Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
κλαίω γιατί δεν έχει φθηνά ξενοδοχεία,
για πες μου για το Sidney τίποτα? (αρχίζω και ενθουσιάζομαι σιγά σιγα) σε 2 μήνες θα πάω εκεί,
ποσο μακρυά είναι απ το Μπικ Μπέν??
με τα ποδια ενα 20λεπτακι! με το λεωφορειο 10-15...
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εχω βρει μερικα ενδεικτικα το απολλο και new dawn που ειναι σχετικα κοντα στο κεντρο και κοντα σε σταθμους μετρο με σχετικα καλα χρηματα αλλα το θεμα ειναι να ειναι αξιοπρεπη μην πεσω σε καμια τρωγλη,γι αυτο ρωτησα αν καποιος φιλος μπορει να προτεινει κατι η αν καποιος εχει μεινει σε ενα απο αυτα τα δυο να βοηθησει
Δες το http://www.travelodge.co.uk/hotels/421/London-Central-Waterloo-hotel
Έβαλα τις ημερομηνίες που θέλεις και το βγάζει 300 ευρώ.
 

panagiotis3

Member
Μηνύματα
48
Likes
10
καλησπερα παιδια...ηθελα να ρωτησω για τα κουπονια που θα βγαλω απο http://www.daysoutguide.co.uk/ μονο τα εκτυπωνω και παω οποτε θελω..?η πρεπει να βαλω ημερομηνια..??επισεις θα βγαλω 2 αντιγραφα η ενα.?
υ.γ ποια ειναι τα καλυτερα αξιοθεατα που πρεπει να εκμεταλευτω στο 2for1 ..??
Ευχαριστωωωω..!!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
καλησπερα παιδια...ηθελα να ρωτησω για τα κουπονια που θα βγαλω απο http://www.daysoutguide.co.uk/ μονο τα εκτυπωνω και παω οποτε θελω..?η πρεπει να βαλω ημερομηνια..??επισεις θα βγαλω 2 αντιγραφα η ενα.?
υ.γ ποια ειναι τα καλυτερα αξιοθεατα που πρεπει να εκμεταλευτω στο 2for1 ..??
Ευχαριστωωωω..!!
Βάζεις ημερομηνία αλλά είναι ενδεικτική, δε χρειάζεται να πας τη μέρα που δήλωσες στο κουπόνι. Πρέπει ομως να 'χεις εισητήριο τρένου την ημέρα που θα πας (ή ενεργή travelcard). Ένα κουπόνι ανά δύο άτομα χρειάζεσαι.. Ποιά είναι τα καλύτερα αξιοθέατα θα το κρίνεις εσύ ανάλογα με τα ενδιαφέροντά σου. Στο site λέει όλα όσα περιλαμβάνονται. Εμείς π.χ. πέρσι πήγαμε στο London Tower, στο μουσείο κέρινων και στο γήπεδο της chelsea, αλλά στη προσφορά ήταν και το london eye και ο St Paul Cathedral και πολλά άλλα..

Δες το http://www.travelodge.co.uk/hotels/421/London-Central-Waterloo-hotel
Έβαλα τις ημερομηνίες που θέλεις και το βγάζει 300 ευρώ.
Σοφία μαζί δε το συζητάγαμε για το ξενοδοχείο; Που σου έλεγα ότι δεν είχαμε καταλάβει πόσους οροφους είχε όταν πήγαμε; Πόσους είχε τελικά; 5; Χαίρομαι που έμεινες ευχαριστημένη! Θέλω να ξαναπάω φέτος και πάλι στην ίδια αλυσίδα θα μείνω, αλλά μάλλον σε άλλο που να έχει και air condition γιατί καλοκαίρι δε θα παλεύεται..
 

andreas123

Member
Μηνύματα
13
Likes
4
Δες το http://www.travelodge.co.uk/hotels/421/London-Central-Waterloo-hotel
Έβαλα τις ημερομηνίες που θέλεις και το βγάζει 300 ευρώ.
εχεις μεινει?μου το προτεινεις?προσπαθω να το βρω απο 2 συγκεκριμενες ιστοσελιδες αλλα δεν μου το βγαζει.
εχει μεινει κανεις σε ενα απο αυτα ?
Central Park Wilberforce
New Pembury
Travelodge Farringdon
Somerset
Corbigoe

 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Βάζεις ημερομηνία αλλά είναι ενδεικτική, δε χρειάζεται να πας τη μέρα που δήλωσες στο κουπόνι. Πρέπει ομως να 'χεις εισητήριο τρένου την ημέρα που θα πας (ή ενεργή travelcard). Ένα κουπόνι ανά δύο άτομα χρειάζεσαι.. Ποιά είναι τα καλύτερα αξιοθέατα θα το κρίνεις εσύ ανάλογα με τα ενδιαφέροντά σου. Στο site λέει όλα όσα περιλαμβάνονται. Εμείς π.χ. πέρσι πήγαμε στο London Tower, στο μουσείο κέρινων και στο γήπεδο της chelsea, αλλά στη προσφορά ήταν και το london eye και ο St Paul Cathedral και πολλά άλλα..


Σοφία μαζί δε το συζητάγαμε για το ξενοδοχείο; Που σου έλεγα ότι δεν είχαμε καταλάβει πόσους οροφους είχε όταν πήγαμε; Πόσους είχε τελικά; 5; Χαίρομαι που έμεινες ευχαριστημένη! Θέλω να ξαναπάω φέτος και πάλι στην ίδια αλυσίδα θα μείνω, αλλά μάλλον σε άλλο που να έχει και air condition γιατί καλοκαίρι δε θα παλεύεται..
Ναι, μαζί το συζητούσαμε!Λοιπόν οι όροφοι είναι 4 αλλά κάθε όροφο τον έχουνε χωρισμένο σε 2 τμήματα.Δλδ στον 1ο όροφο είναι 1+2,στον 2ο 3+4,στον 3ο 5+6 και στον 4ο 7+8.Η απορία επιτέλους λύθηκε!Εμείς ζητήσαμε να μας βάλουν στον 8ο και βλέπαμε το London Eye!Περάσαμε Φ-Α-Ν-Τ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Α!! Εύχομαι σύντομα να μπορέσω να φτιάξω την ιστορία μου!
 
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
εχεις μεινει?μου το προτεινεις?προσπαθω να το βρω απο 2 συγκεκριμενες ιστοσελιδες αλλα δεν μου το βγαζει.
εχει μεινει κανεις σε ενα απο αυτα ?
Central Park Wilberforce
New Pembury
Travelodge Farringdon
Somerset
Corbigoe
Έμεινα τα Χριστούγεννα και στο προτείνω ανεπιφύλαχτα!Ξαναδοκίμασε.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Δες το http://www.travelodge.co.uk/hotels/421/London-Central-Waterloo-hotel
Έβαλα τις ημερομηνίες που θέλεις και το βγάζει 300 ευρώ.
Ναι, μαζί το συζητούσαμε!Λοιπόν οι όροφοι είναι 4 αλλά κάθε όροφο τον έχουνε χωρισμένο σε 2 τμήματα.Δλδ στον 1ο όροφο είναι 1+2,στον 2ο 3+4,στον 3ο 5+6 και στον 4ο 7+8.Η απορία επιτέλους λύθηκε!Εμείς ζητήσαμε να μας βάλουν στον 8ο και βλέπαμε το London Eye!Περάσαμε Φ-Α-Ν-Τ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Α!! Εύχομαι σύντομα να μπορέσω να φτιάξω την ιστορία μου!
A γιαυτό διάβαζα πριν κλείσω ότι απ'τον 8ο εχει θέα στο london eye! Εμείς είμασταν στον πρώτο οπότε no θέα αλλά με 29 pounds δεν είχαμε τέτοιες απαιτήσεις! Air condition βάλανε φέτος; Το ψάχνω να ξαναπάω το καλοκαίρι και είμαι ανάμεσα σε αυτό και σε ένα άλλο travelodge στο vauxhall (50-60 λίρες έχει το τρίκλινο οπότε μια χαρά). Περιμένω την ιστορία σου! Λονδίνο και να μη πέρασες φανταστικά είναι δύσκολο!!
 

Jobous

Member
Μηνύματα
83
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Κάτι σχετικό με τα travelodge. Όλα τα δωμάτια είναι με διπλό κρεβάτι ή υπάρχουν και με 2 μονά?? Το μόνο που βλέπω είναι family room με καναπέ για 2ο κρεβάτι.
 
Last edited:
Μηνύματα
134
Likes
208
Επόμενο Ταξίδι
everywhere!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπερα παιδια...ηθελα να ρωτησω για τα κουπονια που θα βγαλω απο http://www.daysoutguide.co.uk/ μονο τα εκτυπωνω και παω οποτε θελω..?η πρεπει να βαλω ημερομηνια..??επισεις θα βγαλω 2 αντιγραφα η ενα.?
υ.γ ποια ειναι τα καλυτερα αξιοθεατα που πρεπει να εκμεταλευτω στο 2for1 ..??
Ευχαριστωωωω..!!
Η προσφορά 2for1 σου δίνει πολλές επιλογές.
A γιαυτό διάβαζα πριν κλείσω ότι απ'τον 8ο εχει θέα στο london eye! Εμείς είμασταν στον πρώτο οπότε no θέα αλλά με 29 pounds δεν είχαμε τέτοιες απαιτήσεις! Air condition βάλανε φέτος; Το ψάχνω να ξαναπάω το καλοκαίρι και είμαι ανάμεσα σε αυτό και σε ένα άλλο travelodge στο vauxhall (50-60 λίρες έχει το τρίκλινο οπότε μια χαρά). Περιμένω την ιστορία σου! Λονδίνο και να μη πέρασες φανταστικά είναι δύσκολο!!
Μου λείπει πολύ η θέα από το δωμάτιο...Και το Λονδίνο γενικότερα!:cry:Δε βάλανε air condition..οπότε για καλοκαίρι είναι λίγο δύσκολο να μείνεις.Πήγαμε και στα Sainbury's!Τέλεια ήταν!Ακόμα έχω κουτιά με μπισκότα!:p
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
α που να πηγαινες και στα tesco! Υπεροχα θα περναγες, να το προγραμματισεις οπωσδηποτε την επομενη φορα!! (.. εμ, δεν αντεξα ο ανθρωπος...)
 

joan1980

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Ουφφφ επιτελους τις τελειωσα και τις 167 σελιδες! Σημαντικες πληροφοριες και μου λυθηκαν πολλες αποριες. Το Λονδινο παιζει να ειναι η πρωτη πολη που εχω ξοδεψει τοσες εργατοωρες διαβασματος για το πως θα κινηθω και τι θα πρωτοδω αλλα anyway.
Eγω παω για 4η φορα Λονδινο(σαν ταξιδιωτρια ομως ουσιαστικα 1η) μεσα Μαρτιου (9-14 Κυριακη με Παρασκευη) και θελω να σας πω που κατεληξα να μου πειτε αν κανω καπου λαθος.Θα πεταξω με British Airways και αν δεν κανω λαθος καπου διαβασα προσγειωνονται στο terminal 5 σωστα;
Θα μενω στην περιοχη που ειναι η Tate Modern κοντα στο μετρο Southwark. Aποφασισα να βγαλω μια 1 day off peak 1-6 zones travelcard για να κινηθω την Κυριακη που θα ερθω απο το Heathrow και την Δευτερα να βγαλω στο Waterloo station μια 7 day travelcard για να εχω και την προσφορα 2for1.
Απο mainstream αξιοθεατα εχω καποια στο μυαλο μου αλλα ακομα το σκεφτομαι το προγραμμα γιατι δεν θελω να ειναι μονο μουσεια μου αρεσουν οι βολτες, τα παρκα, οι αγορες και το ωραιο φαγητο και ποτο οποτε οταν καταληξω θα ζητησω τη γνωμη σας για το αν βγαινει χρονικα.
Αυτο που δεν εχω πολυξεδιαλυνει στο μυαλο απο το ολο διαβασμα ειναι τα Docklands το Greenwitch και πως φτανω σε αυτα και τι χρονο θα μου παρουν να τα επισκεφτω.
Επισης Κυριακη που φτανω ποια αγορα θα ειναι ωραιο να επισκεφτω;
Στα περι φαγητου εχει ακουσει κανεις για τα Pre A Manger ειναι καλα;
Τελος έχει παει κανεις στο The Botanist στο Chelsea μου ειπαν καλα λογια αλλα παντα καθε σχολιο ειναι καλοδεχουμενο.
Αυτα για αρχη οποια απαντηση θα ηταν πολυτιμη για μενα. Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom