Πίτα στην Κοζάνη, Κυριακή 5/2/2012

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Λοιπόν, η κατάσταση έχει καλυτερέψει πολύ, τα χιόνια λιώνουν αργα αλλά σταθερά και ο ήλιος λάμπει. Η Φένια πως είναι? είναι ακόμη άρρωστη?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Καλημερα.οχι δεν ειμαι αρρωστη.θα ρθω κανονικα
αυριο μετα τεκνου.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Εγώ τελικά δεν θα τα καταφέρω να είμαι μαζί σας αύριο. Κρίμα γιατί το ήθελα πολύ.
Να περάσετε όλοι καλά!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.421
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ραντεβού: 11-11.30 στην περιοχή της Τράπεζας Πειραιώς και του Βασιλόπουλου έξω από την Κοζάνη (προσοχή: υπάρχει και Τράπεζα Πειραιώς στο κέντρο της Κοζάνης, αγνοήστε την).
Όσοι φτάσουν νωρίτερα μπορούν να παρκάρουν έξω από το Βασιλόπουλο ή στο πάρκιν της Πειραιώς και να πιουν το καφεδάκι τους στο καφέ Nodo. Εκεί θα είμαι και εγώ.

Από Θεσσαλονίκη έχετε δύο επιλογές: ή αμέσως μετά τα διόδια του Πολύμυλου εγκαταλείπετε την Εγνατία και μπαίνετε στον παλιό δρόμο για Κοζάνη ή συνεχίζετε στην Εγνατία και βγαίνετε στην Πρώτη, Νότια είσοδο της Κοζάνης. Μετά ακολουθείτε τις πινακίδες που σας οδηγούν στη Νότια Κοζάνη, αεροδρόμιο, Λάρισα, Βελβεντό.
Αν δείτε πινακίδες για Πτολεμαιδα, Φλώρινα, Σκόπια και Βόρεια Κοζάνη ΜΗ πάτε προς τα εκεί, θα δημιουργήσετε διπλωματικό επεισόδιο!
Νομίζω το 'χω :)
θα φανεί αύριο ;)
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τρεις και ο κούκος είμασταν για τη σημερινή συνάντηση και οι μισοί έχουν ήδη φύγει πριν ξημερώσει καλά- καλά.
Ο Yorgos εξαφανίστηκε από χθες καθώς ο ξενοδόχος αρνήθηκε να του επιτρέψει να στήσει τη σκηνή του στην αυλή του ξενοδοχείου, τον αναζητουμε με τρόμο καθώς η θερμοκρασία έπεσε το βράδυ στους -8.
Η KLEOPATRA έχει κλειστεί στο δωμάτιο της και κλαίει απαρηγόρητη, από τη στιγμή που ανακάλυψε ότι η πισίνα του ξενοδοχείου έχει μετατατραπεί σε πίστα πατινάζ (τύφλα ναχει το ροκφέλλερ).
Ο Traveller που εξαναγκάστηκε να φάει γιαπράκια, καθώς οι κοζανίτες σεφ πιστεύουν ακομη ότι το φουά γκρα είναι μοντέλο της Σιτροέν, αναρρώνει στο τοπικό νοσοκομείο.
Τέλος πάντων, όσοι απομειναμε ραντεβου σε λίγο στο γνωστό σημείο...
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Να περασετε τελεια παιδια!
Βorealis με ολα αυτα που εχεις ετοιμασει, ειμαι σιγουρη οτι θα εισαι ο τελειος οικοδεποτης!
Αντε.. οι παρευρισκομενοι κανονιστε και μια συντομη συναντηση "εντος των τοιχων"
για εμας τους υπολοιπους που δεν τα καταφεραμε να ειμαστε εκει!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Τελικά δεν είμαστε τρεις και ο κούκος,το δωδεκαθέσιο μίνι βαν δεν μας χωρούσε και αναγκαστήκαμε να προσθέσουμε και τρέιλορ στο οποίο ανεβήκαμε ο υποφαινόμενος και ο Αφέντης (για να καπνίσουμε και κανένα τσιγαράκι),με αποτέλεσμα να κρυώσουμε σε όλη την διαδρομή και ευτυχώς ξαναβρήκαμε το χρώματα μας στην εκπληκτική ταβέρνα του Τρυποκάρυδου στην οποία κόψαμε και την βασιλόπιτα μας.
Τυχεροί :όλοι μας από την Θέρμη του Borealis όσο και από την εξαιρετική αρχαιολόγο Γεωργία που μας ξενάγησε στο αρχαιολογικό μουσείο Αιανής.
Επιπλέον τυχεροί :
1) Fenia42 junior
2)Ερση
3)Toumpiotis

Μερικές φωτογραφίες από την μέχρι τώρα ημέρα:
 

Attachments

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μπράβο παιδιά! Και του χρόνου! Να περνάτε υπέροχα!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.731
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Τέλεια! Είμαι σίγουρη ότι περνάτε τέλεια! Ζηλεύω :(
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
χαιρετίσματα σ'όλη την τρελλοπαρέα!! καιρός να κόψουμε και δω καμιά πιτούλα!!
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Εγώ και η οικογένεια μου, σας στέλνουμε συντροφικούς, αγωνιστικούς και αισιόδοξους χαιρετισμούς από Βόλο. Και του χρόνου με υγεία!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom