Παιχνιδάκι το άνοιγμα της κλειδωμένης βαλίτσας

travelogatos

Member
Μηνύματα
56
Likes
335
Επόμενο Ταξίδι
Πορταριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα συμφωνήσω με το galat. Δεν κλειδώνουμε ποτέ τη βαλίτσα.
Το πολύ πολύ αλλού να πας εσύ και αλλού η βαλίτσα.
Αν η βαλίτσα μου περάσει σε Κανά δυο χώρες που δεν έχω πάει να τις βάλω στο χάρτη. Μετράει;. (Αν φυσικά φτάσει στα χέρια μου)
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Θα συμφωνήσω με το galat. Δεν κλειδώνουμε ποτέ τη βαλίτσα.
Το πολύ πολύ αλλού να πας εσύ και αλλού η βαλίτσα.
Αν η βαλίτσα μου περάσει σε Κανά δυο χώρες που δεν έχω πάει να τις βάλω στο χάρτη. Μετράει;. (Αν φυσικά φτάσει στα χέρια μου)
Αν είσαι μέσα στη βαλίτσα μετράει!!!:rolleyes:
 

travelogatos

Member
Μηνύματα
56
Likes
335
Επόμενο Ταξίδι
Πορταριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δύσκολες προϋποθέσεις βάζεις ........007
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Να ρωτήσω αν ξερει κανείς να μας πει
σε έλεγχο που κανουν πως ανοίγουν αν γίνετε ? βαλίτσες με συνδιασμό κλειδαριάς ενσωματωμένης στην βαλίτσα ??
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Δύσκολες προϋποθέσεις βάζεις ........007
Οτι βάζω δύσκολα είναι γεγονός,αλλά το 007 είναι καθαρά γιά λόγους αισθητικής και μόνο!!! Δε μπορούσα να βάλω τρία μηδενικά!!!
Θέλω να πω ότι δεν έχω καμιά σχέση με τον γνωστό πλωτάρχη του ΠΝ της Μ. Βρετανίας αν και πολύ θα τόθελα!!!:rolleyes:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.365
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Να ρωτήσω αν ξερει κανείς να μας πει
σε έλεγχο που κανουν πως ανοίγουν αν γίνετε ? βαλίτσες με συνδιασμό κλειδαριάς ενσωματωμένης στην βαλίτσα ??
για τις ΗΠΑ ξέρω να σου πώ..από το ανωτερω λινκ...

TSA screens every passenger's baggage before it is placed on an airplane. While our technology allows us to electronically screen bags, there are times when we need to physically inspect a piece of luggage. TSA has worked with several companies to develop locks that can be opened by security officers using universal "master" keys so that the locks may not have to be cut.

προφανώς θα ανοιχτεί με κάθε τρόπο. δηλ. μπαι μπαι βαλίτσα...γι αυτό μην βαζετε συνδυασμό για τις ΗΠΑ, μονο το εγκεκριμμενο λουκετο.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τώρα νοιαστήκανε οι αμερικάνοι για το λουκέτο μας ή απλώς η εν λόγω εταιρεία κόβει και μια προμήθεια στην κυβέρνηση για να τα προωθεί;

Τώρα θα μου πείς αν θες να το σώσεις δεν έχεις άλλη λύση.Συμφωνώ,απλώς εκθέτω κι έναν προβληματισμό μου.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Τώρα νοιαστήκανε οι αμερικάνοι για το λουκέτο μας ή απλώς η εν λόγω εταιρεία κόβει και μια προμήθεια στην κυβέρνηση για να τα προωθεί;

Τώρα θα μου πείς αν θες να το σώσεις δεν έχεις άλλη λύση.Συμφωνώ,απλώς εκθέτω κι έναν προβληματισμό μου.
Α παπα... οι αμερικανοί τέτοια πράγματα?:rolleyes:
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Η TSA βέβαια πάρα πολλές φορές σπάει και το TSA λουκέτο και το βάζει μέσα στη βαλίτσα σου (ευχαριστώ). Ενάς φίλος μου απο τα 10 ταξίδια του Αμερική - Ευρώπη με TSA λουκέτα του τα έκοψαν 3 φορές (και αλλή μια φορά του πήραν ένα κουτι με υπνωτικά και μια κολόνια). Γιαυτό εγώ στις δυτικές χώρες σχεδόν πότε δεν βάζω λουκέτο πλεόν. Στις άλλες είναι κυρίως για να μην μου βάλουν μέσα τίποτα παρά να πάρουν...
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
@Στις άλλες είναι κυρίως για να μην μου βάλουν μέσα τίποτα παρά να πάρουν...@

Ετσι ειναι,κι εμενα πιο πολυ αυτο ειναι που με νοιαζει,ειδικα σε κατι "μυστηριες"χωρες.Τελικα οπως ρωτησε και ο Χριστος 71 ανοιγουν ευκολα οι βαλιτσες με κωδικο(εκτος ΗΠΑ),παρεχουν οντως μεγαλυτερη ασφαλεια απ τα λουκετα η να χαμε να λεγαμε?
 

Errika13

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Κλειδωθηκε η βαλιτσα μου , ενω ανοιγα κανονικα με τον κωδικο τωρα τον βαζω και δεν ανοιγει γνωριζει καποιος πως ανοιγει ή που μπορω να απευθυνθω; την αγορασα απο το ιντερνετ και ειναι μαρκα Bag Stores ... ο συνδυασμός εχει 3 νουμερα και τραβας το μπουτον για να μπουνε μεσα. Ευχαριστω
 

perixvra

Member
Μηνύματα
310
Likes
214
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Παιδιά sos κλείδωσα την βαλίτσα μου ενώ ο κωδικός ήταν στα μηδενικά και δεν ανοιγει πάλι, τι να κάνω; Είναι samsonite! Θα τρελαθω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.440
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom