Πολωνία Οδικώς στην Κρακοβία (?)

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Λοιπόν, το πρόγραμμα μπορεί να είναι ως εξής:

Τρίκαλα - Βελιγράδι 818km διανυκτέρευση

Βελιγράδι - Μπρατισλάβα 560km διανυκτέρευση

Μπρατισλάβα - Κρακοβία 462km 3 διανυκτερεύσεις

Κρακοβία - Βουδαπέστη 661km διανυκτέρευση

Βουδαπέστη - Νις 610km διανυκτέρευση

Νις - Τρίκαλα 596km


Έτσι βλέπω και 2-3 πόλεις ενδιάμεσα που θα ήθελα να δω. Παρατηρήσεις-Συμβουλές πάντα δεκτές!
μια χαρα ειναι. Ανετα μπορεις να το κανεις. Να υπολογισεις μονο τις καθυστερησεις στα συνορα. Εγω περυσι εκανα 2-3 ωρες για να περασω σερβια - ουγγαρια.
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
γιατι δε σταματας κ πραγα? κανεις μια μικρη παρακαμψη βεβαια...για να μην σκεφτεσαι βενζινη ομως κτλ θα μπορουσες να παρεις καποιο τρενο απο Brno ..ή μπορεις να τη δεις στο γυρισμο...παντως για μια μερα δεν ειναι..δε θα σου κανει η καρδια να φυγεις..!
 

kostasSTi

Member
Μηνύματα
61
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
South Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Σαιτας έχω υπολογίσει ότι θα υπάρχουν διάφορες καθυστερήσεις, γι αυτο θα δεις ότι πέρα απο την πρώτη μέρα, τα υπόλοιπα χιλιόμετρα είναι σχετικά μαζεμένα.

Tinkerbell εχω παει στην Πράγα παλιότερα για μερικές μέρες. Η γυναίκα μου δεν έχει παει, αλλα θέλω να πάμε κάποια στιγμή συγκεκριμένα για την Πράγα, όπως πάμε τώρα Κρακοβια. Όπως πολυ σωστά είπες, δεν είναι για μια μέρα και μάλιστα τόσο στριμωγμενη.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
τι να κάνει η Πραγά μπροστά στην Κρακοβία :Ρ
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Το πρόγραμμά σου βγαίνει.
Το έκανα πέρυσι με τις ίδιες διανυκτερεύσεις (7) από Θεσσαλονίκη.
Τιμισοάρα, Ζακοπάνε, Κρακοβία 3, Μπρατισλάβα, Νοβισαντ.
Φυσικά μη περιμένεις να γνωρίσεις Βελιγράδι και Βουδαπέστη, και να θυμάσαι, πάντα έχει δίπλα στους αυτοκινητόδρομους πρίν τις μεγαλουπόλεις, καλά, φτηνά, καθαρά ξενοδοχεία με πάρκινγκ, καλή αξιολόγηση και με εύκολη πρόσβαση 10-15 λεπτών στο κέντρο της πόλης κι ας είναι σε απόσταση 20-30 km.
Φυσικά, τα επιλέγεις, όταν είναι για να κάνεις μόνο μία διανυκτέρευση και ένα τέτοιο γρήγορο πέρασμα από τα κέντρα....
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Το πρόγραμμά σου βγαίνει.
Το έκανα πέρυσι με τις ίδιες διανυκτερεύσεις (7) από Θεσσαλονίκη.
Τιμισοάρα, Ζακοπάνε, Κρακοβία 3, Μπρατισλάβα, Νοβισαντ.
Φυσικά μη περιμένεις να γνωρίσεις Βελιγράδι και Βουδαπέστη, και να θυμάσαι, πάντα έχει δίπλα στους αυτοκινητόδρομους πρίν τις μεγαλουπόλεις, καλά, φτηνά, καθαρά ξενοδοχεία με πάρκινγκ, καλή αξιολόγηση και με εύκολη πρόσβαση 10-15 λεπτών στο κέντρο της πόλης κι ας είναι σε απόσταση 20-30 km.
Φυσικά, τα επιλέγεις, όταν είναι για να κάνεις μόνο μία διανυκτέρευση και ένα τέτοιο γρήγορο πέρασμα από τα κέντρα....
σωστος για τα ξενοδοχεια πχ βελιγραδι
Booking.com: Hotel Lav, Βελιγράδι, Σερβία - 46 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
επισης αριστο και ασφαλες-
Booking.com: Hotel Prestige, Βελιγράδι, Σερβία - 165 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

kostasSTi

Member
Μηνύματα
61
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
South Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Τη Βουδαπέστη, όπως και την Πράγα αλλά και τη Βιέννη, τις έχω επισκεφτεί παλιότερα (τη δε Βιέννη τρις). Στο επίκεντρο του ταξιδιού είναι η Κρακοβια και η ευρύτερη περιοχή. Το Βέλιγράδι θα το δω αναλυτικότερα κάποια άλλη στιγμή. Ας πούμε ότι μια ματιά στα πεταχτα είναι αυτή που θα βάλει τη φωτιά για το επόμενο ταξιδι. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom