Γενικά Οικονομικότεροι ευρωπαϊκοί προορισμοί;

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Ε, τι εννοώ...ο άνθρωπος θέλει να ξοδέψει 300 ευρώ σύνολο σε 3-4 μέρες. Αν πάει να φάει στο Il Horza ας πούμε (εστιατοριάρα by the way) θα βγει εκτός μπάτζετ. Αλλά το ένα από τα δύο βασικά, η διαμονή (το άλλο είναι τα αεροπορικά), είναι φθηνό και σε καλή ποιότητα και στους 3 προορισμούς.
(ανταποδίδω τις ευχές - προσθέτω και ψυχική ηρεμία!)
Για Μάλτα τα αεροπορικά ακριβούτσικα μου φαίνονται (154 ευρώ το φθηνότερο για Μάρτιο), ψάχνω να βρω κάποια προσφορά με 90-100 ευρώ (όπως αυτές της easyjet ή της aegean κατά περιόδους) ώστε να μου μείνουν άλλα 200 για διαμονή-φαγητό-μετακινήσεις.

Λίγο δύσκολο μου φαίνεται τελικά για αυτό το budget... Αν έμενα βορειότερα θα είχα περισσότερες επιλογές, ενδεχομένως και οδικώς.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Έχει και δυο αργίες μέσα στον Μάρτιο. Ανεβαίνουν τα εισιτήρια.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Αν βρεις φθηνα εισιτηρια για Βαρσοβια,τη συστηνω ανεπιφυλακτα-θα εισαι χαλαρα μεσα στο budget σου.
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Πάνε μια Ρώμη που δεν έχεις πάει..
Επειδη δεν εχω παει δε θα ηθελα να τη δω μεσα σε 3 μερες... Ειναι μεγάλη πολη και δε προλάβω να δω ούτε τα μισα. Την κρατάω για αργότερα σε συνδυασμό με Φλωρεντια, να τους αφιερωσω 9-10 μερες να χορτασω! :) Απωθημένο μεγάλο η Ιταλία γενικα. Τοσκανη, Σιένα, Πίζα, Βενετία, Σικελία... Που να πρωτοπας!

http://www.travelstyle.gr/portal/gr/destination_articles.php?dest_id=&id=14469 για πολλούς από αυτούς μπορείς να βρεις οικονομικά εισιτήρια
Πολυ ενδιαφέρον άρθρο! Thanks!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom