Γενικά Οδηγός: Υγρά στη χειραποσκευή

eva@travel

Member
Μηνύματα
52
Likes
9
Οι χιονόμπαλες με τίποτα δεν είναι πάνω από 100 ml.Αν την πάρεις, να σου κάνουν καλή συσκευασία γιατί σπάνε εύκολα.
.
Αλήθεια; Δεν το γνώριζα!
Και εγώ τώρα το έμαθα ψάχνοντας! Θέλω πολύ μια αλλά με τους κακονισμούς που βρήκα περί χειραποσκευής φοβάμαι μην πεταχτεί (ακόμη και η κάτω των 100ml). Θα ρωτήσω και στο αεροδρόμιο κατά την αναχώρηση μήπως εκείνοι μου πουν τι παίζει.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Και εγώ τώρα το έμαθα ψάχνοντας! Θέλω πολύ μια αλλά με τους κακονισμούς που βρήκα περί χειραποσκευής φοβάμαι μην πεταχτεί (ακόμη και η κάτω των 100ml). Θα ρωτήσω και στο αεροδρόμιο κατά την αναχώρηση μήπως εκείνοι μου πουν τι παίζει.
Ισχύει ό,τι ισχύει για όλα τα υπόλοιπα υγρά. Ρώτα και στο αεροδρόμιο να σου φύγει η αμφιβολία.
 

eva@travel

Member
Μηνύματα
52
Likes
9
@Earth Citizen Λοιπόν ρώτησα πριν στο live chat της ryanair και μου είπαν ότι εάν η μπάλα είναι γυάλινη απαγορεύεται να μπει στη χειραποσκευή ακόμη και αν είναι μικρότερη των 100ml και πάει στις παραδοτέες αποσκευές (που εγώ δεν έχω) γιατί υπάρχει κίνδυνος να σπάσει. Αν είναι πλαστική η σφαίρα μπορώ να την πάρω κανονικά πάνω στο ειδικό σακουλάκι με τα υπόλοιπα υγρά λένε! Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το γιατί αφού αρώματα και άλλα υγρά τα δέχονται σε γυάλινα μπουκαλάκια. Θα το ρισκάρω. Θα πάρω μια μικρή και θα παρακαλέσω κανένα πατριωτάκι που θα έχει παραδοτέα αποσκευή να τη χώσει στη δικιά του.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.116
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
@Earth Citizen Λοιπόν ρώτησα πριν στο live chat της ryanair και μου είπαν ότι εάν η μπάλα είναι γυάλινη απαγορεύεται να μπει στη χειραποσκευή ακόμη και αν είναι μικρότερη των 100ml και πάει στις παραδοτέες αποσκευές (που εγώ δεν έχω) γιατί υπάρχει κίνδυνος να σπάσει. Αν είναι πλαστική η σφαίρα μπορώ να την πάρω κανονικά πάνω στο ειδικό σακουλάκι με τα υπόλοιπα υγρά λένε! Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω το γιατί αφού αρώματα και άλλα υγρά τα δέχονται σε γυάλινα μπουκαλάκια. Θα το ρισκάρω. Θα πάρω μια μικρή και θα παρακαλέσω κανένα πατριωτάκι που θα έχει παραδοτέα αποσκευή να τη χώσει στη δικιά του.
Το θέμα δεν είναι τι λέει η Ryan, αλλά ο έλεγχος του αεροδρομίου.! Eκεί θα σου την πάρουν αν είναι ανω των 100ml...

Πάρε μία μικρούλα και θα την περάσεις :)
 

zaxaki

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Γεια σας παιδιά και από μένα, ήθελα να ρωτήσω αν στα υγρά εμπεριέχονται και τα υγρά μαντηλάκια καθαρισμού
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Γεια σας παιδιά και από μένα, ήθελα να ρωτήσω αν στα υγρά εμπεριέχονται και τα υγρά μαντηλάκια καθαρισμού
Τα υγρα μαντηλακια επιτρεπονται
 

Eirini.78

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Προς τις κύριες της παρέας...
Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να πάρω μαζί μου στο αεροπλάνο το ισιωτικο μαλλιών steampod? (Γεμίζει με νερό)
 

Aorati_Pligi

Member
Μηνύματα
13
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Φινλανδία
Προς τις κύριες της παρέας...
Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να πάρω μαζί μου στο αεροπλάνο το ισιωτικο μαλλιών steampod? (Γεμίζει με νερό)
Θα το πάρεις κανονικά απλά χωρίς νερό. Δεν υπάρχει θέμα
 

EviTsakalidu

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους.
Σε λίγες μέρες, θα πραγματοποιηθεί η πτήση μου προς Ελλάδα και , παρόλο που έχω ταξιδέψει αρκετές φορές , έχω αγχωθεί για το θέμα περί υγρών σε χειραποσκευή.
Λοιπόν, θα ήθελα να μάθω αν παίζει ρόλο η ποσότητα των αντικειμένων που θα έχω στο πλαστικό σακουλάκι με zip . Τα περισσότερα πράγματά μου είναι μικροπράγματα (το πολύ 10ml) και έχω ακούσει πως περιορίζονται στα 10 τεμάχια. Βέβαια, έχω ακούσει ότι όσα χωράει το σακουλάκι μπορούμε να πάρουμε, φυσικά χωρίς να υπερβούμε το ένα λίτρο και η κάθε συσκευασία να μην ξεπερνά τα 100 ml. Παρακαλώ , δώστε μου τα φώτα σας!!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εντάξει την ξέρω την απάντηση, αλλά μήήήήπως και...
Προφιτερόλ από τον έλεγχο δεν μπορούμε να περάσουμε, ε; :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom