Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Μια ανόητη ερώτηση: Γιατί ενώ θέλω να κάνω check-in βάζοντας National ID Card δεν μου εμφανίζει το πεδίο του expired date, ενώ όταν απλά δεν επιλέξω τίποτα και το αφήσω στο please select μου επιλέγει το Date of Expiry; Και στο πεδίο Country of Issue τι επιλέγουμε; Δεν ξέρω γιατί κόλλησα....Μη βαράτε!
 

DixIt

Member
Μηνύματα
43
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
"Για το διαβατήριο βάζουμε την ημερομηνία λήξεως του, όπως γράφει εκεί, για τις Ελληνικές Ταυτότητες βάζουμε 5 χρόνια μπροστά από τότε που πετάμε."
Όσο για χώρα, αν έχει εκδοθεί Ελλάδα,Ελλάδα βάζεις. Αν όχι, την αντίστοιχη.
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά και πάλι έχω απορία. Τις προηγούμενες φορές στο check-in όταν τσέκαρα το κουτάκι National ID μου έβγαζε κατευθείαν Date of Expiry. Τώρα δεν το βγάζει. Μήπως ανακάλυψαν ότι οι ελληνικές ταυτότητες δεν έχουν ημερομηνία λήξης (δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο θέμα!! προς θεού). Σ' αυτή την περίπτωση τι να κάνω. Να το αφήσω ως έχει "please select" και να γράψω τις expire date 5 χρόνια μετά, ή να τσεκάρω το ID Nationality που δεν έχει Expire Date; Ευχαριστώ και πάλι!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Βρε βαλε οτι ληγει 15 χρονια μετα οπως λεει το site της αστυνομιας και ξεμπερδευεις.
 

sofoclacos

Member
Μηνύματα
65
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΣ

Ξέρω ότι γίνομαι ενοχλητικός, αλλά το ερώτημά μου είναι το εξής: Επιλέγοντας στη θέση National ID δεν μου εμφανίζει την ημερομηνία λήξης. Επιλέγοντας στη θέση Passport μου εμφανίζει την ημερομηνία λήξης. Θέλω να ρωτήσω. Εγώ τόσον καιρό επιλέγοντας National ID μου εμφάνιζε Date of Expiry. Τώρα τι να κάνω; Συγνώμη και πάλι!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μπορεί να κατάλαβαν ότι οι Ελληνικές ταυτότητες δε λήγουν ποτέ, και να το καταργήσαν
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Με το γραμμα Φ τι γινεται τελικα...μα βαλω F στα στοιχεια ταυτοτητας?πρεπει αν κλεισω σημερα και δεν εχω καταληξει
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Με το γραμμα Φ τι γινεται τελικα...μα βαλω F στα στοιχεια ταυτοτητας?πρεπει αν κλεισω σημερα και δεν εχω καταληξει
Eχουμε πει εκατοντάδες φορες ότι περνάει τo Φ !! γράψτε Φ και μην αγχώνεστε!!! :)
φιλικά :haha::haha:
 
Μηνύματα
76
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α-ΚΑΝΑΔΑΣ
Το θέμα με την ημερομηνία λήξης των ταυτοτήτων ΔΕΝ πρέπει να ισχύει πλέον διότι κατάλαβαν - διαπίστωσαν ότι οι Ελληνικές ταυτότητες δεν έχουν ημερομηνία λήξης.....Εγώ αυτό καταλαβαίνω εφόσον όταν επιλέγεις National Id δεν βγάζει πλέον το πινακάκι .....οπότε δεν υφίσταται το 5 ή 15 χρόνια μετά....αφού ΔΕΝ στο ζητάει πουθενά.Αντιθέτως όταν επιλέγεις άλλη εθνικότητα στο ζητάει....ενώ στην Ελλάδα οχι
 

kostask1

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
καλησπέρα καλώς σας βρήκα, καλό μήνα για εσάς κακό μήνα για εμένα...
αν κάποιος ξέρει και μπορεί να απαντήσει στα ερωτήματα μου γιατί είμαι ένα βήμα πριν το εγκεφαλικό..
σήμερα το πρωί πήγα να κλείσω 2 εισιτήρια με ryanair για θεσ/νικη-ρωμη-θεσ/νικη και δεν ξέρω πως(και ειλικρινά σας μιλάω το διπλοτσέκαρα) μου έκανε κράτηση για ρωμη-θεσ/νικη-ρωμη...
τα εισιτήρια κόστισαν 240€
για να κάνω την αλλαγή ήθελε άλλα 140€(120€ για την αλλαγη και τα υπόλοιπα για την διαφορά )
-μπορώ να κάνω ακύρωση τελείως όμως τις κρατήσεις και να πάρω τα χρήματα μου πίσω???
-στην περίπτωση που δεν πετάξει παίρνω πίσω τα χρήματα???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom