Πίτα στην Κοζάνη, Κυριακή 5/2/2012

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Όποιος δεν ήρθε, έχασε!
Ο Borealis διοργάνωσε τα πάντα άψογα, με πλούσια δώρα της καρδίας του και όχι μόνο!
Μακράν η πιο ενδιαφέρουσα πολιτιστικά τραβελστορίτικη συνάντηση που έχουμε κάνει. ανέβασες τον πήχυ εξαιρετικά ψηλά!
Πώς να σε ευχαριστήσω για όλα αυτά που μας πρόσέφερες καλέ μου φίλε;
Ένα έχω να πω: είσαι άρχοντας!
Πηγή Δικαίου, Σαίτα, Cocobill και Μάτα καλή επιστροφή στο μακρύ ταξίδι του γυρισμού.
Το Μουσείο της Αιανής αξίζει για μια επίσκεψη και για εμας τους κατοίκους της περιοχής, αλλά και όσοι έρθουν να περάσουν μερικές ημέρες στην Δυτική Μακεδονία, ας μην το χάσουν.
Mc Elk χάρηκα που σε γνώρισα επιτέλους!
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Borealis ανέβασες τον πήχη πολύ ψηλά,άψογος οικοδεσπότης !Τι να πρωτομνημονεύση κανείς .Την διαδρομή με το μίνιλεωφορείο; την ξενάγηση; το γεύμα ;το καφέ στον πεζόδρομο;την βασιλόπιτα;τα δώρα;τα βιβλία που μας δώρισαν στο μουσείο;όλα τέλεια.Σε περιμένουμε στην επόμενη συνάντηση Θεσσαλονίκης για να σε γνωρίσουν και οι άτυχοι της σημερινής μέρας .
ΥΓ1 Ιβάνα σευχαριστούμε για το επιδόρπιο.
ΥΓ2 Πηγή,Σαιτας, Μάτα ,Κόκομπιλ και Μακέλκ μας εκπλήξατε ευχάριστα !!!
ΥΓ3 όποιος/α εξαφάνισε το ποτήρι να το ξαναεμφανίσει διότι ο Borealis ακόμη δίνει εξηγήσεις για
το συμβάν:).
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αγαπημενοι Θεσσαλονικεις και λοιποι πολυ στεναχωριεμαι που δεν ημουνα εκει .. Αποτι καταλαβα περασατε φοβερα :)
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Τι ευχάριστη μέρα αυτή!

Ευχαριστουμεεεεεεεεεεεεεε πολύ τον άψογο οικοδεσπότη...θα ζοριστούμε να τον φτάσουμε στην οργάνωση!!!!!

Καταπληκτική κυρία Γεωργία η οποία μας ξενάγησε στο μουσίο Αιανής...χάσaτε όσοι δεν ήρθατε!

τα δώρα φοβερά, και ως προς αυτό έχω να δηλώσω ότι το φλουρί κέρδισε το φόρουμ εξαιτίας moi και τον Τουμπιότη... ο φίλος το έκοψε εγώ το επέλεξα σαν πρώτο για το φόρουμ...άρα κύριε αφεντικέ, ο συμφορουμίτης mας και εγώ περιμένουμε δώρο :cool:

Μεγάλο ευχαριστώ και μπράβο που ήρθανε, για τους φίλους από Ορεστιάδα, Αθήνα και Κόρινθο, μεγάλη μας τιμή!

Μραβο και στο μαγαζί που έφτιαξε ένα φοβερο beef steak ;)

Στο τέλος έπεσαν και λόγια αγάπης, έτσι όπως μας αξίζει σε όλους!

υγ ...... το ποτήρι υπέστην αμπρακανταμρα μην το ψάχνετε μάταια!!!!! φιλιά στον Αφέντη μας, άξιος μια άλλη φορα!
...όπως και οι όλοι υπόλοιποι στάνταρ συμφορουμίτες ...!
 
Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ο,τι και να πούμε για τη φιλοξενία του Μπορεαλις ειναι πολύ λίγο. Νιώθω μεγάλη υποχρέωση. Τον ευχαριστούμε για αυτή την απίστευτη οργάνωση. Ολα ηταν υπέροχα, η προσπάθειά του μοναδική και το περιβάλλον πολύ θερμό.
Να'ναι καλά και τα παιδιά που μας τίμησαν από Αθήνα και Κόρινθο και τις ευχαριστίες μου στον Mc Elk - που έκανε την έκπληξη - , του οποίου οι ιστορίες ήταν και η αφορμή για να γνωρίσω το φόρουμ μας.
Ευχαριστώ επίσης, κι εγώ κι η κόρη μου τους Ξενώνες Villa Καστανόδασος , για το υπέροχο δωράκι των δυο διανυχτερεύσεων .
Εις το επανιδείν παιδιά.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τρεις και ο κούκος είμασταν για τη σημερινή συνάντηση και οι μισοί έχουν ήδη φύγει πριν ξημερώσει καλά- καλά.
Ο Yorgos εξαφανίστηκε από χθες καθώς ο ξενοδόχος αρνήθηκε να του επιτρέψει να στήσει τη σκηνή του στην αυλή του ξενοδοχείου, τον αναζητουμε με τρόμο καθώς η θερμοκρασία έπεσε το βράδυ στους -8.
Η KLEOPATRA έχει κλειστεί στο δωμάτιο της και κλαίει απαρηγόρητη, από τη στιγμή που ανακάλυψε ότι η πισίνα του ξενοδοχείου έχει μετατατραπεί σε πίστα πατινάζ (τύφλα ναχει το ροκφέλλερ).
Ο Traveller που εξαναγκάστηκε να φάει γιαπράκια, καθώς οι κοζανίτες σεφ πιστεύουν ακομη ότι το φουά γκρα είναι μοντέλο της Σιτροέν, αναρρώνει στο τοπικό νοσοκομείο.
Τέλος πάντων, όσοι απομειναμε ραντεβου σε λίγο στο γνωστό σημείο...
:haha::haha::haha:
Γεια σου ρε Μπο με τα ωραια σου !!!!
Ειμαι ντουμπλ φας ...εχω και πατινια ..παμε μια βολτα ?Πριν 3 Κυριακες εκανα πατιναζ για πρωτη φορα ...καλουτσικα τα πηγα ...εξεπλαγην με τον ιδιο μου τον εαυτο :D
Αντε παιδια και του χρονου με υγεια .Συγχαρητηρια στον Μπορεαλις για την οργανωση!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τό'ξερα ότι θα περνούσατε υπέροχα, το ξέρετε ότι ήθελα πολύ να βρίσκομαι μαζί σας αλλά κάποια πράγματα - δυστυχώς - δεν μπορείς ούτε να τα προβλέψεις, ούτε να τα αποφύγεις... :(

Νά'μαστε καλά να την επαναλάβουμε τη συνάντηση - έστω και χωρίς πίτα.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Μπράβο ρε παιδιά!!Αντε στην επόμενη να τα καταφέρουμε να έρθουμε και οι υπόλοιποι!Είμαι σίγουρη ότι περάσατε υπέρχοχα!
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Λυπαμαι πολυ που δεν μπορεσα (λογω χορευτικων υποχρεωσεων)να παρεβεβρεθω κα εγω στη ωραια παρεα σας ,να σας γνωρισω κι ολας
Ειλικρινα λυπαμαι
Περιμενω μια αλλη συναντηση ,εστω χωρις πιτα!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Επιτέλους κατάφερα και μπήκα στο σάιτ(γιατί από χθές το βράδυ προσπαθούσα και τίποτε:roll:)να γράψω κι εγώ τις εντυπώσεις!
Με πρόλαβαν οι υπόλοιποι!ό,τι και να πώ είναι λίγο για την άψογη διοργάνωση με την επίσκεψη στο μουσείο κλπ,τη φιλοξενία ,τη ζεστασιά με την οποία μας υποδέχθηκε ο φίλος borealis!

Ευχαριστούμε πολύ για όλα!!και φυσικά την κ.Καραμήτρου για την ξενάγηση και όλους τους ανθρώπους που βοήθησαν σ αυτή την εκδήλωση)χάρηκα που γνώρισα και άτομα από Αθήνα,Γιάνννενα,Ορεστιάδα!Πραγματικά όταν κατάλαβα ότι πέρασε η ώρα και έπρεπε σιγά σιγά να αποχωρήσουμε στενοχωριόμουν...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
μπράβο σας!!χαιρομαι που περασατε πολύ καλά,και του χρόνου!!
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Δεν υπαρχουν λογια... Borealis και το ξερεις να χαρακτηρισουν,να αποδωσουν αυτα που απλοχερα και γενναιοδωρα μας χαρισες αυτες τις 2 μερες στην Κοζανη.Κιμπαρης με τα ολα σου!!!!Επιστρεψαμε κατενθουσιασμενοι και πληρεις!!
Βαγγελη,χαρηκα που ησουν εκει!!!
McElk ιδιαιτερη χαρα!!
Iβανα ευχαριστουμε κοπελα μου αλλα...(μην γινεσαι τοσο θυσια...)
Ερση σταθερη αξια!
Λυπαμαι για οσους δεν το εζησαν...
Τελος το Μουσειο Αιανης-τρανη αποδειξη της διαχρονιας της Μακεδονιας-αποτελει η επισκεψη του επιβεβλημμενο καθηκον για βορειους και νοτιους.
Αντε και επομενη στο Βιτσι!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom