Παιχνιδάκι το άνοιγμα της κλειδωμένης βαλίτσας

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
το μόνο ασφαλές για μιά βαλίτσα με φερμουάρ είναι να πληρώσεις για να στην κάνουν μούμια με σελοφαν.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
το μόνο ασφαλές για μιά βαλίτσα με φερμουάρ είναι να πληρώσεις για να στην κάνουν μούμια με σελοφαν.
Την ανοίγουν και την ξανακάνουν μούμια με σελοφάν!:idea:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το μόνο ασφαλές για μιά βαλίτσα με φερμουάρ είναι να πληρώσεις για να στην κάνουν μούμια με σελοφαν.
το οποίο σε ενδεχόμενο έλεγχο θα καταστραφεί φυσικά αμέσως. αλλά τουλάχιστον θα σου μείνει η ασφάλιση της αποσκευής που συνήθως περιλαμβάνεται στην τιμή.
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για όλους τους παραπάνω λόγους δεν κλειδώνω ποτέ την βαλίτσα μου. Βέβαια δεν βάζω σε αυτήν πολύτιμα πράγματα, αλλά μόνο ρούχα, ξυριστικά κλπ. Τόσα χρόνια που ταξιδεύω δεν μου έχουν κλέψει τίποτα. Πιο εύκολο μου φαίνεται να κλέψουν όλη την βαλίτσα, παρά να προσπαθούν να την ανοίξουν. Όσο αφορά δε τις υπηρεσίες ασφαλείας σε έναν δειγματοληπτικό έλεγχο, μάλλον δεν θα κοιτάξουν καν την δικιά μου ξεκλείδωτη βαλίτσα.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.069
Likes
2.829
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
και εγω δεν βαζω τιποτα μεσα. αν θελουν να κλεψουν τα εσωρουχα μου, ε ας τα παρουν. ειδικα να ειναι στο ταξιδι της επιστροφης...χαρισμα τους.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για όλους τους παραπάνω λόγους δεν κλειδώνω ποτέ την βαλίτσα μου. Βέβαια δεν βάζω σε αυτήν πολύτιμα πράγματα, αλλά μόνο ρούχα, ξυριστικά κλπ. Τόσα χρόνια που ταξιδεύω δεν μου έχουν κλέψει τίποτα. Πιο εύκολο μου φαίνεται να κλέψουν όλη την βαλίτσα, παρά να προσπαθούν να την ανοίξουν. Όσο αφορά δε τις υπηρεσίες ασφαλείας σε έναν δειγματοληπτικό έλεγχο, μάλλον δεν θα κοιτάξουν καν την δικιά μου ξεκλείδωτη βαλίτσα.
Δεν έχεις άδικο. Η ύπαρξη λουκέτου, ωστόσο, προστατεύει τη βαλίτσα από το τυχαίο άνοιγμά της (δεν είναι τόσο σπάνιο όσο ακούγεται) και την - εξ αιτίας αυτού - ενδεχόμενη απώλεια μέρους των περιεχομένων.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πάντως ούτε κι εγώ βάζω λουκέτα,σελοφάν,αλουμινόχαρτο και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.

Και τις περισσότερες φορές το ακριβότερο που έχω εντός είναι......μα τι άλλο,αλκοόλ.
Ε,αν μου τα πάρουν ας τα πιούνε στην υγειά μου τουλάχιστον.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Τελικά μάλλον "θα πάει μακριά η βαλίτσα"......:trekker::trekker::trekker::trekker:
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Την ανοίγουν και την ξανακάνουν μούμια με σελοφάν!:idea:
Έχουν οι κλέφτες μηχάνημα για σελοφάν;
Χωρίς πλάκα, το σελοφάν είναι αυτόν τον καιρό το πιο ασφαλές. Εάν ανοιχτεί από την ασφάλεια φαντάζομαι ότι θα υπάρχει το κατάλληλο ενημερωτικό μέσα για να ξέρεις από ποιον ανοίχτηκε. Τώρα, εάν μετά τον έλεγχο τύχει να την περιλάβει κανένας ξαφριστής, ε, τότε είσαι πολύ γκαντέμης.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για να καταλάβω,σε τι εξυπηρετεί το σελοφάν;
Να ξέρεις αν παραβιάστηκε ή όχι η βαλίτσα σου;

Θα το μάθεις αν την ανοίξεις και λείπει η μισή.......
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για να καταλάβω,σε τι εξυπηρετεί το σελοφάν;
Να ξέρεις αν παραβιάστηκε ή όχι η βαλίτσα σου;
Άσε που το σελοφάν κάνει την εξωφρενική τιμή των 12-15 ευρώ!!!!
Γιατί άραγε;;;;
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Έχουν οι κλέφτες μηχάνημα για σελοφάν;
Χωρίς πλάκα, το σελοφάν είναι αυτόν τον καιρό το πιο ασφαλές. Εάν ανοιχτεί από την ασφάλεια φαντάζομαι ότι θα υπάρχει το κατάλληλο ενημερωτικό μέσα για να ξέρεις από ποιον ανοίχτηκε. Τώρα, εάν μετά τον έλεγχο τύχει να την περιλάβει κανένας ξαφριστής, ε, τότε είσαι πολύ γκαντέμης.
Mα εδώ δε μιλάμε γιά κλέφτες, λέμε για κάτι "κυρίους" που είναι "αρμόδιοι" να προσέχουν τις βαλίτσες σου!!!
Και εν πάσει περιπτώσει, πλάκα, κάνω! Ταξιδιώτης έχω υπάρξει, κλέφτης βολιτσών, προς το παρόν, οχι!!!
Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια!!!:cool::cool::cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom