Βιετνάμ Οι χαρές του Νότιου Βιετνάμ

nekoma

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
mpiftex κι εγω μαζι σου.
αναχωρω στις 21/2 απο ροδο για βκκ και στις 22/2 που φτανω,την ιδια μερα φευγω για καμποτζη 2 βδομαδες για να παρω βιζα του βιετναμ απο εκει.ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΒΙΕΤΝΑΜ ξεκινωντας απο σαιγκον και φτανω μεχρι σαπα. τρελο ταξιδακι.....
Εισιτήρια και τέτοια, κόστος διαμονής, που ακριβώς θα πας, εκδρομές που θα κάνεις ?
Πες μας κι'άλλα buddharho !
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Εισιτήρια και τέτοια, κόστος διαμονής, που ακριβώς θα πας, εκδρομές που θα κάνεις ?
Πες μας κι'άλλα buddharho !
nekoma εχω μπροστα μου λιγοτερο απο μηνα.ολλα ακομα ειναι ΑΝΟΙΧΤΑ για το ποια μερη θα επισκευτω για ποση χρονικη διαρκεια εκαστος.
επειδη ειναι διαρκειας 66 ημερων θα ανοιξω σχετικο θεματακι με ττην ταξιδιωτικη ιστορια σε εξεληξη οταν θα κοντευει ο καιρος
 

nekoma

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
nekoma εχω μπροστα μου λιγοτερο απο μηνα.ολλα ακομα ειναι ΑΝΟΙΧΤΑ για το ποια μερη θα επισκευτω για ποση χρονικη διαρκεια εκαστος.
επειδη ειναι διαρκειας 66 ημερων θα ανοιξω σχετικο θεματακι με ττην ταξιδιωτικη ιστορια σε εξεληξη οταν θα κοντευει ο καιρος
Έχουμε και ένα δικό μας άνθρωπο κάτω, Έλληνα στο Βιετνάμ. Θα πας και από εκεί?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Έχουμε και ένα δικό μας άνθρωπο κάτω, Έλληνα στο Βιετνάμ. Θα πας και από εκεί?
Στο Nha Trang είναι, έχει γραφείο ταξιδίων. Γύρω στις 8 ώρες οδικώς (με ΙΧ) από Σαϊγκόν (ίσως και παραπάνω - αναλόγως τις στάσεις). Δύο πτήσεις καθημερινά (αν δεν έχουν αλλάξει τα πράγματα).
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Στο Nha Trang είναι, έχει γραφείο ταξιδίων. Γύρω στις 8 ώρες οδικώς (με ΙΧ) από Σαϊγκόν (ίσως και παραπάνω - αναλόγως τις στάσεις). Δύο πτήσεις καθημερινά (αν δεν έχουν αλλάξει τα πράγματα).
το νια τραγκ ειναι μεσα στα πλανα μου.υπαρxei αεροπορικη ανταποκριση 4 φορες την ημερα με κοστος που ξεκιναει απο 25 ευρω και διαρκεια 55 λεπτα,κατι σαν ροδο-αθηνα(απο την στιγμη που το εχω παρει αποφαση,το εχω ψαξει το θεμα :lol:).
αναφερεσαι στον γιωργο?εαν ναι ειχα ερ8ει πριν καιρο σε επαφη μαζι του και εαν τον επισκευτω,θα ξαναεπικονωνησω μαζι του
 

nekoma

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Στο Nha Trang είναι, έχει γραφείο ταξιδίων. Γύρω στις 8 ώρες οδικώς (με ΙΧ) από Σαϊγκόν (ίσως και παραπάνω - αναλόγως τις στάσεις). Δύο πτήσεις καθημερινά (αν δεν έχουν αλλάξει τα πράγματα).
Διάβασα για κάποιον άλλον που είναι στην Σαϊγκόν, όχι στο Να Τρανγκ. Πιθανόν θα εννοείς τον Γιώργο που είναι στον Να Τρανγκ, ο οποίος έχει και ενοικιαζόμενα δωμάτια. Ο άλλος λέγεται Νίκος και είναι στην Σαϊγκόν.
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Διάβασα για κάποιον άλλον που είναι στην Σαϊγκόν, όχι στο Να Τρανγκ. Πιθανόν θα εννοείς τον Γιώργο που είναι στον Να Τρανγκ, ο οποίος έχει και ενοικιαζόμενα δωμάτια. Ο άλλος λέγεται Νίκος και είναι στην Σαϊγκόν.
και με τον νικο εχω ερ8ει σε επικοινωνια και με εχει βοηθησει παρα πολλυ,με χαρτες,αξιοθεατα κτλ.
θα κλεισω και δωματιο μεσω του νικου στην σαιγκον για τις 3-5 μερες που υπολογιζω να περασω εκει.
 

nekoma

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
και με τον νικο εχω ερ8ει σε επικοινωνια και με εχει βοηθησει παρα πολλυ,με χαρτες,αξιοθεατα κτλ.
θα κλεισω και δωματιο μεσω του νικου στην σαιγκον για τις 3-5 μερες που υπολογιζω να περασω εκει.
Αυτός έχει δικό του γραφείο, ή εργάζεται σε γραφείο ?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
το νια τραγκ ειναι μεσα στα πλανα μου.υπαρxei αεροπορικη ανταποκριση 4 φορες την ημερα με κοστος που ξεκιναει απο 25 ευρω και διαρκεια 55 λεπτα,κατι σαν ροδο-αθηνα(απο την στιγμη που το εχω παρει αποφαση,το εχω ψαξει το θεμα :lol:).
αναφερεσαι στον γιωργο?εαν ναι ειχα ερ8ει πριν καιρο σε επαφη μαζι του και εαν τον επισκευτω,θα ξαναεπικονωνησω μαζι του
Αν, όμως πας αεροπορικώς, αφήνεις έξω το Phan Thiet και (κυρίως) το Mui Ne και τη γύρω περιοχή (παραλίες, ψαροχώρια, canyon, sand dunes, κλπ.). Εξαρτάται βέβαια απ' το πρόγραμμα και τις προτεραιότητές σου.
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Αυτός έχει δικό του γραφείο, ή εργάζεται σε γραφείο ?
ο νικος εργαζεται σε γραφειου τουρισμου στην σαιγκον.

ο γιωργος στο νια τραγκ εχει ανοιξει δικο του πρακτορειο για εκδρομες εντος της νια τραγκ και διαθετει στην κατοχη του μερικα δωματια προς ενοικιαση.
 

buddharho

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Αν, όμως πας αεροπορικώς, αφήνεις έξω το Phan Thiet και (κυρίως) το Mui Ne και τη γύρω περιοχή (παραλίες, ψαροχώρια, canyon, sand dunes, κλπ.). Εξαρτάται βέβαια απ' το πρόγραμμα και τις προτεραιότητές σου.
τα 2 μερη που αναφερεις βρισκονται περιπου στο μεσω σαιγκον-νια τραγκ.
ειχα πλανο για το βιετναμ 1 μηνα να επισκευτω τις ακολουθες πολης(σαιγκον,νια τραγκ,ντα ναγκ-χουε μιας και ειναι διπλα,χανοι,χαλογκ και σαπα).
αλλα οτιδηποτε αλλη πληροφορια εχετε και αξιζει τον κοπο,καλα θα ειναι να την ριχνετε στο τραπεζι.
μονος θα ειμαι,χρονο θα εχω,οποτε καλοδεχουμενες και οι προτασεις.
αλλαγες στα δρομολογια μου ειναι ευπροσδεκτες

υπαρχει και μια αλλη σκεψη στα πλανα μου.
ανθρωποι ειμαστε,μερη υπαρχουν αφθονα στην ΝΑ ασια για να 'κολλησεις' για μερες σε καποιο συγκεκριμενο.
σκευομαι στην καμποτζη να βγαλω βιζα για το βιετναμ απο την πρεσβεια για 3 μηνες εαν ειναι εφικτο.να πληρωσω 5-10-15 $$ την διαφορα σε σχεση του 1 μηνα και να εχω περισσοτερο χρονο στην διαθεση μου για το βιετναμ.

αλλα οτι ειναι να κανω,οπου χρειαστει να παω,θα το πραγματοποιησω πριν απο τις 10 απριλη.

υπολογιζω βιετναμ μεχρι 5-7/4.μετα γυριζω ταυλανδη για πουκετ και στις 10/4 εχω κλεισει εισητηρια για μαλαισια για την F1 στην KL.

και τελικος προορισμος μπαλι απο 18/4(μετα το σογκραν στο πουκετ)-25/4.
27/4 το ταξιδι λαμβανει τελος
 

nekoma

Member
Μηνύματα
21
Likes
2
Αν, όμως πας αεροπορικώς, αφήνεις έξω το Phan Thiet και (κυρίως) το Mui Ne και τη γύρω περιοχή (παραλίες, ψαροχώρια, canyon, sand dunes, κλπ.). Εξαρτάται βέβαια απ' το πρόγραμμα και τις προτεραιότητές σου.
Πες μας για το Phan Thiet περισσότερα.
Έχεις πάει ? Αξίζει το μέρος ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.249
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom