Κούβα Πέπε, ο Κουβανός συγκάτοικος

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Για mini ταξιδιωτικο οδηγο της Κουβας με μερικα tips ενοουσα να γραψεις για μας εδω στο travelstories.
Πιστευω ομως, οτι την ζωη σου με τα παμπολλα ταξιδια που εχεις κανει, σε λιγο καιρο μπορεις να την γραψεις σε ενα βιβλιο,με εκδοτη κανονικα.
Η επιτυχια ειναι σιγουρη.

Φιλε με τους ρυθμους που ταξιδευεις σε μια 20ετια θα εχεις καλυψει την επιφανεια της γης,και θα κοβεις τσαρκες στο φεγγαρι.Αυτο θα ειναι το δευτερο βιβλιο που θα γραψεις.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Προς το παρόν θα πρότεινα στον traveladdict να γράψει μια βιογραφία...Έχει δει κανείς το χάρτη του;
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Προς το παρόν θα πρότεινα στον traveladdict να γράψει μια βιογραφία...Έχει δει κανείς το χάρτη του;
Ναι ειναι ο νουμερο 1.
Αλλα εσενα το μεγαλο σου ατου ειναι η ηλικια σου,και τα μεχρι τωρα πολλα ταξιδια σου.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ταξιδια και κοκκινοι χαρτες.

Ειμαστε ξανα οφ τοπικ αλλα να μου επιτρεψετε μια παρατηρηση...ο κοκκινος χαρτης δεν εγγυαται οπωσδηποτε τη γνωση και την εμβαθυνση στην πραγματικοτητα μιας χωρας. Δεν το λεω για τον traveladdict - του εχουμε ζητησει ηδη συνεντευξη ετσι κι αλλιως :). Α!Παραδειγμα η go2dbeach που εχει κοκκινη την Ισπανια...τα βιντεο και αρθρο 15 γραμμων αποδεικνυουν οτι ηταν εκει , αλλα εχει παει πραγματικα λετε? Υπαρχουν δεκαδες τετοια παραδειγματα...Αυτα περι κοκκινου χαρτη.

Προσωπικα εχω μια προτιμηση σε ανθρωπους που εχουν ταξιδεψει ως backpackers σαν εσενα Γιωργο...
Απο κει και περα θελω να ακουω θετικους ανθρωπους που τα ταξιδια τους τους εκαναν γλυκους , ηρεμους και κατανοητικους και οχι να βλεπω να βγαινει μια απιστευτη ξινιλα και δασκαλιστικη , αποτομη διαθεση που ειλικρινα εγω προσωπικα δε θα ηθελα να ακουσω απο το στομα μερικων ακομα και για την αγαπημενη μου χωρα.
Αυτα περι πολλων ταξιδιων! Γιατι τα ταξιδια τουλαχιστον δεν ειναι νουμερα..
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Σε αυτά που γράφεις, έχεις δίκιο Ζωή.
Απέφυγα να "κοκκινίσω" την Τουρκία γιατί έχοντας πάει μόνο στην Πόλη, θεωρώ ότι δεν έχω δει τη χώρα
Το ίδιο έχω κάνει και με τον Καναδά. Μόνο στο Μόντρεαλ, άντε και λίγες βόλτες στην ύπαιθρο του Κεμπέκ, είναι ιεροσυλεία να πω ότι επισκέφθηκα αυτή την απέραντη χώρα.
Επομένως οι πραγματικοί γνώστες μιας χώρας, ή έστω μιας μεγάλης περιοχής, είναι λίγοι και μετρημένοι στα δάκτυλα
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
σωστοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!απέραντα ...
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ε ρε και νάξερε ο Πέπε τι σουξέ θα είχε στην Ελλάδα και τι συζητήσεις θα ξεσήκωνε;:haha:
 

Lthanos

Member
Μηνύματα
1.387
Likes
283
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
2 μήνες στην Κίνα
Γιώργο thanks για την υπέροχη ιστορία.

ΥΓ Μεταφέρθηκε σε "Ταξιδιωτικές Ιστορίες/Κ. & Ν. Αμερική"
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και επίσης από σήμερα προβάλλεται και στην κεντρική σελίδα του site :)
 

dimitra

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΙΛΑΝΔΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Απλά τέλειο..

Σ'ευχαριστούμε...
 

rania

Member
Μηνύματα
38
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΙΓΥΠΤΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
Δύσκολη ερώτηση
Θα ειμαι στην Κούβα στο τέλος του μήνα για δεύτερη φορά , μετά απο αυτή την ιστορία νομίζω ότι καταλαβαίνεις πως νοιώθω!

Οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ωραια ιστορια,διακρινεται για την οξυτητα προσωπων χαρακτηρων και καταστασεων,αλλα.....σε καμια περιπτωση δεν θα ηθελα να ημουν εκ των πρωταγωνιστων της!
καλα ταξιδια γιωργο και να προσεχεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.455
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom