα να βρω πρώτα ξενοδοχείο στην τιμή που θέλω περίπου και να τα κλείσω εκ του ασφαλούς.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
μαλλον εχουν ανεβει απο τοτε που τα ειδες εσυ...τα ειδα πριν λιγο.και ειναι παραπανω, γυρω στα 250.
 

pete_doherty

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας και απο εμενα,μιας και ειναι η πρωτη φορα που γραφω.Διαβασα και τις 47 σελιδες με τα posts σας,τα οποια βρηκα παρα πολυ κατατοπιστικα για το Λονδινο,το οποιο θα επισκεφτω την επομενη εβδομαδα για πρωτη φορα στη ζωη μου!
Ωστοσο,εχω καποια ερωτηματα!
1)Με συναλλαγμα τι παιζει?Να μην παρω καθολου μετρητα Ευρω μαζι μου αλλα να τα εχω στην καρτα και να κανω αναληψεις?
2)Ξερετε καποια συγκεκριμενη Pub η Bar η ακομα καλυτερα Μουσικη σκηνη με Live μουσικη να προτεινετε στο κεντρο?
3)Θα μενω κοντα στη σταση Earls court.Τι λεει προς τα εκει?:)
4)Εγκληματικοτητα γενικα στο κεντρο?Ισχυει?Η ειναι γραφικοι αυτοι που τα λενε και πρεπει απλως να εισαι γενικα προσεκτικος?Σε σχεση με την Αθηνα δηλαδη?

Ευχαριστω και συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις!!!
Ε?Δε βλεπω απαντησεις...χαχα:bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ε?Δε βλεπω απαντησεις...χαχα:bleh:
1)οχι μετρητα , μονο αναληψεις απο ΑΤΜ
2)Live μουσικη στο 100 club στην Oxford! Εχω χρονια να παω ομως και δεν ξερω τι παιζει τωρα..
The 100 club - London's Premier Music Venue
3)Αν και εγω δεν το προτιμω , παρολα αυτα εχει το κοινο του.Μια χαρα ειναι σαν τοποθεσια
4)Δεν υπαρχει τπτ επικυνδυνο στην πολη ελεος!
Ειναι δυνατον να φοβασαι με αυτο το nickname??:haha:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.701
1)οχι μετρητα , μονο αναληψεις απο ΑΤΜ
2)Live μουσικη στο 100 club στην Oxford! Εχω χρονια να παω ομως και δεν ξερω τι παιζει τωρα..
The 100 club - London's Premier Music Venue
3)Αν και εγω δεν το προτιμω , παρολα αυτα εχει το κοινο του.Μια χαρα ειναι σαν τοποθεσια
4)Δεν υπαρχει τπτ επικυνδυνο στην πολη ελεος!
Ειναι δυνατον να φοβασαι με αυτο το nickname??:haha:
Τίποτε επικίνδυνο εκτός αν επισκεφθεί περιοχές γύρω από το Canary Wharf και Customs. Με το Elephant τι γίνεται? έχω καιρό ν'ακούσω.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Θα ηθελα να ρωτησω, στη little venice ποιες μερες και τι ωρες περιπου μπορει κανεις να κανει βολτα με καποιο πλοιαριο? ποσο περιπου κοστιζει και που σε πηγαινει?
 

kristy

Member
Μηνύματα
70
Likes
19
Γεια σας!ειμαι καινουργια εδω και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια !
την παρασκευη φευγω λονδινο και ειναι η πρωτη φορα που κλεινω για εξωτερικο μονη μου χωρις προγραμμα.θα μεινω στο gatwick και ουσιαστικα θα εχω 2 μερες ολοκληρες για εξορμησεις.τι με συμβουλευεται να κανω?που να παω?η αποσταση ειναι μεγαλη για λονδινο?θα προλαβω να δω αρκετα αξιοθεατα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.509
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom