Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Peace on earth βρε αγορια !!!
Οταν βρω λιγο χρονο θα συνεχισω με Shoreditch και Bethnal Green


Y.Γ . Ειμαι γω ευαισθητη ? :shock:
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Τί εννοείς μ'αυτό?
Μην στέκεσαι σε αυτό:
εδώ είναι η χωματερή του Λονδίνου!
αλλά σε αυτό
από άποψης προσβασιμότητας και εύκολου retrieve,
κάθε σελίδα από τις 150 του θέματος, αναλύει και εμβαθύνει σε διαφορετικά aspects της πόλης. Έγινε μια προσπάθεια από τους mods να ομαδοποιηθούν λίγο τα δεδομένα με αυτό εδώ:
http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/42979-oyster-card-%EB%EF%ED%E4%E9%ED%EF.html
αλλά και πάλι, υπάρχει εμμονή με αυτό το ανάκατο θέμα
 

nikos bad

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Παιδιά αν είχα την επιλογή για Gatwick ή Luton τι θα μου προτείνατε απο θέμα ευκολίας πρόσβασης και οικονομίας;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέπα, ξέρει κανείς τι ώρα κλείνουν τα μαγαζιά τις μέρες των γιορτών 27 ή 28 ας πούμε?
Ποια μαγαζια; 5-6 και καποια πολυκαταστηματα γυρω στις 8, οπως και σε καποια εμπορικα κεντρα μπορεις να βρεις και πιο αργα ανοιχτα καποια μαγαζια.
Σουπερμαρκετ εχει και 24ωρα.

Σε γενικες γραμμες τις συνηθισμενες ωρες που κλεινουν ολο το ετος. Λιγα αλλαζουν ωραριο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
aggelikiio said:
Καλησπέπα, ξέρει κανείς τι ώρα κλείνουν τα μαγαζιά τις μέρες των γιορτών 27 ή 28 ας πούμε?
Τα εμπορικά εννοείς ;
γύρω στις 9 αλλα αρκετά κλείνουν και αργότερα απο τις 10

Μετά είδα trip !
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.094
Τι λέτε για την οδική συμπεριφορά των κατοίκων του Λονδίνου?Βαίνει χειρότερη με τα χρόνια ή εμένα μου φαίνεται?Την τελευταία φορά που πηγα οι οδηγοί δεν έδιναν και τόση προσοχή στους πεζούς όπως παλιά.Έκανα τη σύγκριση με τις Βρυξέλλες που κοκκάλωναν μόλις έβλεπαν πεζό,ακόμα κι όταν δεν παιρνούσε από τη διάβαση,αλλά από όπου να 'ναι.Στεναχωρέθηκα για το αγαπημένο Λονδίνο.:xmas_sad: Έχει κανείς παρόμοια εντύπωση?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.971
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τι λέτε για την οδική συμπεριφορά των κατοίκων του Λονδίνου?Βαίνει χειρότερη με τα χρόνια ή εμένα μου φαίνεται?Την τελευταία φορά που πηγα οι οδηγοί δεν έδιναν και τόση προσοχή στους πεζούς όπως παλιά.Έκανα τη σύγκριση με τις Βρυξέλλες που κοκκάλωναν μόλις έβλεπαν πεζό,ακόμα κι όταν δεν παιρνούσε από τη διάβαση,αλλά από όπου να 'ναι.Στεναχωρέθηκα για το αγαπημένο Λονδίνο.:xmas_sad: Έχει κανείς παρόμοια εντύπωση?
Δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω. Ούτε για το Λονδίνο, ούτε για τις Βρυξέλλες (οι οποίες είναι μεν καλύτερα από δω, αλλά σε χειρότερη κατάσταση από οποιαδήποτε άλλη μεγάλη πόλη στη Βόρεια Ευρώπη).
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.094
Δεν ισχύει τίποτα από τα παραπάνω. Ούτε για το Λονδίνο, ούτε για τις Βρυξέλλες (οι οποίες είναι μεν καλύτερα από δω, αλλά σε χειρότερη κατάσταση από οποιαδήποτε άλλη μεγάλη πόλη στη Βόρεια Ευρώπη).

Α,τότε έπεσα σε πολύ ευγενικούς οδηγούς στις Βρυξέλλες.Γιατί και τις 4 μέρες,όπου περπατούσαμε και γύρω στις 8-10 ώρες τη μέρα-δεν το λες και λίγο-σταματούσαν αμέσως τα αυτοκίνητα και μας έκαναν και νεύμα να περάσουμε.Από ότι είδα βέβαια,έτσι έκαναν σε όλους τους περαστικούς.Εσύ σε ποιές πόλεις στη Βόρεια Ευρώπη λες ότι έχουν καλύτερη οδική συμπεριφορά από τις Βρυξέλλες?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.971
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εσύ σε ποιές πόλεις στη Βόρεια Ευρώπη λες ότι έχουν καλύτερη οδική συμπεριφορά από τις Βρυξέλλες?
Σε όλες.... Και ανάμεσα σ' αυτές είναι και το Λονδίνο, για να επιστρέψουμε στο θέμα μας.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Κάποια φορά που θα έχω χρόνο και θα είμαι ξεκούραστη, θυμήστε μου να σας γράψω τους 10 +1 λόγους για τους οποίους σιχαίνομαι το Covent Garden
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom