Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

barkour

Member
Μηνύματα
1.179
Likes
5.400
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Υπαρχει το museum pass berlin με 24 ευρω,που εχει αυτα τα μουσεια αλλα και τα περισσοτερα του Βερολινου.
Για τα ολα τα μουσεια του νησιου,ειναι 18 ευρω...
http://www.smb.museum/en/plan-your-visit.html
εχετε να προτεινετε καποια καλα jazz bars στο βερολινο; quasimondo και A-trance αρκουν ;
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Και το b-flat για τις βραδιές αυτοσχεδιασμού του (εγώ δεν σκαμπάζω από τζαζ, ο σύζυγος με έτρεχε)...
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
σε 28 μερες παω βερολινο..και θελω να παρω την 7-day card για ολα τα μεσα που ειναι..αυτην μπορω να την βρω στο schoenefeld? και αν οχι..που μπορω? γιατι εχω μπερδευτει λιγο
 

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
Μόλις βγεις απο το αεροπλάνο στον κεντρικό διάδρομο στα δεξιά σου εχει stand
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
τελεια..ευχαριστω πολυ!
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.933
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Μόλις βγεις απο το αεροπλάνο στον κεντρικό διάδρομο στα δεξιά σου εχει stand
Υπάρχουν επίσης και αυτόματα μηχανήματα πώλησης εισιτηρίων στο σταθμό των τρένων (κάτω από τις γραμμές του τρένου).

Και μια πρόταση για ξενοδοχείο στο Βερολίνο.
http://www.iefimerida.gr/news/13943...λίνου-μετατρέπει-την-πόλη-σε-μια-όαση-πρασίνο
Μόνο που δεν άνοιξε ακόμη.:bleh:
 
Last edited by a moderator:

evaluna

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
Γεια σας !!! εχω κλεισει με easyjet για Βερολινο στις 24 μαρτιου με 28 και θα ηθελα να ρωτησω για τις μεταφορες και ποσο κοστιζουν καθως και για το εισητηριο απο το αεροδορμο Schoenefeld στην Αlexandersplatz :) Eπεισης αν καποιος μπορει να μου πει μερικα must see του Βερολινου και διαφορα μερη για διασκεδαση αλλα παραλληλα και οικονομικα (ζουμε σε εποχη κρισης :p ) θα ηταν ευπροσδεκτο :D





Ευχαριστω πολυυυυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?

lastsupper

Member
Μηνύματα
37
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
unknown
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ-περου
Το πασχα θα ξαναβρεθω βερολινο για ενα μουσικο φεστιβαλ αλλα αυτη την φορα θα εχουμε και 2 μερες για ξοδεμα σε αλλη πολη. μιας και τα δρεσδη,λειψια τα ειχα επισκεφτει σε προηγουμενη επισκεψη, τωρα εστιαζουμε σε Αμβουργο η σε Αννοβερο-Μπραουνσβαιγκ(εδω υπαρχουν και καποιοι μακρινοι συγγενεις) η στο πολωνικο Σζκζετσιν. Μπορει καποιος να μας διαφωτισει???
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αμβουργο ειναι ομορφη και μεγαλη πολη (και πολυ κρυα βεβαια), Αννοβερο εχω βρεθει για λιγες ωρες και δν μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση (μια τυπικη δυτικογερμανικη πολη μου φανηκε) και για Μπραουνσβαιγκ δν εχω ιδεα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom